Mlade talenty

Ramirez a Piňa: Fotbal je tady rychlejší, zvykáme si

31.07.2017 | redakce
 

Ramirez a Piňa: Fotbal je tady rychlejší, zvykáme si Jsou přes osm tisíc kilometrů od domova, ale spokojení a šťastní! Dva venezuelští ofenzivní fotbalisté Eric Ramirez a Ricardo Piňa se chtějí prosadit v českém fotbale, který je podle jejich slov úplně odlišný od toho jihoamerického.

 

Ericu, Ricardo, už jste se adaptovali v Česku a potažmo v Karviné? Jak se vám tady líbí?
Eric Ramirez: Všechno je tady super! Jediný problém je samozřejmě řeč. Čeština je těžká, neumíme vlastně ani anglicky. Je to složité, ale věřím, že i s pomocí učitelky se naučíme v dohledné době aspoň základní fráze. Je to nutnost, víme to!
Ricardo Piňa: Přesně tak, Eric to řekl přesně. V Karviné se nám líbí, nemůžeme si na nic stěžovat. Oba tady jsme spokojení. Jen ten jazyk, čeština fakt není snadná.

Ale počítám, že nějaká česká slovíčka už umíte, ne?
RP: (smích) Jo, jasně. Asi každý ví, o jaká jde. To by možná bylo smutné, kdybychom něco po měsíci nepochytili. Kromě toho samozřejmě umíme pozdravit.
ER: Ahoj, čau. To je asi všechno z publikovatelných výrazů (úsměv).

Máte za sebou pár přípravných utkání. Jak se vám jeví styl fotbalu, který praktikuje kouč Weber anebo, s kterým jste se setkali během přípravných utkání?
ER: Fotbal je tady o něco rychlejší než u nás. Ale myslím, že mně ani Ricardovi nebude dělat problémy se takové hře přizpůsobit. Ostatně i způsobu života a dalším věcem.

Přeci jen jste přes osm tisíc kilometrů vzdušnou čarou daleko od domova. Co na vaše nové angažmá říkají kamarádi a rodina?  
RP: Všichni u nás jsou rádi, že jsme tady a máme nějakou šanci se prosadit jinde. Situace ve Venezuele je aktuálně velmi složitá (je nestabilní, lidé se bouří proti prezidentovi a vládě – pozn. redakce). I my to tak cítíme, že máme velké štěstí, že můžeme být jinde. Tímto bychom rádi agentuře Nehoda Sport, konkrétně Zdeňku Nehodovi i agentovi Zdeňku Klimkovi, rádi poděkovali.
ER: Budeme se snažit makat nadoraz. Jsme opravdu vděční za takovou šanci.Byli jste už někdy vůbec v Evropě?
ER: Já ne.
RP: Ano, před nějakým časem jsem byl na testech v Panathinaikosu Atény. Bohužel to nedopadlo.

Mohli byste se v krátkosti fotbalově charakterizovat?
ER: Já jsem vyloženě střelec, ale mám rád i míč, i když tady po nás trenér chce rychlou hru převážně na jeden dotyk (úsměv). Budu se snažit dávat góly a pomoct týmu.
RP: Moc rád hraji s balónem, jsem hodně technický typ – takový hračička. Myslím si, že nejsilnější jsem v souboji jeden na jednoho. Tady to samozřejmě budu mít těžší, protože tady převládá jiný styl. Ale těším se na to.

• První zápasy ligových dorostů
včera - Týmy U19 a U17 mají za sebou první přípravné duely. V domácích zápasech proti slovenské Podbrezové devatenáctka prohrála 1:2 a sedmnáctka remizovala 1:1.

• Remíza juniorky v generálce
včera - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
před 2 dny - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

• Juniorka ve středu nehraje
10.7. - Plánovaný přípravný duel proti Karpaty Lvov juniorka MFK ve středu neabsolvuje. Místo toho bude mít dvě tréninkové jednotky.

• 1. den: Prodáno 503 permic
8.7. - V neděli byl spuštěn prodej permanentních vstupenek a hned první den si fanoušci prodloužili celkem 503 permanentek na novou sezónu! Jak probíhaly poslední minuty příprav a první minuty samotného prodeje? Podívejte se ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna