Mlade talenty

Trenér U19 Kročil: Předsezonní cíl jsme splnili

14.01.2010 | Redakce
 

Trenér U19 Kročil: Předsezonní cíl jsme splnili Pouze jediný bod ztratili svěřenci Čestmíra Kročila. Remíza v Přerově byla nešťastná, ale hráči ji dokázali odčinit výhrou v Opavě, která si stejně jako náš tým brousí zuby na postup.

 

Po podzimu máte nakročeno k postupu. Takže dozajista vládne spokojenost, že?
S podzimem jsme spokojeni, protože nám patří první místo. Akorát mě mrzí jedna zbytečná ztráta, která přišla v zápase s Přerovem. Nadějný stav jsme měli udržet a dotáhnout utkání do vítězného konce. Musím však říci, že Přerov je silné družstvo a dokázali využít tři standartní situace ke vstřelení tří gólů. Nicméně jsme stále ve hře o postup a vše máme ve svých rukou. Proto podzimní část hodnotím kladně.

Jaké jsou podle vás šance na postup?
Splnili jsme cíl, který jsme si dali před sezonou. Být první po podzimu. Zvládli jsme důležité utkání v Opavě, kde se nám podařilo vyhrát. A je zcela jisté, že si to o postup rozdáme právě se Slezským FC. Šance na postup stále vidím padesát na padesát.

Jaké klady má vaše družstvo?
V soutěži jsme jednoznačně nejlepší družstvo, jak po herní, tak i po taktické stránce. Další plus spatřuji v tom, že se nám podařilo vytvořit skvělý kolektiv, který táhne za jeden provaz, a kluci chtějí vyhrávat.

Jak moc vám v zimní přípravě chybí hráči, kteří se připravují s áčkem mužů?
Zatím toto neřeším. Jsme domluveni na termínu, do kdy se trenér Kalvoda rozhodne, zda naši kluci zůstanou u áčka mužů, či se vrátí zpátky k našemu týmu. Jsem rád, že jsou na zkušenou u mužů. Svědčí to o jejich kvalitě. Je vidět, že vedení klubu dává příležitost vyniknout svým odchovancům.

Jak se vám před odvetami podařilo posílit kádr?
Pro jarní sezonu máme v hledáčku několik hráčů z okolních klubů. Vedeme s nimi jednání. Protože máme nyní šest hráčů na zkoušce u mužů, tak jsem si vytipoval i kluky z mladšího dorostu, kteří by je mohli případně nahradit.

Jak bude probíhat zimní příprava?
Začátek zimní přípravy je vždycky náročný. Pracujeme na získání kondice. Od poloviny února se zaměříme na herní část přípravy. Na konci února nás čeká soustředění v Novém Jičíně. Po návratu ze soustředění budeme trénovat celý týden dvoufázově. A posledních čtrnáct dní před mistrovskými zápasy budeme pilně nacvičovat standartní situace.

• Jurčák s Future U16 vítěz
včera - Český národní tým Future U16 dominoval a logicky také triumfoval na turnaji v Belgii. Borec MFK Karviná Oliver Jurčák se neztratil, zasáhl do všech utkání - proti Belgii (výhra 2:1) odehrál v základu celý zápas, proti Dánsku (4:2) celý druhý poločas a v zápase se Švédskem (3:1) zasáhl do utkání na posledních 19 minut.

• Sestřih vítězství na Letné
před 2 dny - Krásnou velikonoční neděli prožili všichni fanoušci a samozřejmě celý klub, vždyť svěřenci Františka Straky vyhráli na půdě Sparty. Sestřih nejzajímavějších okamžiků je ZDE.

• KARVINÁ CUP: Triumfy Katowic
před 3 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se vydařil. Za krásného počasí se v obou kategoriích (U8 a U10) radovaly z celkového vítězství týmy GKS Katowice. Domácí týmy pod vedením trenérů Hánla a Vichera skončily hodně na 5.místě. Podrobnosti během týdne!

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.4. - U18-Valašské Meziříčí 6:1, U16-Valašské Meziříčí 1:2, Zlín-U15 1:2, Zlín-U14 7:0, Hranice-U13 2:15, Hranice-U12 6:13, st.žáci B-Jablunkov 1:3, Ml.žáci B-Jablunkov 5:3.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
18.4. - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
17.4. - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem