Mlade talenty

Fotbalisté vyběhnou s děkanem

22.05.2017 | redakce
 

Fotbalisté vyběhnou s děkanem Ve středu odpoledne čeká na kvarteto fotbalistů a trenéra Webera více než pětikilometrová trať. Letošní ročník je už třetím, který pořádá Slezská univerzita v Opavě - Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, ovšem poprvé s účastí hráčů MFK Karviná

 

Trenér Jozef Weber, jeho syn Tomáš, dále Mihailo Jovanović, Filip Panák a Branislav Pindroch - to budou zástupci karvinského prvoligového klubu na startu závodu. Startovní výstřel zazní v 17 hodin, fotbalisté dorazí už o hodinu dřív a rozdají přítomným autogramy, popřípadě se s fanoušky a dalšími běžci vyfotí. 

V prvním ročníku se zúčastnila šedesátka běžců, ve druhém osmdesát, takže tuto středu snad dojde k pokoření stovky závodníků. Přispět by k tomu měli právě i zástupci MFK Karviná. „Těšíme se, snad tu pětikilometrovou trať zvládneme uběhnout,“ zní se smíchem z kabiny.

S fotbalisty se univerzita spojila podle děkana Daniela Stavárka hned z několika důvodů. „Fotbal je nyní ve městě a okolí obrovským fenoménem a fotbalisté jsou skvělým příkladem aktivního přístupu k životu. Rádi bychom touto akcí společně oslavili úspěšné ukončení sezóny fotbalové i univerzitní. A v neposlední řadě je mezi studenty a pedagogy fakulty mnoho fanoušků MFK včetně mě samotného,“ řekl Stavárek.

A jaká je vůbec trasa závodu? START > Fryštátská > park Bedřicha Smetany > Karola Śliwky > Lázeňská > lázeňský park > cyklostezka kolem Olše > psí cvičák, park Boženy Němcové > In-line stezka > Zámek Fryštát > letní kino > In-line stezka > areál Lodiček > FINISH.

Další informace a podrobnosti včetně přihlášky do závodu najdete ZDE.• STOPka pro Petráně
včera - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 2 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

• Duel v Budějovicích upřesněn
7.10. - LFA upřesnila další ligové kolo. Karvinští nastoupí u nováčka z Českých Budějovic v neděli 27. října od 14:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem