Generální partner
Světlý režim
21. srpen 2017

U19 a U17: Na Spartě to nevyšlo, soupeř byl lepší

Ligoví dorostenci zajížděli na Strahov do tréninkového centra pražské Sparty. Favorit z hlavního města potvrdil do puntíku roli favorita v obou duelech a jasně zvítězil.
U19

AC Sparta Praha U19 – MFK Karviná U19 6:1 (3:0)
Branky: 2. a 65. Drchal, 35. a 54. Konopásek, 19. Flak, 60. Fortelný - 53. Pisarek
Sestava Karviné: Tichý - Hejda, Mrózek, Holzer (74. Navrátil), Kaczmarczyk - Macko, Podešva (46. Paholík), Rokyčák (71. Vlachovský), Fokaidis - Pisarek, Seriš.
Trenér Marcel Frajt: „Bohužel jsme na Spartě neudělali výsledkově, ale ani herně dobrý dojem. Hned v úvodu jsme po hrubé chybě ve středu hřiště inkasovali a po zbytek poločasu nás domácí k ničemu nepouštěli. Během celého utkání na hráčích byla znát značná nervozita a až přílišný respekt k soupeři. Pozitivum je vstřelená branka ve druhém poločase a vytvoření si dvou slibných šancí, které jsme mohli proměnit. Věříme, že se náš výkon zvedne v dalších ligových zápasech.“

Fotogalerii z utkání od Svatopuka Samlera najdete ZDE.

U17

AC Sparta Praha U17 – MFK Karviná U17 6:1 (3:0)
Branky: 25. a 30. Ryneš, 52. a 74. Hložek, 13. Gabriel, 48. Kozák - 67. Lalik
Sestava Karviné: Herdzina (59. Kunz) - Pisarek, Věčorek, Weideman, Čopík - Jurčák (49. Přichystal), Podbiol, Lalik, Streit - Zych (64. Buzek), Giľák (72. Zielina).
Trenér Petr Gibala: „V prvním poločase jsme zvolili defenzivnější taktiku s důrazem na vyvarování se chyb a udělání všeho pro to, abychom zbytečně neinkasovali. Bohužel po půlhodině to  bylo 3:0 pro Spartu, která dala góly vlastních akcích, ale bohužel s přispěním naší laxnosti. Na začátku druhé půle už nebylo na co čekat, hru jsme otevřeli a nehráli špatně. Hlavně v presinku jsme Spartě dělali problémy. Domácí byli po změně stran produktivní, asi z pěti protiútoků dali tři góly. My jsme byli aktivní, Lalik měl tři dobré šance – dal jeden gól. Klukům nejde upřít snaha a bojovnost, makali i za rozhodnutého stavu až do konečného hvizdu. Konečný výsledek mě mrzí.“

Fotogalerii z utkání od Svatopuka Samlera najdete ZDE.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii