Mlade talenty

Karviná zahájila přípravu

11.01.2010 | Redakce
 

Karviná zahájila přípravu Po měsíční dovolené bylo v karvinské kabině opět rušno. Na prvním novoročním tréninku se sešli všichni hráči (s výjimkou Cikua a Tchamiho, které pozdrželo v zahraničí špatné počasí) a začali se pilně připravovat na jarní část sezóny.

 

„Hráči měli čtyři týdny volno, ale poslední týden museli absolvovat přípravu podle individuálního plánu. Sice jsem nejezdil hráče kontrolovat, zda dodržují moje pokyny, ale po nezbytném převážení a na následném prvním tréninku se ukáže, jak se připravovali,“ svěřil se trenér MFK OKD Karviná Leoš Kalvoda.

A hráče čeká tvrdá dřina. „Klukům jsem před odjezdem na dovolenou řekl, že se mají udržovat v kondici, protože ode dneška budeme trénovat naplno, nebude žádné vyklusávání. Jenom si přeji, aby už konečně přestal padat sníh. Sice je zima a v zimě má být sníh, ale už je ho na můj vkus příliš mnoho,“ zasmál se Leoš Kalvoda.

Jak bude probíhat zimní příprava? „Bude to klasická zimní příprava. Budeme se věnovat nabírání kondice a síly. V plánu máme i sehrání několika přípravných zápasů. Budeme ladit formu v domácích podmínkách. Mrzí mě, že nám nevyšlo týdenní soustředění na Slovensku. Ale hráči budou jenom rádi, že zůstanou doma,“ naznačil trenér Leoš Kalvoda.

A jaké změny nastaly v kádru? Na hostování by měl odejít Ján Novák, o něhož projevily zájem Vítkovice. Do Mutěnic míří na rozehrání Radim Diviš, který v minulé sezóně podstoupil operaci křížových vazů. „Tito hráči potřebují pravidelně hrát. Proto je posíláme na rozehrání,“ uvedl Leoš Kalvoda.

Které nové tváře se objevily na tréninku? K týmu se připojila staronová posila Jozef Hroš, který byl z Karviné zapůjčený na hostování do Hlučína.

Dalším novým hráčem na zkoušku je Samuel Ďurech z Prešova. Hraje na postu levého obránce, ale problém mu nedělá ani hra v záloze.

Třetím zkoušeným je útočník Michal Galajda z HFK Olomouc. Zajímavostí je, že tento hráč dokázal v minulé sezóně vstřelit Karviné v obou zápasech gól.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem