Mlade talenty

Uděláme maximum pro postup, říká trenér U18 Richard Beneš

13.01.2010 | Redakce
 

Uděláme maximum pro postup, říká trenér U18 Richard Beneš Nejvíce vstřelených a nejméně inkasovaných branek má na svém kontě naše osmnáctka. Přesto ji po podzimu patří až čtvrtá příčka. O důvodech proč tomu tak je, jsme si vykládali s trenérem U18 Richardem Benešem.

 

Vaši svěřenci se nacházejí na 4. místě Krajského přeboru. Jaká vládne spokojenost s podzimem?
Kluci mají výkonnostní výkyvy. Dva zápasy jim vyjdou, dva zase ne. Ke všemu jsme se potýkali s nedostatkem hráčů. Před jarní částí se musíme poohlédnout po obráncích a brankářích. Podzimní účinkování v soutěži lze jednoduše shrnout do několika vět: V domácích zápasech jsme předváděli mnohem lepší výkony než na hřištích soupeřů. Problémy nám činilo, pokud jsme venku inkasovali jako první. Ke všemu jsme zbytečně ztráceli body, což se promítlo do tabulky, kde nám patří čtvrtá pozice.

Na postupové místo ztrácíte pět bodů. Pokusíte se soutěž zdramatizovat a pokusit se o postup?
Samozřejmě se chceme porvat o postup. Uděláme pro to maximum. Budeme mít kvalitní přípravu vyplněnou mnoha zápasy. Máme vytvořeny skvělé tréninkové podmínky a měli bychom z toho profitovat v jarní části sezóny. Chtěli bychom stabilizovat kádr na dvaceti hráčích a ustálit výkonnost týmu.

Které ztracené body vás nejvíce mrzí?
Nejvíce nás mrzí ztráta bodů s Olympií Bruntál. Uškodil nám rychlý gól ve 20. sekundě. Kluci si pak mysleli, že to půjde lehce. Zbytečná ztráta přišla i na Nové huti. Měli jsme tam vyhrát nejméně 5:0. Místo toho jsme remizovali 1:1. A další body jsme pustili s Jakubčovicemi. Kdybychom připočetli ztracené body, byli bychom v tabulce první.

V zimní přestávce se účastníte Visegrad cupu. Jak jste spokojen s výsledky a co říkáte na tento turnaj?
Je to dobrá konfrontace s mezinárodním fotbalem. Získáváme tím cenné zkušenosti, které se nám budou v budoucnu hodit. Kvalita tohoto turnaje je vysoká. Nejde nám o výsledky, ale o porovnávání způsobu hry se zahraničními kluby. V zápasech jsme dali i příležitost klukům, kteří pravidelně nenastupovali k mistrovským utkáním.

V soutěži jste nastříleli nejvíce branek a máte na kontě nejméně inkasovaných branek. Co je zapotřebí zlepšit v zimní přípravě, abyste byli ještě lepší?
Vzadu musí hrát čtyřka téměř naslepo. Proto se budeme věnovat obraně, jejich souhře a souhře s gólmanem. A přestože máme nejvíce nastřílených branek, naše úspěšnost v zakončení je žalostná. Chybí nám klid při proměňování šancí. Takže se zaměříme i na koncovku. Samozřejmě budeme nacvičovat herní kombinace.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem