Mlade talenty

Vážím si přístupu kluků k tréninku, říká trenér U13 Zbyšek Gazda

08.01.2010 | Redakce
 

Vážím si přístupu kluků k tréninku, říká trenér U13 Zbyšek Gazda Dalším z řady vyzpovídaných trenérů je Zbyšek Gazda. Jeho týmu U13 se v Moravskoslezské žákovské lize nedaří podle představ. I přesto vidí Zbyšek Gazda působení svých svěřenců optimisticky.

 

Pohled na tabulku napovídá, že nemůžete být s celkovým umístěním příliš spokojeni. Souhlasíte?
Určitě s Vámi souhlasím, ale jsou to mladší žáci a prioritou je HVJ (herní výkon jednotlivce). Na tom můžeme v budoucnu stavět.

O kolik bodů více mohlo být na našem kontu? Které prohrané zápasy vás nejvíce mrzí?
Minimálně šest bodů mohlo být na našem kontu navíc. Utkání s Vítkovicemi, v Jihlavě a Opavě byla z naší strany, co se týče týmového výkonu, velmi dobrá. Kluci v minulé sezoně hráli KP a letos hrajeme žákovskou ligu, což je velký skok. Někteří se adaptovali v celku dobře, ale většina potřebuje hodně zapracovat na HČJ (herní činnosti jednotlivce), kde jsou největší nedostatky.

Jaké klady byste našel na výkonech svých svěřenců?
Klady mužstva vidím v tom, že se kluci chtějí zlepšovat. Na jejich přístupu k tréninku to je vidět. Což si velmi vážím.

Čemu je třeba se vyvarovat v soutěžních utkáních?
Jak říkám, pokud jednotlivci zvládnou HČJ a budou chtít vyhrávat, výsledek se určitě dostaví. Určitě se budeme věnovat hlavně hře 1x1, což je dle mého názoru základ, na kterém mohou trenéři dorostu dál v budoucnu stavět.

S jakým umístěním byste byl spokojený po jarní části?
Jsem soudný a vím, na co máme. Byl bych rád, kdybychom hlavně hráli fotbal a pokud to půjde ,tak i to umístěni by bylo třešinkou na dortu (nikdy to nedělám, ale myslím si, že 9. místo by tomu odpovídalo) .

Co byste klukům popřál do nastávajících bojů?
Všem bych určitě přál, aby se jim splnila všechna přání a šli krůček po krůčku za svým cílem. K tomu určitě hodně zdraví, úspěchů ve škole a štěstí. Hlavně aby měli radost ze hry.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
před 2 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
před 3 dny - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Jurčák v národním týmu Future
9.4. - Od 14. do 19. dubna se v Belgii uskuteční U16 Future 4 Nations tournament. V nominaci trenéra Radka Bejbla je také karvinský Oliver Jurčák. Český nároďák čekají zápasy s Dánskem, Belgií a Švédskem.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem