Mlade talenty

Jan Laštůvka přestoupil do pražské Slavie

21.06.2017 | redakce
 

Jan Laštůvka přestoupil do pražské Slavie Karvinský odchovanec a ještě do dnešního dne největší hvězda MFK Karviná mění dres. Ve středu odpoledne se exreprezentační brankář dohodl na smlouvě s mistrovskou Slavií Praha.

 

Nyní je to definitivní! Brankář Jan Laštůvka se dohodl na podmínkách s klubem z Edenu a stěhuje se do Prahy. V pondělí sice zahájil přípravu s mateřským klubem, kterému výrazně pomohl v nováčkovské sezóně mezi elitou k poklidné záchraně a příjemnému desátému místu, ale teď má před sebou ve svých téměř pětatřiceti letech novou výzvu.

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk přiznal, že celé vedení klubu dělalo všechno pro to, aby Laštůvka zůstal v Karviné. „Leč se to nepodařilo, přestože jsme si to všichni přáli. Na druhou stranu je nutné připustit, že tým jako SK Slavia Praha se neodmítá. Navíc vidina Ligy mistrů je pro každého hráče velmi lákává a Honza samozřejmě není výjimkou. Jeho krok chápeme a plně respektujeme,“ uvedl k odchodu brankářské hvězdy se zkušenostmi z německé, anglické a především ukrajinské ligy.

Dnes už bývalé brankářské jedničce se neodchází lehce. „Chci moc poděkovat celé kabině, vedení klubu a skvělým fanouškům za fantastický rok v mé kariéře. Neodchází se mi lehce, ale mám před sebou nový cíl,“ řekl. Zároveň dodal, že věří fanouškům v jejich další podpoře. „Atmosféra byla vždy fantastická a věřím, že budete klukům i nadále pomáhat,“ vzkázal.

Jan Laštůvka odchytal v minulé sezóně 29 utkání, byl nejvytíženějším karvinským hráčem a nesčetněkrát jej fanoušci zvolili „mužem zápasu“. Nutno dodat, že naprosto oprávněně. „Honzovi přejeme, ať se mu daří a děkujeme mu za úžasnou loňskou sezónu, ve které nám výrazně pomohl k záchraně v nejvyšší soutěži. Zároveň věříme, že se ještě do Karviné vrátí, ať už v jakékoliv roli,“ doplnil Lubomír Vlk. • U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem