Mlade talenty

Jozef Weber: Těším se na Zlín v pohárové Evropě

02.09.2017 | redakce
 

Jozef Weber: Těším se na Zlín v pohárové Evropě V reprezentační přestávce jsme s trenérem Jozefem Weberem probrali situaci v týmu, přínos juniorky, která s A-týmem úzce spolupracuje, a hlavní kouč MFK Karviná přidal také svůj pohled na české týmy v Evropské lize...

 

Ligové týmy mají první z tří podzimních reprezentačních přestávek. Přeci jen, po pěti kolech mít čtyři body není komfortní. Je to tak?
Souhlasím, bodů jsme rozhodně měli mít víc. Proto nám reprezentační přestávka přišla vhod. Je potřeba pořádně zapracovat na určitých věcech, aby se v příštích zápasech dostavilo výsledkové zlepšení. Minulý týden po Liberci jsem říkal, že herně to z naší strany není vůbec špatné a to platí. Potřebujeme ale získávat body.

Avizoval jste, že první týden repre pauzy bude spíš regeneračně-kondiční a od pondělí se začnete připravovat na zápas se Spartou. Platí to?
Jasně. Udělali jsme nějaké regenerační tréninky a další potom s důrazem na kondici. Ne všechno jsme dělali na hřišti, takže kluci měli trochu změnu od každodenního stereotypu. Splnili jsme všechno, co bylo v plánu a od pondělí se už začneme zaměřovat na duel na pražské Letné, kterým uzavřeme šesté ligové kolo.

Před sezónou fanoušci i novináři řešili a byli zvědaví, jak se vyrovnáte s odchodem brankáře Jana Laštůvky. Dokázal podle vás Martin Berkovec svými výkony, že jeho angažování byl správný tah?
Martina znám dlouho a počítal jsem s tím, že tam nebudeme mít problém. Naše představy naplňuje, snad mu to vydrží (úsměv).

Od začátku sezóny se ještě víc propletla spolupráce s juniorským týmem, který aktuálně vede moravskou část soutěže. Jak tedy prozatím hodnotíte vzájemnou spolupráci?
Jsem spokojený, propojení je úzké a zatím je to dobré. Některých utkání se přímo osobně na lavičce účastní také můj asistent Josef Mucha. Je to z důvodu, aby kluci viděli a cítili, že tomu přikládáme váhu a důležitost. Jedním z cílů je samozřejmě herně vytěžovat ty fotbalisty, kteří toho v aktuální sezóně tolik v lize neodkopali.    Souvisí dostatečné herní vytížení hráčů i s tím, že z tohoto důvodu jste v reprezentační přestávce neměli v plánu sehrát žádný přípravný duel?
Ano, pojmenoval jste to přesně. Ta herní vytíženost tam u kluků je dostatečná a s jejich přístupem jsme všichni spokojení.

A závěrem odbočíme – co říkáte na české kluby v evropských pohárech, respektive hned na trojí zastoupení v Evropské lize?
Škoda Sparty, protože pokud se nemýlím, tak by šlo asi o rekord - kvarteto týmů v hlavní fázi Evropské ligy jsme ještě neměli. Osobně to hodně přeju Zlínu, jakožto moravskému zástupci. Sám jsem zvědavý, jak se s tím poperou a těším se na to. My v Karviné jsme určitě také víc sledovali Slavii kvůli Honzovi Laštůvkovi a je velká škoda, že jim přes APOEL Nikósie nevyšel postup do Ligy mistrů. Stejně jako my s Libercem doplatili v dvojutkání s kyperským mistrem na slabou koncovku.

• Upřesněné přípravné duely
včera - V sobotu na v tréninkovém centru Wisly Kraków v Myślenicích nastoupí Karvinští od 11 hodin, ve středu 4. července ve Wodzislaw-Slaski proti Zaglebie Sosnowiec také od 11 hodin. Už je také známo místo a čas zápasu proti Vítkovicím - 7. července od 11 hodin se bude hrát na hřišti v Dolní Lutyni.

• Také juniorka má rozlosováno
21.6. - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
20.6. - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
20.6. - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.