Mlade talenty

Trenér U17 Zdeněk Jelínek: Jsme schopni hrát i vyšší soutěže.

06.01.2010 | Redakce
 

Trenér U17 Zdeněk Jelínek:  Jsme schopni hrát i vyšší soutěže. Jen dvě porážky a zasloužené první místo. Takovouto vizitkou se mohou pochlubit mladší dorostenci. A jak je s výkonem svých svěřenců spokojen trenér Zdeněk Jelínek?

 

Stejně jako staršímu dorostu, i vám se daří procházet soutěží bez vážnějších výkyvů a po první polovině soutěže okupujete první místo. Jak byste zhodnotil první polovinu soutěže?
S výsledkem, ale především s herním projevem našeho družstva jsem velice spokojen. Musím ovšem zdůraznit, že je to dílo mnoha okolností a systematické práce s tímto ročníkem. Předně je tady vidět rukopis trenéra Kročila, který s tímto ročníkem tvrdě pracoval 2 roky v žákovské kategorii a viditelný podíl je dán také prací trenéra Gibaly, který kluky během minulého ročníku „uvedl“ do dorostenecké kategorie. Vytvořil dobrou partu a atmosféru v kabině. Já společně s mým asistentem Andrzejem Bizoňem jsme měli na čem stavět. Musím také objektivně přiznat, že tento ročník byl „zachován“ pohromadě, kromě talentovaného Puškáče, proto je ten efekt tak viditelný.

Máte nejlepší obranu v divizi a v počtu nastřílených branek vás dokázala předčit pouze Opava a Vítkovice. Co byste k tomu dodal?
V obranné fázi máme několik výrazných individualit, ale nízký počet obdržených branek přičítám spíše tomu, že se nám podařilo hráče přesvědčit, že defenzivní činnost začíná vždy po ztrátě míče, ne až těsně před naším pokutovým územím. Celé mužstvo se snaží okamžitě napadat soupeře a co nejrychleji získat míč. Musím zdůraznit, že tento výsledek je dán zodpovědným přístupem všech hráčů, nejen obranné řady. Pokud se pozorně podíváte na účastníky soutěže, zjistíte, že by asi jiný výsledek mohl být hodnocen jako naše selhání. Co se týká úrovně útočné fáze, tady máme velké rezervy. Zvládli jsme přechod do útoku, poměrně snadno se dostáváme do brankových příležitostí, ale nemáme dobrou úspěšnost v jejich zakončování…Je to pro nás podnět pro další trénink.

Čeká vás perná zimní příprava. Na co se zaměříte v jejím průběhu?
V rámci zimní přípravy se určitě chceme zaměřit na nespecifické formy tréninku. Budeme věnovat pozornost zvyšování rychlosti a koordinaci pohybů, v rámci všestranné přípravy budeme realizovat Core trénink, sportovní a účelovou gymnastiku, aerobic a plavání. Pokud vše dopadne, tak jak to máme naplánováno, chtěli bychom odehrát i hokejové utkání. Co se týče herního tréninku, tak se zaměříme na zdokonalování HČJ, součinnosti jednotlivých řad a zkvalitnění zakončování.

Pravidla jsou nastavena tak, že nemůžete promluvit do postupových bojů. Vše se bude odvíjet od staršího dorostu. Přesto, s jakým umístěním byste byl na konci ročníku spokojený?
Jsem rád, že nás „netlačí „podobné problémy“ jako starší dorostence a že chlapci mají prostor pro učení a i pro nějakou tu chybičku. Myslím si, že pro nás není rozhodující skutečnost, na kterém místě skončíme po odehrání všech mistrovských zápasů, i když bychom rádi viděli stejný výsledek jako po podzimní části, ale především to, kolik hráčů se nám podaří „připravit“ pro starší dorost, případně pro mužskou kategorii.

Za dva roky budou vaši svěřenci hrát za starší dorost. Jaké šance dáváte klukům v případě letošního postupu do Moravskoslezské ligy?
Jak už jsem naznačil… tento ročník má poměrně velký potenciál a nebojím se tvrzení, že pokud se nám mužstvo podaří udržet v takovém stavu v jakém je, jsme schopni v poklidu hrát i vyšší soutěže.

Kteří vaši hráči by se mohli v budoucnu dostat do áčka mužů?
Cesta do „áčka“ je ještě příliš dlouhá a největším problémem u mládeže nebývá ani tak výkonnost fotbalová, ale především okolnosti „civilního“ života a zdraví. Během tohoto půlroku mě nejvíce potěšili svou pracovitostí a svými výkony hráči Gorniok, Stanowski a Maryniok (všichni hráči ročníku 1994 - Legierski, Roman, Dančík, Dočekal). Pokud budou dále pokračovat v tomto trendu, možná … Jinak bych tady mohl jmenovat ještě některé dalších hráče základní sestavy, kteří by mohli připadat v úvahu, ale během sezóny je vždy něco přibrzdilo a ne vždy to byl zdravotní problém, takže si to budou muset nejdříve uspořádat v hlavě (případně se dát zdravotně do pořádku), abychom mohli začít vůbec o něčem podobném spekulovat.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
před 2 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
před 3 dny - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Jurčák v národním týmu Future
9.4. - Od 14. do 19. dubna se v Belgii uskuteční U16 Future 4 Nations tournament. V nominaci trenéra Radka Bejbla je také karvinský Oliver Jurčák. Český nároďák čekají zápasy s Dánskem, Belgií a Švédskem.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem