Mlade talenty

Vážím si přístupu kluků k tréninku, říká trenér U13 Zbyšek Gazda

08.01.2010 | Redakce
 

Vážím si přístupu kluků k tréninku, říká trenér U13 Zbyšek Gazda Dalším z řady vyzpovídaných trenérů je Zbyšek Gazda. Jeho týmu U13 se v Moravskoslezské žákovské lize nedaří podle představ. I přesto vidí Zbyšek Gazda působení svých svěřenců optimisticky.

 

Pohled na tabulku napovídá, že nemůžete být s celkovým umístěním příliš spokojeni. Souhlasíte?
Určitě s Vámi souhlasím, ale jsou to mladší žáci a prioritou je HVJ (herní výkon jednotlivce). Na tom můžeme v budoucnu stavět.

O kolik bodů více mohlo být na našem kontu? Které prohrané zápasy vás nejvíce mrzí?
Minimálně šest bodů mohlo být na našem kontu navíc. Utkání s Vítkovicemi, v Jihlavě a Opavě byla z naší strany, co se týče týmového výkonu, velmi dobrá. Kluci v minulé sezoně hráli KP a letos hrajeme žákovskou ligu, což je velký skok. Někteří se adaptovali v celku dobře, ale většina potřebuje hodně zapracovat na HČJ (herní činnosti jednotlivce), kde jsou největší nedostatky.

Jaké klady byste našel na výkonech svých svěřenců?
Klady mužstva vidím v tom, že se kluci chtějí zlepšovat. Na jejich přístupu k tréninku to je vidět. Což si velmi vážím.

Čemu je třeba se vyvarovat v soutěžních utkáních?
Jak říkám, pokud jednotlivci zvládnou HČJ a budou chtít vyhrávat, výsledek se určitě dostaví. Určitě se budeme věnovat hlavně hře 1x1, což je dle mého názoru základ, na kterém mohou trenéři dorostu dál v budoucnu stavět.

S jakým umístěním byste byl spokojený po jarní části?
Jsem soudný a vím, na co máme. Byl bych rád, kdybychom hlavně hráli fotbal a pokud to půjde ,tak i to umístěni by bylo třešinkou na dortu (nikdy to nedělám, ale myslím si, že 9. místo by tomu odpovídalo) .

Co byste klukům popřál do nastávajících bojů?
Všem bych určitě přál, aby se jim splnila všechna přání a šli krůček po krůčku za svým cílem. K tomu určitě hodně zdraví, úspěchů ve škole a štěstí. Hlavně aby měli radost ze hry.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem