Mlade talenty

Trenér U15 Jan Laslop: S umístěním jsem spokojený

10.01.2010 | Redakce
 

Trenér U15 Jan Laslop: S umístěním jsem spokojený Na řadu přišel další trenér. Tentokrát jsme vyzpovídali kouče U15 Jana Laslopa. Jak hodnotí podzim? A na čem musí kluci zapracovat? I to se dozvíte z tohoto rozhovoru.

 

V Moravskoslezské lize žáků vám patří pátá příčka. Navíc jste v tabulce pravdy na nule. Takže vládne spokojenost?
S umístěním v tabulce a počtem bodů jsem spokojený. Ovšem se způsobem hry moc spokojený nejsem. Pouze v jediném utkání zahráli kluci podle mých představ a bylo to v posledním utkání v podzimní sezóně, kdy jsme v Opavě s přehledem zvítězili 4:0.

Podařilo se vám sebrat body Sigmě Olomouc. Jak si tohoto úspěchu vážíte?
Sigma Olomouc patří už dlouhá léta k nejlepším mužstvům v žákovské kopané v republice a každý bod, který s tímto mužstvem uhrajete, kluky povzbudí a zvýší jejich sebevědomí do dalších zápasů.

A který zápas se vám naopak nepovedl?
Těch utkání bylo více. Byly to utkání na Slovácku a v Brně, kde se projevily herní nedostatky našeho mužstva, a soupeři nás přehráli. A potom to byly zápasy, kdy jsme měli na více bodů, než jsme uhráli, ale vlastními chybami jsme se o ně připravili. Byly to utkání ve Vyškově, v Jihlavě a doma se Zlínem.

Nestřílíte mnoho branek, přesto se vám daří bodovat. Čím si to vysvětlujete?
Těch branek jsme opravdu vstřelili málo, 16 gólů na 13 utkání je slabé. Moc se do šancí nedostáváme, souvisí to s herní stránkou, kdy chybí přesnější přihrávky a kreativnost v útočné fázi. A to, že bodujeme je díky kvalitní obranné fázi, hráči jsou si vědomi, že branky těžce střílíme a proto se snaží, abychom zbytečně neinkasovali.

Máte své tréninkové centrum na základní škole Dělnická, kde jsou sportovní třídy. Jak jste spokojený s podmínkami na sportovní škole?
Podmínky na ZŠ Dělnické jsou výborné a okolní oddíly nám je mohou jen závidět. Vždyť mít k dispozici 2 plně vybavené tělocvičny a 3 nafukovací haly s rozlišným povrchem je snem každého učitele a trenéra. Důležitá je také podpora vedení školy, které dokázalo vytvořit pro naše hráče prostředí, ve kterém se kluci cítí výborně a nic jim neschází. Za to jim patří naše poděkování.

Jaké jsou vaše cíle pro jarní část sezóny?
Hlavním cílem bude odstraňování nedostatků herních činností jednotlivých hráčů a zlepšení herní stránky celého mužstva. Zvláště to bude zaměřeno na útočnou fázi, abychom těch branek vstřelili na jaře více než na podzim.

• Jurčák s Future U16 vítěz
včera - Český národní tým Future U16 dominoval a logicky také triumfoval na turnaji v Belgii. Borec MFK Karviná Oliver Jurčák se neztratil, zasáhl do všech utkání - proti Belgii (výhra 2:1) odehrál v základu celý zápas, proti Dánsku (4:2) celý druhý poločas a v zápase se Švédskem (3:1) zasáhl do utkání na posledních 19 minut.

• Sestřih vítězství na Letné
před 2 dny - Krásnou velikonoční neděli prožili všichni fanoušci a samozřejmě celý klub, vždyť svěřenci Františka Straky vyhráli na půdě Sparty. Sestřih nejzajímavějších okamžiků je ZDE.

• KARVINÁ CUP: Triumfy Katowic
před 3 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se vydařil. Za krásného počasí se v obou kategoriích (U8 a U10) radovaly z celkového vítězství týmy GKS Katowice. Domácí týmy pod vedením trenérů Hánla a Vichera skončily hodně na 5.místě. Podrobnosti během týdne!

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.4. - U18-Valašské Meziříčí 6:1, U16-Valašské Meziříčí 1:2, Zlín-U15 1:2, Zlín-U14 7:0, Hranice-U13 2:15, Hranice-U12 6:13, st.žáci B-Jablunkov 1:3, Ml.žáci B-Jablunkov 5:3.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
18.4. - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
17.4. - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem