Mlade talenty

ZŠ Dělnická vychovává nadějné fotbalisty MFK OKD Karviná

25.01.2010 | Redakce
 

ZŠ Dělnická vychovává nadějné fotbalisty MFK OKD Karviná Výborné podmínky pro výchovu sportovně nadaných dětí panují na základní škole Dělnická. Zde se na budoucí občanský život připravují i mladí nadějní fotbalisté MFK OKD Karviná.

 

Kdysi se ZŠ Dělnická prezentovala jako jazyková škola. Tento statut ovšem ztratila a výuka jazyků se přesunula na školu Borovského.

Průlomový krok v rozvoji školy přišel až v novém tisíciletí. „V roce 2005 byla stanovena koncepce pro rozvoj školy panem Petrem Jurasem, současným náměstkem primátora našeho města. My hodláme v této koncepci pokračovat,“ vysvětluje ředitel Jan Kodenko.

A na co vše se škola zaměřuje? „Zaměřujeme se na sport, jazyky a informatiku. A tomu odpovídá i vybavení školy. Máme dvě učebny informační techniky, disponujeme dvěma multimediálními třídami na výuku jazyků a přírodních věd. Inovací prošla i hudebna. Žáci prvních a druhých tříd při hodinách používají interaktivní tabule. Dalším plusem bylo vybudování sportovního areálu, který lze upravovat podle ročního období. V létě jsou sportoviště odkrytá a v zimních měsících jsou schovaná v nafukovacích halách. Jak žáci, tak i návštěvníci zde naleznou tenisové kurty, hřiště na malou kopanou či plážové sporty. Výhodou je i variabilita sportovišť, takže například tři tenisové kurty můžeme během chvíle upravit na házenkářské hřiště, nebo na malou kopanou,“ popisuje Jan Kodenko.

Vedení školy myslí i na budoucnost. „Chtěli bychom vybudovat altánek, kde se bude vyučovat environmentální výchova. Také by se venku mohla vyučovat například hudební či výtvarná výchova a přírodní vědy. Uvažujeme i o zrušení skleníku, který již nevyhovuje. Na jeho místě by měla vyrůst nová sportoviště,“ prozrazuje plány do budoucna ředitel Jan Kodenko.

A na co může být vedení školy pyšné? „V klávesnicové gramotnosti patříme mezi nejlepší v republice. Sice nám odešli talenti, ale i tak se chystáme na květnový 10. ročník v psaní na klávesnici. Rádi bychom se umístili mezi prvními. Radost nám dělají i mladí kluci z MFK OKD Karviná. A nesmím i zapomenout na děvčata, ať ze Sokola, či taneční skupiny ANAJ a také mažoretky. Jde vidět, že svůj čas vyplňují smysluplně a netráví ho pasivně u počítače,“ má radost ředitel Jan Kodenko.

Přestože se škola prezentuje jako sportovní, její cíl je však jiný. „V prvé řadě se zaměřujeme na výuku. Sport je až druhořadý. Dbáme na prospěch žáků. Našim cílem je, aby absolventi naší školy obstáli v občanském životě a byli dobře připraveni ke studiu na středních školách,“ vysvětluje Jan Kodenko.

V současnosti se škola připravuje na oslavy 50. výročí založení. „Chtěli bychom to oslavit s našimi bývalými i současnými žáky a kantory. Po celý příští školní rok budou probíhat akce. Za všechny mohu jmenovat například zářijové představení, nebo například sportovní dny, výšlapy na vrcholy Beskyd, recitační soutěže apod.“, naznačuje program oslav Jan Kodenko.

A aby překvapení nebylo málo, provedl nás ředitel i nově zbudovanou klubovnou. „Zde tráví svůj volný čas mladí hráči MFK OKD Karviná. Něco takového prý nemají ani v Praze na Slavii,“ dme se pýchou Jan Kodenko a zároveň pokračuje: „Máme zde mnoho kluků, kteří nejsou přímo z Karviné a čas zbývající do tréninku tráví pod dohledem zde. Jsem rád, že jim můžeme nabídnout takovéto nadstandardní vybavení. Ale kluci si ho dozajista zaslouží.“

Kontakt

ZŠ Dělnická
Sokolovská 1758/1
735 06 Karviná-Nové Město
tel. a fax: 597 578 941-3
skola@zs-delnicka.cz
www.zs-delnicka.cz

Fotografie

Přinášíme Vám krátký fotoset z návštěvy ZŠ Dělnické.

• Jurčák s Future U16 vítěz
včera - Český národní tým Future U16 dominoval a logicky také triumfoval na turnaji v Belgii. Borec MFK Karviná Oliver Jurčák se neztratil, zasáhl do všech utkání - proti Belgii (výhra 2:1) odehrál v základu celý zápas, proti Dánsku (4:2) celý druhý poločas a v zápase se Švédskem (3:1) zasáhl do utkání na posledních 19 minut.

• Sestřih vítězství na Letné
před 2 dny - Krásnou velikonoční neděli prožili všichni fanoušci a samozřejmě celý klub, vždyť svěřenci Františka Straky vyhráli na půdě Sparty. Sestřih nejzajímavějších okamžiků je ZDE.

• KARVINÁ CUP: Triumfy Katowic
před 3 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se vydařil. Za krásného počasí se v obou kategoriích (U8 a U10) radovaly z celkového vítězství týmy GKS Katowice. Domácí týmy pod vedením trenérů Hánla a Vichera skončily hodně na 5.místě. Podrobnosti během týdne!

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.4. - U18-Valašské Meziříčí 6:1, U16-Valašské Meziříčí 1:2, Zlín-U15 1:2, Zlín-U14 7:0, Hranice-U13 2:15, Hranice-U12 6:13, st.žáci B-Jablunkov 1:3, Ml.žáci B-Jablunkov 5:3.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
18.4. - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
17.4. - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem