Mlade talenty

Samuel Ďurech: Zázemí klubu je na špičkové úrovni

15.01.2010 | Redakce
 

Samuel Ďurech: Zázemí klubu je na špičkové úrovni Na zkoušku přichází do Karviné jednadvacetiletý obránce Tatranu Prešov Samuel Ďurech. Přinášíme Vám s tímto hráčem krátký rozhovor.

 

Mohl byste v krátkosti popsat svojí dosavadní kariéru?
Až do dorostu jsem hrál v Prešově. Odtud jsem odešel do Vranova. Z Vranova směřovaly mé kroky do Trebišova. A z Trebišova jsem se zpátky vrátil do Prešova.

Jak jste se dostal do Karviné?
Nabídku mi dal můj manažer. Volal mi, že se mám jet ukázat do Karviné.

Co jste před svým příchodem věděl o Karviné?
Věděl jsem, že má Karviná zkušené mužstvo. A že Karvinou vede kouč, který trénoval na Slovensku a získal se Žilinou titul. No a taky, že zde působí nějací Slováci. Ani jsem netušil, že jich je tu tolik (smích).

Máte za sebou první týden zimní přípravy. Jak si ji pochvalujete?
Zatím hodně běháme. A navíc mě začíná trápit úpon. Ale nestěžuji si. Musíme pořádně potrénovat, jelikož ze zimní přípravy čerpá fotbalista celou sezonu. Týden zakončíme přípravákem s Púchovem a uvidíme, co přinese další týden.

Pocházíte ze sportovní rodiny?
Ano, pocházím ze sportovní rodiny. Můj otec se věnoval gymnastice a lyžování. A dnes hraje tenis. Nevlastní otec hrával na Ukrajině házenou. Potom dělal jeden čas trenéra v Prešově.

S kterými hráči jste se znal před příchodem do našeho klubu?
Znal jsem se s Janko Novákem. Z vidění jsem znal i Vlado Staše. V době, kdy působil za Prešov, jsem hrál v dorostu. A samozřejmě, že mi byla známa jména jako Radek Slončík, Honza Buryán, Jakub Kafka, Martin Opic či Marcel Pavlík.

Jaké jsou vaše fotbalové přednosti?
To by měli posoudit jiní. Ale mezi své přednosti řadím, že jsem levák a jsem rychlý. A také velice nerad prohrávám.

Jste teprve na začátku kariéry. Čeho byste chtěl dosáhnout?
Mým cílem je živit se fotbalem. Jednou bych se chtěl dostat do ligy. Láká mě především španělská či kyperská liga. Protože je tam teplo (smích).

Jak se vám líbí v Karviné?
Musím přiznat, že jsem velice mile překvapen zázemím klubu. Je na špičkové úrovni. Klobouk dolů, co se tady dokázalo udělat za krátký čas trvání klubu.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem