Mlade talenty

Přípravka skončila druhá na turnaji v Hlučíně.

12.01.2010 | Redakce
 

Přípravka skončila druhá na turnaji v Hlučíně. O víkendu se naše družstva přípravek zúčastnila několika turnajů. Nejlépe dopadl ročník 2000, který dokázal obsadit v Hlučíně druhé místo, když je o vítězství v turnaji připravilo polské Jastrzębie.

 

V sobotu 9. 1. 2010 se hráči ročníku 2000 zúčastnili dalšího turnaje, a to v Hlučíně. Chlapci se na něm představili po delší tréninkové pauze. Na jejich hře to ovšem nebylo znát.

Na turnaj přijelo celkem 7 týmů z domova i ze zahraničí. FC Hlučín, FC Vítkovice, SFC Opava, SK Sigma Olomouc, Odra Wodzislaw, Mosir Jastrzębie a naši kluci z MFK OKD Karviná. Hrálo se systémem každý s každým na kryté umělé trávě.

K prvnímu utkání nastoupili naši mladíci proti svému tradičnímu soupeři na turnajích - SFC Opava. Zápas byl zpočátku vyrovnaný. Po krásné střele Honzy Motlocha se naši kluci ujali vedení. Soupeři se však podařilo srovnat. Přestože jsme si na rozdíl od soupeře vytvářeli šance, nakonec jsme se rozešli smírně 1:1.

V dalším střetnutí čekal na karvinské polský tým Odra Wodzislaw. Toto utkání jsme s přehledem vyhráli 6:1, kdy se trefili Seriš 3x, Bielan 2x a Ostáš.

Následovala delší pauza mezi zápasy a až poté hráli kluci proti dalšímu soupeři ze zahraničí. Konkrétně proti Mosiru Jastrzębie. Bohužel jsme si opět vybrali slabší chvilku a tento zápas prohráli vysoko 1:5, kdy se podařilo skórovat pouze Davidu Serišovi. Byli jsme technicky lépe vybaveným týmem, ale soupeř nás porazil svou bojovností a houževnatostí, která našim chlapcům hodně chyběla.

Následovalo střetnutí proti domácímu Hlučínu, kterému jsme měli oplácet porážku z domácího turnaje. A odveta se nám podařila. Dali jsme rychlý gól, kdy se krásně z přímého kopu do "víka" trefil Marek Bielan. Poté jsme se chybou při střídání dostali do dvouminutového oslabení, které jsme přežili bez obdržené branky. Těžké a vypjaté utkání jsme nakonec udrželi a po zásluze vyhráli 1:0.

V předposledním utkání nás čekal soupeř z nedalekých Vítkovic, který se jevil jako nejslabší turnaje. Kluci do soupeře od začátku "bušili" a nepustili jej do větších šancí. Nakonec se nám podařilo Vítkovice udolat 2:1, ale nutno podotknout, že šancí vstřelit branku jsme měli daleko více. O góly se podělili Dominik Soušek a Honza Motloch.

Sigmu Olomouc se nám v posledním utkání podařilo porazit 4:1. Branky dali David Seriš, Adrian Ostáš, Marek Bielan a Martin Vlachovský. Po tomto utkání bylo jasné, že budeme na "bedně", ale čekali jsme na výsledek posledního duelu mezi SFC Opavou a Mosirem Jastrzębie. V případě nerozhodného výsledku by vítězství připadlo našim hochům. Jenomže Opava si nenechala prvenství ukrást a nad polským protivníkem zvítězila 1:0.

Kluci MFK OKD Karviná si tak na své konto připsali další úspěch. Z kvalitně obsazeného turnaje si vezou domů stříbrné medaile a za zmínku stojí i ocenění pro nejlepšího gólmana, které získal Jiřík Wasniowski z našeho klubu. Zajímavostí je, že tento hráč není brankářem a pouze v bráně zaskakoval za nemocného gólmana.

Konečné pořadí:

1. SFC Opava

2. MFK OKD Karviná

3.Odra Wodzislaw

4. Mosir Jastrzębie

5. FC Hlučín

6. SK Sigma Olomouc

7. FC Vítkovice

.

A jak dopadla ostatní družstva?

.

ročník 1999 - sobota 9.1. - Vítkovice - 4. místo

S výkonem na výborně obsazeném turnaji můžeme být spokojeni, jen ty výsledky nejsou nejlepší. Jedna překvapivá prohra nás připravila o umístění na stupni vítězů.

.

ročník 2001 - sobota 9.1. - Kovona - 5. místo

Na domácím turnaji díru do světa kluci neudělali a obsadili 5. místo.

.

ročník 2002 - neděle 10.1. - Kovona - 4. místo

Chlapci se do posledních sekund prali o 3. místo s Hlučínem. Zápas však skončil remízou, a to stačilo k medaili hostům. Výkon není zklamáním.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem