Mlade talenty

Trenér U15 Jan Laslop: S umístěním jsem spokojený

10.01.2010 | Redakce
 

Trenér U15 Jan Laslop: S umístěním jsem spokojený Na řadu přišel další trenér. Tentokrát jsme vyzpovídali kouče U15 Jana Laslopa. Jak hodnotí podzim? A na čem musí kluci zapracovat? I to se dozvíte z tohoto rozhovoru.

 

V Moravskoslezské lize žáků vám patří pátá příčka. Navíc jste v tabulce pravdy na nule. Takže vládne spokojenost?
S umístěním v tabulce a počtem bodů jsem spokojený. Ovšem se způsobem hry moc spokojený nejsem. Pouze v jediném utkání zahráli kluci podle mých představ a bylo to v posledním utkání v podzimní sezóně, kdy jsme v Opavě s přehledem zvítězili 4:0.

Podařilo se vám sebrat body Sigmě Olomouc. Jak si tohoto úspěchu vážíte?
Sigma Olomouc patří už dlouhá léta k nejlepším mužstvům v žákovské kopané v republice a každý bod, který s tímto mužstvem uhrajete, kluky povzbudí a zvýší jejich sebevědomí do dalších zápasů.

A který zápas se vám naopak nepovedl?
Těch utkání bylo více. Byly to utkání na Slovácku a v Brně, kde se projevily herní nedostatky našeho mužstva, a soupeři nás přehráli. A potom to byly zápasy, kdy jsme měli na více bodů, než jsme uhráli, ale vlastními chybami jsme se o ně připravili. Byly to utkání ve Vyškově, v Jihlavě a doma se Zlínem.

Nestřílíte mnoho branek, přesto se vám daří bodovat. Čím si to vysvětlujete?
Těch branek jsme opravdu vstřelili málo, 16 gólů na 13 utkání je slabé. Moc se do šancí nedostáváme, souvisí to s herní stránkou, kdy chybí přesnější přihrávky a kreativnost v útočné fázi. A to, že bodujeme je díky kvalitní obranné fázi, hráči jsou si vědomi, že branky těžce střílíme a proto se snaží, abychom zbytečně neinkasovali.

Máte své tréninkové centrum na základní škole Dělnická, kde jsou sportovní třídy. Jak jste spokojený s podmínkami na sportovní škole?
Podmínky na ZŠ Dělnické jsou výborné a okolní oddíly nám je mohou jen závidět. Vždyť mít k dispozici 2 plně vybavené tělocvičny a 3 nafukovací haly s rozlišným povrchem je snem každého učitele a trenéra. Důležitá je také podpora vedení školy, které dokázalo vytvořit pro naše hráče prostředí, ve kterém se kluci cítí výborně a nic jim neschází. Za to jim patří naše poděkování.

Jaké jsou vaše cíle pro jarní část sezóny?
Hlavním cílem bude odstraňování nedostatků herních činností jednotlivých hráčů a zlepšení herní stránky celého mužstva. Zvláště to bude zaměřeno na útočnou fázi, abychom těch branek vstřelili na jaře více než na podzim.

• B-tým: doma v neděli dopoledne
včera - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

• Sestřih z Mladé Boleslavi
před 3 dny - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
před 3 dny - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
14.7. - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

• Přednostní prodej na derby
8.7. - Pro majitele nových permanentek začal v pondělí 8. července ráno online prodej vstupenek na zápas proti ostravskému Baníku. Omezení? 1 permice = max. 4 ks vstupenek. Volný prodej pro ostatní zájemce bude spuštěn příští pondělí ráno. Podrobnosti ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem