Mlade talenty

Karviná zahájila přípravu

11.01.2010 | Redakce
 

Karviná zahájila přípravu Po měsíční dovolené bylo v karvinské kabině opět rušno. Na prvním novoročním tréninku se sešli všichni hráči (s výjimkou Cikua a Tchamiho, které pozdrželo v zahraničí špatné počasí) a začali se pilně připravovat na jarní část sezóny.

 

„Hráči měli čtyři týdny volno, ale poslední týden museli absolvovat přípravu podle individuálního plánu. Sice jsem nejezdil hráče kontrolovat, zda dodržují moje pokyny, ale po nezbytném převážení a na následném prvním tréninku se ukáže, jak se připravovali,“ svěřil se trenér MFK OKD Karviná Leoš Kalvoda.

A hráče čeká tvrdá dřina. „Klukům jsem před odjezdem na dovolenou řekl, že se mají udržovat v kondici, protože ode dneška budeme trénovat naplno, nebude žádné vyklusávání. Jenom si přeji, aby už konečně přestal padat sníh. Sice je zima a v zimě má být sníh, ale už je ho na můj vkus příliš mnoho,“ zasmál se Leoš Kalvoda.

Jak bude probíhat zimní příprava? „Bude to klasická zimní příprava. Budeme se věnovat nabírání kondice a síly. V plánu máme i sehrání několika přípravných zápasů. Budeme ladit formu v domácích podmínkách. Mrzí mě, že nám nevyšlo týdenní soustředění na Slovensku. Ale hráči budou jenom rádi, že zůstanou doma,“ naznačil trenér Leoš Kalvoda.

A jaké změny nastaly v kádru? Na hostování by měl odejít Ján Novák, o něhož projevily zájem Vítkovice. Do Mutěnic míří na rozehrání Radim Diviš, který v minulé sezóně podstoupil operaci křížových vazů. „Tito hráči potřebují pravidelně hrát. Proto je posíláme na rozehrání,“ uvedl Leoš Kalvoda.

Které nové tváře se objevily na tréninku? K týmu se připojila staronová posila Jozef Hroš, který byl z Karviné zapůjčený na hostování do Hlučína.

Dalším novým hráčem na zkoušku je Samuel Ďurech z Prešova. Hraje na postu levého obránce, ale problém mu nedělá ani hra v záloze.

Třetím zkoušeným je útočník Michal Galajda z HFK Olomouc. Zajímavostí je, že tento hráč dokázal v minulé sezóně vstřelit Karviné v obou zápasech gól.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
před 2 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
před 3 dny - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Jurčák v národním týmu Future
9.4. - Od 14. do 19. dubna se v Belgii uskuteční U16 Future 4 Nations tournament. V nominaci trenéra Radka Bejbla je také karvinský Oliver Jurčák. Český nároďák čekají zápasy s Dánskem, Belgií a Švédskem.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem