Mlade talenty

Laštůvka: Nezapomenu na fanoušky a jejich podporu

25.06.2017 | redakce
 

Laštůvka: Nezapomenu na fanoušky a jejich podporu Ve středu 21. června definitivně přestoupil do pražské Slavie. Brankář Jan Laštůvka si ovšem našel čas na (zatím) poslední rozhovor pro klubový web.

 

Honzo, přípravu jste začal v Karviné, ale po dvou dnech jste se nakonec rozhodl odejít. Jak těžké bylo rozhodování?
Bylo to velmi těžké, protože jsem byl rok doma v Karviné, kluci v kabině byli skvělí, fanoušci nás neúnavně povzbuzovali. Vlastně mi tady nic nescházelo. Možná mi v konečném rozhodování pomohlo to, že to v klubu funguje. Kdyby tomu tak nebylo, tak by se třeba Slavia vůbec neozvala. Vlastně i celkové umístění v první sezóně mezi českou elitou potvrzuje moje slova. Fotbal se v Karviné dělá dobře.

Měl jste víc nabídek. Byla ta z Edenu prioritou?
Ano, byla prioritou. Slavia je velký klub, což je pro mě obrovská výzva. Navíc mi je už skoro pětatřicet let a nevím, jestli by se podobná šance ještě naskytla. Láká mě taky Liga mistrů, kterou si budeme muset vybojovat.

Na co budete z uplynulé sezóny nejvíc vzpomínat. Utkvělo vám něco speciálního v paměti?
Jednoznačně fanoušci a jejich podpora! Kdekdo v Karviné odsuzoval rekonstrukci stadionu, navážel se do předsedy Jana Wolfa a podobně. Nakonec se ukázalo, že lidé si cestu na stadion našli, čtyřikrát ho vyprodali a navíc nás pokaždé podrželi. I v období, kdy nám to třeba nešlo. V každém domácím zápase nám dokázali vytvořit opravdu báječnou kulisu a já doufám, že v tom budou pokračovat i v nové sezóně. Kluci si to zaslouží!

Přestup se finalizoval ve středu, což byl také den, kdy se rozlosoval nový soutěžní ročník. Hledal jste už jako hráč Slavie, kdy dojde na zápas s Karvinou?
Přiznám se, že vlastně ne. Viděl jsem jen los prvního kola. Se Slavií nás čeká fakt dost utkání a nemá cenu se dívat takto dopředu, aspoň já to tak mám. Snažím se jít od zápasu k zápasu.Dokázal byste si představit po vypršení smlouvy ve Slavii, že byste se do MFK Karviná vrátil? Mám na mysli samozřejmě jako hráč, člen realizačního týmu či do jiné funkce?
Určitě to nevylučuji a ta možnost tady je. Ovšem momentálně nad tím vůbec nepřemýšlím a soustředím se dál na aktivní kariéru.

Máte na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky?
Touto formou bych chtěl všem moc poděkovat. Po mém návratu mi všichni pomohli - kluci v kabině, vedení a fanoušci. Vážím si toho, že jsem mohl jednu sezónu strávit doma a pomoct k udržení v lize, do které se Karviná vrátila po dlouhých sedmnácti letech. Všem patří můj obrovský dík.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem