Mlade talenty

Trenér U19 Kročil: Předsezonní cíl jsme splnili

14.01.2010 | Redakce
 

Trenér U19 Kročil: Předsezonní cíl jsme splnili Pouze jediný bod ztratili svěřenci Čestmíra Kročila. Remíza v Přerově byla nešťastná, ale hráči ji dokázali odčinit výhrou v Opavě, která si stejně jako náš tým brousí zuby na postup.

 

Po podzimu máte nakročeno k postupu. Takže dozajista vládne spokojenost, že?
S podzimem jsme spokojeni, protože nám patří první místo. Akorát mě mrzí jedna zbytečná ztráta, která přišla v zápase s Přerovem. Nadějný stav jsme měli udržet a dotáhnout utkání do vítězného konce. Musím však říci, že Přerov je silné družstvo a dokázali využít tři standartní situace ke vstřelení tří gólů. Nicméně jsme stále ve hře o postup a vše máme ve svých rukou. Proto podzimní část hodnotím kladně.

Jaké jsou podle vás šance na postup?
Splnili jsme cíl, který jsme si dali před sezonou. Být první po podzimu. Zvládli jsme důležité utkání v Opavě, kde se nám podařilo vyhrát. A je zcela jisté, že si to o postup rozdáme právě se Slezským FC. Šance na postup stále vidím padesát na padesát.

Jaké klady má vaše družstvo?
V soutěži jsme jednoznačně nejlepší družstvo, jak po herní, tak i po taktické stránce. Další plus spatřuji v tom, že se nám podařilo vytvořit skvělý kolektiv, který táhne za jeden provaz, a kluci chtějí vyhrávat.

Jak moc vám v zimní přípravě chybí hráči, kteří se připravují s áčkem mužů?
Zatím toto neřeším. Jsme domluveni na termínu, do kdy se trenér Kalvoda rozhodne, zda naši kluci zůstanou u áčka mužů, či se vrátí zpátky k našemu týmu. Jsem rád, že jsou na zkušenou u mužů. Svědčí to o jejich kvalitě. Je vidět, že vedení klubu dává příležitost vyniknout svým odchovancům.

Jak se vám před odvetami podařilo posílit kádr?
Pro jarní sezonu máme v hledáčku několik hráčů z okolních klubů. Vedeme s nimi jednání. Protože máme nyní šest hráčů na zkoušce u mužů, tak jsem si vytipoval i kluky z mladšího dorostu, kteří by je mohli případně nahradit.

Jak bude probíhat zimní příprava?
Začátek zimní přípravy je vždycky náročný. Pracujeme na získání kondice. Od poloviny února se zaměříme na herní část přípravy. Na konci února nás čeká soustředění v Novém Jičíně. Po návratu ze soustředění budeme trénovat celý týden dvoufázově. A posledních čtrnáct dní před mistrovskými zápasy budeme pilně nacvičovat standartní situace.

• B-tým: doma v neděli dopoledne
včera - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

• Sestřih z Mladé Boleslavi
před 3 dny - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
před 3 dny - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
14.7. - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

• Přednostní prodej na derby
8.7. - Pro majitele nových permanentek začal v pondělí 8. července ráno online prodej vstupenek na zápas proti ostravskému Baníku. Omezení? 1 permice = max. 4 ks vstupenek. Volný prodej pro ostatní zájemce bude spuštěn příští pondělí ráno. Podrobnosti ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem