Mlade talenty

Wágner: Chtěl bych zůstat i kvůli fanouškům

04.06.2017 | redakce
 

Wágner: Chtěl bych zůstat i kvůli fanouškům Příjemná a upřímná slova, ostatně jako vždy, volil v rozhovoru útočník Tomáš Wágner. Probrala se spousta věcí - jaro v Karviné, fanoušci, Příbram, zesnulý František Rajtoral a další. A to nejdůležitější na závěr – sedmadvacetiletý útočník by rád v Karviné pokračoval!

 

Tomáši, splnil půlrok v Karviné vaše představy?
Rozhodně! Pravidelně jsem hrával, fanoušci byli neskuteční, hráli jsme uprostřed tabulky. Celkové působení tady v karvinském klubu musím hodnotit fakt pozitivně. Jediné, co mě trošku mrzí je, že jsem nedal víc gólů. Trefil jsem se pouze třikrát.

Ovšem ten jubilejní padesátý v lize jste tady vstřelil.
Jo, to je fakt. Na druhou stranu všechno nemůže být hned. Jsem hlavně rád, že mi trenér Weber věřil a pravidelně jsem hrával celé zápasy. Gólů jsem mohl dát víc, zpočátku jsem trefil nějakou tyčku a na konci se mi nepodařilo skórovat zblízka na Bohemce a s Jabloncem jsem neproměnil penaltu anebo přestřelil z úplně jasné šance na malém vápně. Věřím, že nějaké to štěstíčko v zakončení zase přijde.

Na který zápas jarní části budete vzpomínat v tom nejlepším. Utkvěl vám některý v paměti?
Výborné byly domácí zápasy s Plzní, Slavií a Spartou. Ale já budu vzpomínat na celé jaro.  

Nepocházíte z tohoto kraje, takže se nabízí otázka, zda-li vás tady něco překvapilo během vaší půlroční anabáze?
Asi ani ne. Jsou tu fajn lidi, co nám přejí, a celkově tady v kraji mají fotbal rádi a chodí na něj. Blízko je Ostrava, Frýdek-Místek, Třinec nebo Opava. Párkrát se mi stalo, že jsem seděl na kafi a přišel nejen za mnou nějaký člověk a chtěl se bavit o fotbale. Tohle je moc příjemné.

Nešlo si nevšimnout, že si vás fanoušci zamilovali. Vy se o nich ostatně také takřka v každém rozhovoru vyjadřujete s nadšením, navíc jste od domácího kotle dostal šálu, kterou máte uvázanou na skříňce v šatně. Je to rozdíl oproti třeba Jablonci, kde moc lidí na fotbal nechodí?
Vnímal jsem to už od samotného příchodu. Asi každý hráč vám řekne, že pokud jej přijmou fanoušci okamžitě mezi sebe, tak se na dané angažmá těší. Důvěra je důležitá a cítím, že mě mají rádi. V Plzni i Mladé Boleslavi jsem byl oblíbený, nesedlo si to akorát v Jablonci. Tam je hodně specifické prostředí. Ale neberu to nikterak zle, nikdy se nezavděčíte všem.Tenhle půlrok vám ovšem nepřinesl jen radost, ale také smutek ze smrti kamaráda Františka Rajtorala, uvalení vazby na šéfa Jablonce Miroslava Peltu a sestup vaší mateřské Příbrami. Jak jste jednotlivé události prožíval?
S Rajtym jsme byli velcí kamarádi, jeho smrt mě hrozně zasáhla a nejen mě. Když se to stalo, tak jsme byl zrovna doma v Příbrami a dost se to tam řešilo. Navíc můj taťka se zná s jeho taťkou. Je to moc smutné, vždyť jsme spolu každý den jezdili z Příbrami do Plzně na tréninky. Zažili jsme spolu spoustu srandy, bydleli spolu na hotelech při různých výjezdech. K panu Peltovi asi jen tolik, že jsem si zavolal s Tomášem Hübschmanem a probírali jsme to. Víc se k tomu asi nemá cenu vyjadřovat. Nikdo do toho úplně nevidíme.

A sestup Příbrami? Většinu fotbalové veřejnosti pád o patro níž potěšil. Vás jako odchovance určitě nikoliv.
Přesně tak. Nemělo se to stát, ale už po podzimu to bylo hodně na hraně. Někdy vám ten sestup může pomoct, třeba jako Baníku Ostrava. Nedokážu teď odhadnout, zda se Příbrami podaří hned vrátit jako Baníku nebo Olomouci. Hodně bude záležet na hráčském kádru. Ale Příbram má vynikající akademii a v ní šikovné a nadějné kluky. Všichni víme, že to je ale také o penězích a zrovna v Příbrami není radnice ke sportu úplně nakloněna, hodně peněz jde do kultury. To samozřejmě není špatně, ale mělo by to jít rovnoměrně. Nechci se do této problematiky moc pouštět. Ale četl jsem rozhovor s panem Starkou a prezentoval to tímto způsobem.  A že by se najednou našla nějaká velká firma, která by klub zabezpečila? Tomu bohužel nevěřím, i když v Příbrami se hrála juniorská Liga mistrů, nedávno evropský šampionát dívek do 17 let, pochází odtamtud slavní odchovanci – asi největší současný talent českého fotbalu Václav Černý, pak třeba Dominik Mašek. Takže město je a bylo na očích široké veřejnosti včetně té zahraniční. Ale bohužel potřebné peníze do fotbalu nejdou. Proto obdivuji pana Starku, že pokaždé dokázal peníze na ligu sehnat.

Zpět ke Karviné. Existuje šance, že utkání s Jabloncem nebylo vaše poslední v karvinském dresu?
Šance je velká. Já jsem tady byl maximálně spokojený. S trenérem jsme si sedli, navíc praktikuje styl hry, který mi sedí a vyhovuje. A vyhovuje to i fanouškům, kteří to umí ocenit, i když se třeba prohrálo, tak nás vyprovodili potleskem. Fanoušci tady na stadionu byli naším hnacím motorem. Víme, že venku nebyly zápasy z naší strany úplně ideální. Ale doma jsme to lidem vrátili a oni nám to odpustili. Teda doufám (úsměv). Věřím, že bychom podobně mohli hrát i nadcházející sezónu, a proto mě láká v Karviné zůstat. Kdyby ne, tak by mě to mrzelo i kvůli fanouškům.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem