Mlade talenty

Přípravka C krůček od medailového umístění

19.01.2010 | Redakce
 

Přípravka C krůček od medailového umístění I o tomto víkendu se na hale Kovony uskutečnil turnaj přípravek. Svěřenci Rostislava Feika a Tomáše Szafarczyka zde obsadili čtvrtou pozici. Z turnajového vítězství se radovalo družstvo Havířova.

 

Po delší době mělo možnost předvést C družstvo přípravek své kvality na halovém turnaji. Za soupeře jim byla družstva, která hrají okresní fotbalovou soutěž.

V prvním duelu proti Interu Petrovice nepředváděli kluci hru podle představ trenérů. Projevilo se na nich, že v hale málo trénují (většina tréninků probíhá na umělé trávě). Přesto dokázali bojovností svého soupeře přehrát 2:1.

V dalším střetnutí čekal na naše fotbalisty tým Českého Těšína, který svojí kvalitou patřil k favoritům turnaje. Nesehranost a větší agresivita soupeře zapříčinili naši porážku 2:5.

Po tomto utkání promluvili trenéři svým svěřencům do duše. A okamžitě se projevilo zlepšení. Kluci vlítli na hráče Dolní Lutyně a připsali si zaslouženě druhé turnajové vítězství. Tentokrát se radovali z výhry 3:1.

Hned vzápětí nastoupili mladíčci MFK OKD Karviná k duelu s Orlovou. Té patří v okresní soutěži druhé místo. Přestože naši chlapci neměli žádnou přestávku před tímto zápasem, svého kvalitnějšího soupeře porazili 5:2.

V dalším utkání přiřkl los turnaje karvinským fotbalovým nadějím soupeře z Havířova. Náš protivník, přestože vystupoval pod hlavičkou „B“ týmu, přivezl do Karviné hráče z áčka, kteří jsou svojí kvalitou na jiné výkonnosti než družstva, která se turnaje zúčastnila. To se nelíbilo i mnohým rodičům, kteří sledovali, jak Havířov posílá domů hráče béčka, jenž na turnaj přicestovali a místo nich nastupujíe áčko. Naši kluci neměli žádný nárok a podlehli Havířovu 8:0.

Poslední střetnutí rozhodlo o konečném umístění. I když naši kluci vedli 2:1, vyrovnávací gól přes celé hřiště rozhodl o tom, že Bohumín obsadí na turnaji druhé místo. Na naše svěřence zbyla pouze bramborová medaile.

Smutné je, že se pamatovalo pouze na první tři místa a ostatní týmy si mohli o nějakém diplomu na památku jenom zdát.

Přesto si zaslouží kluci velkou pochvalu za předvedené výkony a pohledný fotbal, kterým se prezentovali. Navíc si dokázali, že poctivým tréninkem a dodržováním pokynů trenérů, jsou schopni porazit i lepší týmy než jsou oni.

Výsledky:

.

MFK OKD Karviná – I. Petrovice 2:1

D. Lutyně – FK Bohumín 0:2

Orlová A – MFK Havířov B 1:8

FK Bohumín – Slavia Orlová A 3:2

I. Petrovice – D. Lutyně 2:2

Č. Těšín – MFK OKD Karviná 5:2

D. Lutyně – Č. Těšín 2:3

Orlová A – I. Petrovice 4:1

MFK Havířov B – FK Bohumín 4:2

I. Petrovice – MFK Havířov B 1:6

Č. Těšín – Orlová A 4:0

MFK OKD Karviná – D. Lutyně 3:1

Orlová A – MFK OKD Karviná 2:5

MFK Havířov B – Č. Těšín 5:0

FK Bohumín – I. Petrovice 5:3

Č. Těšín – FK Bohumín 1:3

MFK OKD Karviná – MFK Havířov B 0:8

D. Lutyně – Orlová A 3:1

MFK Havířov B – D. Lutyně 11:1

FK Bohumín – MFK OKD Karviná 2:2

I. Petrovice – Č. Těšín 0:6

.

KONEČNÁ TABULKA

.

1. MFK Havířov „B“

2. FK Bohumín

3. IRP Č. Těšín

4. MFK OKD Karviná

5. Dol. Lutyně

6. Sl. Orlová „A“

7. Inter Petrovice

.

NejlepšÍ gólman: Martin Horecký - (FK Bohumín)

Nejlepší hráč: Martin Konečný - (Český Těšín)

Nejlepší střelec: Vojtěch Wala - (MFK Havířov „B“)

• Jurčák s Future U16 vítěz
včera - Český národní tým Future U16 dominoval a logicky také triumfoval na turnaji v Belgii. Borec MFK Karviná Oliver Jurčák se neztratil, zasáhl do všech utkání - proti Belgii (výhra 2:1) odehrál v základu celý zápas, proti Dánsku (4:2) celý druhý poločas a v zápase se Švédskem (3:1) zasáhl do utkání na posledních 19 minut.

• Sestřih vítězství na Letné
před 2 dny - Krásnou velikonoční neděli prožili všichni fanoušci a samozřejmě celý klub, vždyť svěřenci Františka Straky vyhráli na půdě Sparty. Sestřih nejzajímavějších okamžiků je ZDE.

• KARVINÁ CUP: Triumfy Katowic
před 3 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se vydařil. Za krásného počasí se v obou kategoriích (U8 a U10) radovaly z celkového vítězství týmy GKS Katowice. Domácí týmy pod vedením trenérů Hánla a Vichera skončily hodně na 5.místě. Podrobnosti během týdne!

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.4. - U18-Valašské Meziříčí 6:1, U16-Valašské Meziříčí 1:2, Zlín-U15 1:2, Zlín-U14 7:0, Hranice-U13 2:15, Hranice-U12 6:13, st.žáci B-Jablunkov 1:3, Ml.žáci B-Jablunkov 5:3.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
18.4. - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
17.4. - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem