Generální partner
Světlý režim
26. červen 2017

Vydařený konec sezóny starších přípravek

Poslední turnaje v tomto soutěžním ročníku mají týmy U11 a U10 velmi úspěšně za sebou. Inu, posuďte sami – ročník 2007 (U10) ovládl turnaj ve FM, kde se hrálo o pohár starosty. Ročník 2006 (U11) pak bral stříbro v Hranicích na Moravě.
U11

Čtvrtý ročník mezinárodního turnaje SIXTEEN CUP HRANICE 2017 přilákal 24 týmů. Tým MFK Karviná odehrál celkem 8 utkání, z toho hned pět v základní skupině. „Bilance čtyři výhry, jedna remíza a krásné skóre 20:1 nás moc potěšilo. Kluci zaslouženě postoupili do finálové části z prvního místa,“ podotkl trenér Josef Podhrazký.

Ve čtvrtfinále čekalo 1.FC Slovácko B, kde kluci ukázali sílu a vyhráli 5:2 . V semifinále po nerozhodném výsledku 0:0 s SFC Opava přišly na řadu pokutové kopy. „V nich se naši hráči nemýlili a proměnili vše. Blýskl se náš brankař, který poslední penaltu chytil a postoupili jsme do finále,“ hlásil Podhrazký. 

Finálový boj proti  1.FC Slovácko A začal velmi dobře. Karvinští měli dvě krásné střely pod břevno, ale brankař soupeře obě vyškrábl na roh. Bohužel v takových zápasech rozhoduje první vstřelený – ten vstřelilo Slovácko. Nakonec přidal jihomoravský tým ještě jednu trefu. „Klukům bych chtěl poděkovat za super výkony během celého turnaje. Šlo vidět že je to vrchol sezóny  a odměnou byly stříbrné medaile,“ řekl Podhrazký. 

A třešnička na závěr - nejlepším hráčem turnaje byl zvolen karvinský borec Matěj Michejda, který si tak domů odvezl krásný pohár. 

Výsledky

Základní skupina:
MFK-FC Vsetín 3:0
MFK-FC Göra 9:0
MFK-1.SK Prostějov 4:0
MFK-1.SC Znojmo 0:0
MFK-SK Hranice 4:1
Čtvrtfinále: 
MFK-1.FC Slovácko "B"  5:2
Semifinále:
MFK- SFC Opava 0:0 na penalty 3:2
Finále: 
MFK- 1.FC Slovácko "A"  0:2

Sestava MFK Karviná U11: Foltýn Daniel, Heinz Matyáš, Klváček Jan, Issa Mbaye, Drobek Ondřej, Horváth Patrik, Kijonka Tomáš, Seriš Marek, Prokeš Petr, Michejda Matěj, Stavař Viktor, Malík Radim, Hvojník Petr, Kačor Pavel, Frais Marek.

U10

Tým trenéra Michaela Klose se rozjížděl pomalu, ale po prvních dvou zápasech zabral a nakonec triumfoval. „Začátek turnaje byl pro nás rozpačitý, ale pak se hoši chytli jednoznačnou výhrou nad Třincem a vítr z plachet neztratili až do samého konce. Cestou smetli i Baník Ostrava jednoznačnou výhrou 4:0,“ pravil spokojený trenér. 

Za MFK Karviná U10 nastoupili Dominik Siekierka, Vít Valošek, Richard Goralík, Dominik Barčák, Lukáš Taksonyi, Alex Gríger, Jan Wolf, Petr Nožka, Dominik Zajac a Filip Knieža. 

Výsledky
Karviná-Polanka nad Odrou 4:2, Karviná-Vsetín 1:5, Karviná-Třinec "B" 12:0, Karviná-Prostějov "B" 4:1, Karviná-Frýdek Místek "A" 3:2,  Kaviná-Baník Ostrava 4:0, Karviná-Rožnov p. R. 5:1, Karviná-Frýdek Místek "B" 5:1, Karviná-Prostějov "A" 1:1, Karviná-Třinec "A" 6:0, Karviná-Zašová 2:0. 
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii