Mlade talenty

Laštůvka: Nezapomenu na fanoušky a jejich podporu

25.06.2017 | redakce
 

Laštůvka: Nezapomenu na fanoušky a jejich podporu Ve středu 21. června definitivně přestoupil do pražské Slavie. Brankář Jan Laštůvka si ovšem našel čas na (zatím) poslední rozhovor pro klubový web.

 

Honzo, přípravu jste začal v Karviné, ale po dvou dnech jste se nakonec rozhodl odejít. Jak těžké bylo rozhodování?
Bylo to velmi těžké, protože jsem byl rok doma v Karviné, kluci v kabině byli skvělí, fanoušci nás neúnavně povzbuzovali. Vlastně mi tady nic nescházelo. Možná mi v konečném rozhodování pomohlo to, že to v klubu funguje. Kdyby tomu tak nebylo, tak by se třeba Slavia vůbec neozvala. Vlastně i celkové umístění v první sezóně mezi českou elitou potvrzuje moje slova. Fotbal se v Karviné dělá dobře.

Měl jste víc nabídek. Byla ta z Edenu prioritou?
Ano, byla prioritou. Slavia je velký klub, což je pro mě obrovská výzva. Navíc mi je už skoro pětatřicet let a nevím, jestli by se podobná šance ještě naskytla. Láká mě taky Liga mistrů, kterou si budeme muset vybojovat.

Na co budete z uplynulé sezóny nejvíc vzpomínat. Utkvělo vám něco speciálního v paměti?
Jednoznačně fanoušci a jejich podpora! Kdekdo v Karviné odsuzoval rekonstrukci stadionu, navážel se do předsedy Jana Wolfa a podobně. Nakonec se ukázalo, že lidé si cestu na stadion našli, čtyřikrát ho vyprodali a navíc nás pokaždé podrželi. I v období, kdy nám to třeba nešlo. V každém domácím zápase nám dokázali vytvořit opravdu báječnou kulisu a já doufám, že v tom budou pokračovat i v nové sezóně. Kluci si to zaslouží!

Přestup se finalizoval ve středu, což byl také den, kdy se rozlosoval nový soutěžní ročník. Hledal jste už jako hráč Slavie, kdy dojde na zápas s Karvinou?
Přiznám se, že vlastně ne. Viděl jsem jen los prvního kola. Se Slavií nás čeká fakt dost utkání a nemá cenu se dívat takto dopředu, aspoň já to tak mám. Snažím se jít od zápasu k zápasu.Dokázal byste si představit po vypršení smlouvy ve Slavii, že byste se do MFK Karviná vrátil? Mám na mysli samozřejmě jako hráč, člen realizačního týmu či do jiné funkce?
Určitě to nevylučuji a ta možnost tady je. Ovšem momentálně nad tím vůbec nepřemýšlím a soustředím se dál na aktivní kariéru.

Máte na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky?
Touto formou bych chtěl všem moc poděkovat. Po mém návratu mi všichni pomohli - kluci v kabině, vedení a fanoušci. Vážím si toho, že jsem mohl jednu sezónu strávit doma a pomoct k udržení v lize, do které se Karviná vrátila po dlouhých sedmnácti letech. Všem patří můj obrovský dík.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem