Mlade talenty

Wolf: Rád bych, aby se v Karviné dál chodilo na prvoligový fotbal

07.06.2017 | redakce
 

Wolf: Rád bych, aby se v Karviné dál chodilo na prvoligový fotbal Tým MFK Karviná zvládl se ctí první sezonu v nejvyšší soutěži. O právě skončené sezoně se rozhovořil předseda dozorčí rady MFK Karviná Jan Wolf.

 

Loňský květen se nezapomenutelně zapsal do poměrně krátké historie Městského fotbalového klubu Karviná - kronika se totiž začala psát až v roce 2003. Parta okolo kapitána Eismanna či trenéra Webera dokázala to, co se před sedmnácti a devatenácti lety podařilo tehdejšímu klubu FC Karviná – postoupit mezi českou elitu do nejvyšší fotbalové soutěže. Současní hráči však hranici úspěchu posunuli ještě dál, protože ligu zachránili, což se v předchozích dvou případech nepovedlo. Navíc se podařilo úspěšně dokončit rekonstrukci Městského stadionu v Karviné-Ráji, čili všechno se perfektně sešlo a Karvinští tak mohli v prvním domácím zápase hrát ve svém zbrusu novém stánku.

Před startem premiérové prvoligové sezóny jste deklaroval, že i přes absenci generálního partnera jste na ligu po ekonomické stránce připraveni. Nakonec se ukázalo, že také po té sportovní. To vás musí ohromně, těšit, že ano?
Těší mě to, samozřejmě. Sice jsme byli některými odborníky pasováni do role jasného sestupujícího, ale tým měl a stále má charakter. Navíc se podařilo udržet a vhodně doplnit kádr z postupové sezóny. Vrátil se také nejslavnější odchovanec brankář Jan Laštůvka, a výsledky přišly – jednadvacet podzimních bodů byl příjemný „nadplán“, který dával do zimní přípravy potřebný klid před náročným jarem.

V jarní části jste si prvoligovou příslušnost pojistili poměrně brzy a navíc jste do poslední chvíle bojovali o umístění v horní polovině tabulky. To jste asi úplně nečekal, mám pravdu?
Ano, protože cílem byla jednoznačně záchrana. Přestože jsme měli po podzimu už zmíněných jednadvacet bodů, tak stále jsme byli nohama pevně na zemi a nechtěli nic podcenit.

Zvláštní kapitolou byli určitě skvělí fanoušci. Jak jste vy osobně vnímal jejich podporu?
Našim fandům patří obrovská poklona a dík. Čtyřikrát vyprodali stadion a během celé sezony dokazovali, jak žijí s týmem a přejí mu úspěch. Vidět to bylo i při výjezdech na stadiony soupeřů, kam mnohdy jeli několik hodin a brali si v práci dovolené či náhradní volna. Podpora během celé sezony byla z jejich strany až neskutečná, což fotbalisté oceňovali při společných pozápasových děkovačkách přímo na trávníku. Věřím, že podobné momenty budeme všichni společně zažívat i v následující sezoně, která ale bude mnohem těžší.

Tým skončil na konečném desátém místě, když nemusel urputně bojovat o záchranu. Na to, že jste v nejvyšší soutěži bojovali bez generálního partnera je to cenné umístění, co říkáte? 
Právě proto si moc vážím spolupráce s ostatními sponzory a všemi lidmi, kteří jakýmkoliv způsobem klubu pomáhali. Tímto všem děkuji. Věřím, že jsme je jako klub v této sezoně přesvědčili, že jsme silní a umíme bojovat. 

Máte nějaké přání do další sezony?
Hrát stále atraktivní fotbal a přivézt do klubu strategického partnera, který by klub dokázal po finanční i sportovní stránce stabilizovat. Tedy tak, aby se v Karviné pořád chodilo na prvoligový fotbal.  

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem