Generální partner
Světlý režim
30. červen 2017

Domácí prověrka! Na Kovoně s Górnikem Zabrze

První letní utkání v domácím prostředí čeká na svěřence Jozefa Webera. V sobotu dopoledne dorazí do Karviné nováček polské Ekstraklasy. Zápas začne v 11 hodin, vstupné činí 30 Kč.
Po středečním utkání s Cracovií Kraków čeká na karvinské hráče další polský tým, Górnik Zabrze. Víc než na soupeře, který je v nedalekém Rybniku na soustředění, se ale celý tým bude zaměřovat na sebe. K vypilování různých herních variant má přesně čtyři týdny. „Musíme také zapracovat na odstranění chyb, kterých se kluci dopouštěli v předchozích utkáních,“ podotkl asistent trenéra Josef Mucha.

Jestliže po remíze v Krakówě tvrdil, že někteří testovaní hráči už v sobotu hrát nebudou, tak se jeho slova naplnila – v kádru MFK Karviná už nefigurují Bosňan Dino Borjič z Kaiserslauternu ani příbramský Pavel Pilík.

Górnik Zabrze zvládl sezónu ve druhé nejvyšší polské soutěži skvěle díky mocnému finiši - série šesti výher v řadě zajistila „horníkům“ postup do Ekstraklasy. V kádru figuruje exkarvinský hráč dorostu U17 a U19 Maciej Ambrosiewicz, proto kterého tak bude sobotní zápas pikantní, nebo například jediný Čech – David Ledecký ze Znojma.

Polský mančaft pod vedením trenéra Marcina Brosze se v sobotu rozdělí na dvě skupiny, jedna skupina zůstává v Rybniku, kde má v plánu duel s FM, ta druhá dorazí do Karviné. Górnik prozatím stihl odehrát dva přípravné duely. V tom první zdolal jasně 5:0 celek Odra Miasteczko Slaskie, ve středu pak prohrál v Rybniku s Třincem 0:2.

Přípravné utkání MFK Karviná – Górnik Zabrze začíná ve Sportovním centru Kovona v sobotu 1. července v 11 hodin. Vstupné bylo stanoveno na 30 Kč, permanentky nebudou pořadatelé akceptovat.
Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.