Mlade talenty

Přípravka C krůček od medailového umístění

19.01.2010 | Redakce
 

Přípravka C krůček od medailového umístění I o tomto víkendu se na hale Kovony uskutečnil turnaj přípravek. Svěřenci Rostislava Feika a Tomáše Szafarczyka zde obsadili čtvrtou pozici. Z turnajového vítězství se radovalo družstvo Havířova.

 

Po delší době mělo možnost předvést C družstvo přípravek své kvality na halovém turnaji. Za soupeře jim byla družstva, která hrají okresní fotbalovou soutěž.

V prvním duelu proti Interu Petrovice nepředváděli kluci hru podle představ trenérů. Projevilo se na nich, že v hale málo trénují (většina tréninků probíhá na umělé trávě). Přesto dokázali bojovností svého soupeře přehrát 2:1.

V dalším střetnutí čekal na naše fotbalisty tým Českého Těšína, který svojí kvalitou patřil k favoritům turnaje. Nesehranost a větší agresivita soupeře zapříčinili naši porážku 2:5.

Po tomto utkání promluvili trenéři svým svěřencům do duše. A okamžitě se projevilo zlepšení. Kluci vlítli na hráče Dolní Lutyně a připsali si zaslouženě druhé turnajové vítězství. Tentokrát se radovali z výhry 3:1.

Hned vzápětí nastoupili mladíčci MFK OKD Karviná k duelu s Orlovou. Té patří v okresní soutěži druhé místo. Přestože naši chlapci neměli žádnou přestávku před tímto zápasem, svého kvalitnějšího soupeře porazili 5:2.

V dalším utkání přiřkl los turnaje karvinským fotbalovým nadějím soupeře z Havířova. Náš protivník, přestože vystupoval pod hlavičkou „B“ týmu, přivezl do Karviné hráče z áčka, kteří jsou svojí kvalitou na jiné výkonnosti než družstva, která se turnaje zúčastnila. To se nelíbilo i mnohým rodičům, kteří sledovali, jak Havířov posílá domů hráče béčka, jenž na turnaj přicestovali a místo nich nastupujíe áčko. Naši kluci neměli žádný nárok a podlehli Havířovu 8:0.

Poslední střetnutí rozhodlo o konečném umístění. I když naši kluci vedli 2:1, vyrovnávací gól přes celé hřiště rozhodl o tom, že Bohumín obsadí na turnaji druhé místo. Na naše svěřence zbyla pouze bramborová medaile.

Smutné je, že se pamatovalo pouze na první tři místa a ostatní týmy si mohli o nějakém diplomu na památku jenom zdát.

Přesto si zaslouží kluci velkou pochvalu za předvedené výkony a pohledný fotbal, kterým se prezentovali. Navíc si dokázali, že poctivým tréninkem a dodržováním pokynů trenérů, jsou schopni porazit i lepší týmy než jsou oni.

Výsledky:

.

MFK OKD Karviná – I. Petrovice 2:1

D. Lutyně – FK Bohumín 0:2

Orlová A – MFK Havířov B 1:8

FK Bohumín – Slavia Orlová A 3:2

I. Petrovice – D. Lutyně 2:2

Č. Těšín – MFK OKD Karviná 5:2

D. Lutyně – Č. Těšín 2:3

Orlová A – I. Petrovice 4:1

MFK Havířov B – FK Bohumín 4:2

I. Petrovice – MFK Havířov B 1:6

Č. Těšín – Orlová A 4:0

MFK OKD Karviná – D. Lutyně 3:1

Orlová A – MFK OKD Karviná 2:5

MFK Havířov B – Č. Těšín 5:0

FK Bohumín – I. Petrovice 5:3

Č. Těšín – FK Bohumín 1:3

MFK OKD Karviná – MFK Havířov B 0:8

D. Lutyně – Orlová A 3:1

MFK Havířov B – D. Lutyně 11:1

FK Bohumín – MFK OKD Karviná 2:2

I. Petrovice – Č. Těšín 0:6

.

KONEČNÁ TABULKA

.

1. MFK Havířov „B“

2. FK Bohumín

3. IRP Č. Těšín

4. MFK OKD Karviná

5. Dol. Lutyně

6. Sl. Orlová „A“

7. Inter Petrovice

.

NejlepšÍ gólman: Martin Horecký - (FK Bohumín)

Nejlepší hráč: Martin Konečný - (Český Těšín)

Nejlepší střelec: Vojtěch Wala - (MFK Havířov „B“)

• B-tým: doma v neděli dopoledne
včera - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

• Sestřih z Mladé Boleslavi
před 3 dny - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
před 3 dny - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
14.7. - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

• Přednostní prodej na derby
8.7. - Pro majitele nových permanentek začal v pondělí 8. července ráno online prodej vstupenek na zápas proti ostravskému Baníku. Omezení? 1 permice = max. 4 ks vstupenek. Volný prodej pro ostatní zájemce bude spuštěn příští pondělí ráno. Podrobnosti ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem