Mlade talenty

Samuel Ďurech: Zázemí klubu je na špičkové úrovni

15.01.2010 | Redakce
 

Samuel Ďurech: Zázemí klubu je na špičkové úrovni Na zkoušku přichází do Karviné jednadvacetiletý obránce Tatranu Prešov Samuel Ďurech. Přinášíme Vám s tímto hráčem krátký rozhovor.

 

Mohl byste v krátkosti popsat svojí dosavadní kariéru?
Až do dorostu jsem hrál v Prešově. Odtud jsem odešel do Vranova. Z Vranova směřovaly mé kroky do Trebišova. A z Trebišova jsem se zpátky vrátil do Prešova.

Jak jste se dostal do Karviné?
Nabídku mi dal můj manažer. Volal mi, že se mám jet ukázat do Karviné.

Co jste před svým příchodem věděl o Karviné?
Věděl jsem, že má Karviná zkušené mužstvo. A že Karvinou vede kouč, který trénoval na Slovensku a získal se Žilinou titul. No a taky, že zde působí nějací Slováci. Ani jsem netušil, že jich je tu tolik (smích).

Máte za sebou první týden zimní přípravy. Jak si ji pochvalujete?
Zatím hodně běháme. A navíc mě začíná trápit úpon. Ale nestěžuji si. Musíme pořádně potrénovat, jelikož ze zimní přípravy čerpá fotbalista celou sezonu. Týden zakončíme přípravákem s Púchovem a uvidíme, co přinese další týden.

Pocházíte ze sportovní rodiny?
Ano, pocházím ze sportovní rodiny. Můj otec se věnoval gymnastice a lyžování. A dnes hraje tenis. Nevlastní otec hrával na Ukrajině házenou. Potom dělal jeden čas trenéra v Prešově.

S kterými hráči jste se znal před příchodem do našeho klubu?
Znal jsem se s Janko Novákem. Z vidění jsem znal i Vlado Staše. V době, kdy působil za Prešov, jsem hrál v dorostu. A samozřejmě, že mi byla známa jména jako Radek Slončík, Honza Buryán, Jakub Kafka, Martin Opic či Marcel Pavlík.

Jaké jsou vaše fotbalové přednosti?
To by měli posoudit jiní. Ale mezi své přednosti řadím, že jsem levák a jsem rychlý. A také velice nerad prohrávám.

Jste teprve na začátku kariéry. Čeho byste chtěl dosáhnout?
Mým cílem je živit se fotbalem. Jednou bych se chtěl dostat do ligy. Láká mě především španělská či kyperská liga. Protože je tam teplo (smích).

Jak se vám líbí v Karviné?
Musím přiznat, že jsem velice mile překvapen zázemím klubu. Je na špičkové úrovni. Klobouk dolů, co se tady dokázalo udělat za krátký čas trvání klubu.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
před 2 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
před 3 dny - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Jurčák v národním týmu Future
9.4. - Od 14. do 19. dubna se v Belgii uskuteční U16 Future 4 Nations tournament. V nominaci trenéra Radka Bejbla je také karvinský Oliver Jurčák. Český nároďák čekají zápasy s Dánskem, Belgií a Švédskem.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem