Mlade talenty

ZŠ Dělnická vychovává nadějné fotbalisty MFK OKD Karviná

25.01.2010 | Redakce
 

ZŠ Dělnická vychovává nadějné fotbalisty MFK OKD Karviná Výborné podmínky pro výchovu sportovně nadaných dětí panují na základní škole Dělnická. Zde se na budoucí občanský život připravují i mladí nadějní fotbalisté MFK OKD Karviná.

 

Kdysi se ZŠ Dělnická prezentovala jako jazyková škola. Tento statut ovšem ztratila a výuka jazyků se přesunula na školu Borovského.

Průlomový krok v rozvoji školy přišel až v novém tisíciletí. „V roce 2005 byla stanovena koncepce pro rozvoj školy panem Petrem Jurasem, současným náměstkem primátora našeho města. My hodláme v této koncepci pokračovat,“ vysvětluje ředitel Jan Kodenko.

A na co vše se škola zaměřuje? „Zaměřujeme se na sport, jazyky a informatiku. A tomu odpovídá i vybavení školy. Máme dvě učebny informační techniky, disponujeme dvěma multimediálními třídami na výuku jazyků a přírodních věd. Inovací prošla i hudebna. Žáci prvních a druhých tříd při hodinách používají interaktivní tabule. Dalším plusem bylo vybudování sportovního areálu, který lze upravovat podle ročního období. V létě jsou sportoviště odkrytá a v zimních měsících jsou schovaná v nafukovacích halách. Jak žáci, tak i návštěvníci zde naleznou tenisové kurty, hřiště na malou kopanou či plážové sporty. Výhodou je i variabilita sportovišť, takže například tři tenisové kurty můžeme během chvíle upravit na házenkářské hřiště, nebo na malou kopanou,“ popisuje Jan Kodenko.

Vedení školy myslí i na budoucnost. „Chtěli bychom vybudovat altánek, kde se bude vyučovat environmentální výchova. Také by se venku mohla vyučovat například hudební či výtvarná výchova a přírodní vědy. Uvažujeme i o zrušení skleníku, který již nevyhovuje. Na jeho místě by měla vyrůst nová sportoviště,“ prozrazuje plány do budoucna ředitel Jan Kodenko.

A na co může být vedení školy pyšné? „V klávesnicové gramotnosti patříme mezi nejlepší v republice. Sice nám odešli talenti, ale i tak se chystáme na květnový 10. ročník v psaní na klávesnici. Rádi bychom se umístili mezi prvními. Radost nám dělají i mladí kluci z MFK OKD Karviná. A nesmím i zapomenout na děvčata, ať ze Sokola, či taneční skupiny ANAJ a také mažoretky. Jde vidět, že svůj čas vyplňují smysluplně a netráví ho pasivně u počítače,“ má radost ředitel Jan Kodenko.

Přestože se škola prezentuje jako sportovní, její cíl je však jiný. „V prvé řadě se zaměřujeme na výuku. Sport je až druhořadý. Dbáme na prospěch žáků. Našim cílem je, aby absolventi naší školy obstáli v občanském životě a byli dobře připraveni ke studiu na středních školách,“ vysvětluje Jan Kodenko.

V současnosti se škola připravuje na oslavy 50. výročí založení. „Chtěli bychom to oslavit s našimi bývalými i současnými žáky a kantory. Po celý příští školní rok budou probíhat akce. Za všechny mohu jmenovat například zářijové představení, nebo například sportovní dny, výšlapy na vrcholy Beskyd, recitační soutěže apod.“, naznačuje program oslav Jan Kodenko.

A aby překvapení nebylo málo, provedl nás ředitel i nově zbudovanou klubovnou. „Zde tráví svůj volný čas mladí hráči MFK OKD Karviná. Něco takového prý nemají ani v Praze na Slavii,“ dme se pýchou Jan Kodenko a zároveň pokračuje: „Máme zde mnoho kluků, kteří nejsou přímo z Karviné a čas zbývající do tréninku tráví pod dohledem zde. Jsem rád, že jim můžeme nabídnout takovéto nadstandardní vybavení. Ale kluci si ho dozajista zaslouží.“

Kontakt

ZŠ Dělnická
Sokolovská 1758/1
735 06 Karviná-Nové Město
tel. a fax: 597 578 941-3
skola@zs-delnicka.cz
www.zs-delnicka.cz

Fotografie

Přinášíme Vám krátký fotoset z návštěvy ZŠ Dělnické.

• B-tým: doma v neděli dopoledne
včera - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

• Sestřih z Mladé Boleslavi
před 3 dny - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
před 3 dny - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
14.7. - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

• Přednostní prodej na derby
8.7. - Pro majitele nových permanentek začal v pondělí 8. července ráno online prodej vstupenek na zápas proti ostravskému Baníku. Omezení? 1 permice = max. 4 ks vstupenek. Volný prodej pro ostatní zájemce bude spuštěn příští pondělí ráno. Podrobnosti ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem