Generální partner
Světlý režim
15. květen 2017

Cenné zkušenosti Holzera v Belgii

Development Tournament pro reprezentační celky do 16 let hostilo od 6. do 10.5. belgické město Tubize. V české výpravě pod vedením kouče Václava Černého nechyběl ani zástupce Městského fotbalového klubu Karviná, konkrétně Jan Holzer.
Stoper dorostenecké sedmnáctky, který ale věkově patří o kategorii níže, nastoupil do všech tří utkání - v prvních dvou v základní sestavě, v posledním šel na hřiště už po třiceti minutách kvůli zranění spoluhráče. „S herní vytížeností jsem spokojený, nasbíral jsem další velmi cenné zkušenosti,“ prohlásil po návratu do Karviné.

Během pěti dnů odehráli reprezentanti tři těžká utkání s bilancí jedné výhry a dvou porážek. „Herně nám vůbec nevyšlo jen poslední utkání se Švýcarskem, jinak to bylo z naší strany slušné. Belgie nám dala lekci z produktivity, proti Maďarsku jsme byli celý zápas lepším týmem. Akorát Švýcaři nás jednoznačně přehráli, byli agresivnější a fotbalovější. Oni dokážou hrát ve velkém tempu každý zápas, i když jdou rychle po sobě. My bohužel zatím ne,“ rekapituloval.

Po středečním večerním návratu nemohl v sobotu chybět v základní sestavě proti Zbrojovce Brno. U hřiště ho sledovala celá rodina včetně bratra Daniela, který hraje za pražskou Spartu a reprezentační jednadvacítku. Týdenní „výlet“ do Belgie si Jan Holzer moc pochvaloval. „Byli jsme ubytováni v hotelu s perfektně upravenými asi pěti hřišti, navíc v něm často přespává belgická reprezentace. Opravdu paráda,“ podotkl závěrem Holzer.

Výsledky ČR U16 v Belgii

Belgie U16 - Česká republika U16 2:0 (2:0)
Sestava ČR: Benada - Bárta (41. Králíček), Vincour, Gabriel, Holzer (41. Žilák) - Vokřínek (69. Kamenský) - Radosta, Pudhorocký, Krobot (69. Bláha), Žambůrek - Firbacher (55. Zeronik). 

Maďarsko U16 - Česká republika U16 2:3 (1:2)
Branky ČR: 14. Zeronik, 40. Pudhorocký, 68. Firbacher
Sestava ČR: Markovič - Bárta, Fišer (78. Gabriel), Hasala, Holzer (65. Žambůrek) - Kamenský - Zeronik (65. Radosta), Pudhorocký (55. Krobot), Bláha (65. Firbacher), Žilák (75. Vokřínek) - Králíček.

Švýcarsko U16 - Česká republika U16 5:1 (3:0)
Branka ČR: 52. Firbacher
Sestava ČR: Benada (41. Markovič) - Radosta, Gabriel (41. Vincour), Fišer (41. Hasala), Žilák (30. Holzer) - Kamenský (62. Vokřínek) - Zeronik (41. Bárta), Firbacher, Krobot (58. Pudhorocký), Žambůrek - Králíček (41. Bláha).Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.