Generální partner
Světlý režim
9. červen 2017

Velká zkušenost, hodnotí Panák reprezentační kemp

Na poslední chvíli se dostal do nominace na rakouský kemp a rozhodně nezklamal. Spíš naopak – Filip Panák nebyl daleko od účasti na „malém Euru“, což by se rovnalo skoro zázraku, jelikož karvinský záložník nikdy v kariéře nebyl v žádném reprezentačním výběru.
Měl být sice na dovolené, ale rád své plány přesunul na neurčito. Týdenní pobyt v Kaprunu si užíval a zároveň poznal, jak to chodí v reprezentaci. Navíc načerpal plno energie a poznatků do další práce. „A hlavně zkušenosti. Kemp mi jasně ukázal, kde mám rezervy a na čem musím ještě zapracovat,“ přiznal Panák.

V rámci kempu také kouč Vítězslav Lavička oznámil třiadvacítku vyvolených hráčů, kteří se zúčastní evropského šampionátu v Polsku. Co se mohlo zdát ještě třeba před měsícem jako utopie, se nakonec změnilo v drama. Jednadvacetiletý záložník zřejmě nebyl daleko od nominace. „Malinko mě to samozřejmě mrzí, ale už jsem to říkal tady v Rakousku - neměl jsem být ani na tomto kempu. Beru to tedy v pohodě a hlavně jako obrovskou zkušenost,“ podotkl Filip Panák.

K nelehkému rozhodování kouče Lavičky určitě vedl povedený výkon českého týmu v prvním utkání s Ázerbájdžánem, ve kterém se Panák střelecky prosadil – šlo o jeho první zápas za jakýkoliv reprezentační výběr a navíc nastoupil v základní sestavě. 

Ve čtvrtečním odvetě se karvinský hráč představil na hřišti v posledních dvaceti minutách a shodou okolností Češi v závěrečné desetiminutovce skóre dokonale otočili a zvítězili 2:1. „Trochu jsme se trápili. Chtělo to dát první gól, ale to se bohužel podařilo soupeři. Ale hrálo se na jednu bránu a nakonec se nám podařilo zápas zvrátit a zvítězit,“ zakončil spokojeně. 

Nyní čeká karvinského borce přesně deset dnů volno a v pondělí 19. června je nástup – v 10 hodin startuje příprava na novou sezónu, ve které by měl „Pany“ potvrdit své kvality, kterých si všiml i reprezentační kouč. 
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii