Generální partner
Světlý režim
22. květen 2017

Fotbalisté vyběhnou s děkanem

Ve středu odpoledne čeká na kvarteto fotbalistů a trenéra Webera více než pětikilometrová trať. Letošní ročník je už třetím, který pořádá Slezská univerzita v Opavě - Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, ovšem poprvé s účastí hráčů MFK Karviná
Trenér Jozef Weber, jeho syn Tomáš, dále Mihailo Jovanović, Filip Panák a Branislav Pindroch - to budou zástupci karvinského prvoligového klubu na startu závodu. Startovní výstřel zazní v 17 hodin, fotbalisté dorazí už o hodinu dřív a rozdají přítomným autogramy, popřípadě se s fanoušky a dalšími běžci vyfotí. 

V prvním ročníku se zúčastnila šedesátka běžců, ve druhém osmdesát, takže tuto středu snad dojde k pokoření stovky závodníků. Přispět by k tomu měli právě i zástupci MFK Karviná. „Těšíme se, snad tu pětikilometrovou trať zvládneme uběhnout,“ zní se smíchem z kabiny.

S fotbalisty se univerzita spojila podle děkana Daniela Stavárka hned z několika důvodů. „Fotbal je nyní ve městě a okolí obrovským fenoménem a fotbalisté jsou skvělým příkladem aktivního přístupu k životu. Rádi bychom touto akcí společně oslavili úspěšné ukončení sezóny fotbalové i univerzitní. A v neposlední řadě je mezi studenty a pedagogy fakulty mnoho fanoušků MFK včetně mě samotného,“ řekl Stavárek.

A jaká je vůbec trasa závodu? START > Fryštátská > park Bedřicha Smetany > Karola Śliwky > Lázeňská > lázeňský park > cyklostezka kolem Olše > psí cvičák, park Boženy Němcové > In-line stezka > Zámek Fryštát > letní kino > In-line stezka > areál Lodiček > FINISH.

Další informace a podrobnosti včetně přihlášky do závodu najdete ZDE.Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.