Mlade talenty

Uděláme maximum pro postup, říká trenér U18 Richard Beneš

13.01.2010 | Redakce
 

Uděláme maximum pro postup, říká trenér U18 Richard Beneš Nejvíce vstřelených a nejméně inkasovaných branek má na svém kontě naše osmnáctka. Přesto ji po podzimu patří až čtvrtá příčka. O důvodech proč tomu tak je, jsme si vykládali s trenérem U18 Richardem Benešem.

 

Vaši svěřenci se nacházejí na 4. místě Krajského přeboru. Jaká vládne spokojenost s podzimem?
Kluci mají výkonnostní výkyvy. Dva zápasy jim vyjdou, dva zase ne. Ke všemu jsme se potýkali s nedostatkem hráčů. Před jarní částí se musíme poohlédnout po obráncích a brankářích. Podzimní účinkování v soutěži lze jednoduše shrnout do několika vět: V domácích zápasech jsme předváděli mnohem lepší výkony než na hřištích soupeřů. Problémy nám činilo, pokud jsme venku inkasovali jako první. Ke všemu jsme zbytečně ztráceli body, což se promítlo do tabulky, kde nám patří čtvrtá pozice.

Na postupové místo ztrácíte pět bodů. Pokusíte se soutěž zdramatizovat a pokusit se o postup?
Samozřejmě se chceme porvat o postup. Uděláme pro to maximum. Budeme mít kvalitní přípravu vyplněnou mnoha zápasy. Máme vytvořeny skvělé tréninkové podmínky a měli bychom z toho profitovat v jarní části sezóny. Chtěli bychom stabilizovat kádr na dvaceti hráčích a ustálit výkonnost týmu.

Které ztracené body vás nejvíce mrzí?
Nejvíce nás mrzí ztráta bodů s Olympií Bruntál. Uškodil nám rychlý gól ve 20. sekundě. Kluci si pak mysleli, že to půjde lehce. Zbytečná ztráta přišla i na Nové huti. Měli jsme tam vyhrát nejméně 5:0. Místo toho jsme remizovali 1:1. A další body jsme pustili s Jakubčovicemi. Kdybychom připočetli ztracené body, byli bychom v tabulce první.

V zimní přestávce se účastníte Visegrad cupu. Jak jste spokojen s výsledky a co říkáte na tento turnaj?
Je to dobrá konfrontace s mezinárodním fotbalem. Získáváme tím cenné zkušenosti, které se nám budou v budoucnu hodit. Kvalita tohoto turnaje je vysoká. Nejde nám o výsledky, ale o porovnávání způsobu hry se zahraničními kluby. V zápasech jsme dali i příležitost klukům, kteří pravidelně nenastupovali k mistrovským utkáním.

V soutěži jste nastříleli nejvíce branek a máte na kontě nejméně inkasovaných branek. Co je zapotřebí zlepšit v zimní přípravě, abyste byli ještě lepší?
Vzadu musí hrát čtyřka téměř naslepo. Proto se budeme věnovat obraně, jejich souhře a souhře s gólmanem. A přestože máme nejvíce nastřílených branek, naše úspěšnost v zakončení je žalostná. Chybí nám klid při proměňování šancí. Takže se zaměříme i na koncovku. Samozřejmě budeme nacvičovat herní kombinace.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
před 2 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
před 3 dny - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Jurčák v národním týmu Future
9.4. - Od 14. do 19. dubna se v Belgii uskuteční U16 Future 4 Nations tournament. V nominaci trenéra Radka Bejbla je také karvinský Oliver Jurčák. Český nároďák čekají zápasy s Dánskem, Belgií a Švédskem.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem