Mlade talenty

ROZHOVOR Z BULLETINU - Bojan Letić

27.09.2017 | redakce
 

ROZHOVOR Z BULLETINU - Bojan Letić K utkání s olomouckou Sigmou vyšel v klubovém bulletinu MFK KARVINÁ zajímavý rozhovor s Bojanem Letićem. S menším zpožděním jej zveřejňujeme v nezměněné podobě, tudíž některé pasáže už nejsou úplně aktuální...

 

Vůbec poprvé ukázal trenér Weber na čtyřiadvacetiletého bosenského fotbalistu. Bojan Letić si odbyl premiéru v základní sestavě v duelu na Letné a rozhodně nezklamal. Rozhovor s mužem, který jako poslední posílil MFK Karviná, se tak nabízel. Probralo se mnoho zajímavého – posuďte sami…

Bojane, po vašem příchodu jste říkal, že potřebujete chvíli čas na aklimatizaci a nabrání fyzické kondice. Jak jste na tom aktuálně?
Aklimatizace a adaptace proběhla v pořádku. Kluci jsou v pohodě, já už také. Jediné, co mě mrzí je, že se nám nedaří v zápasech. Víme, že dnešní zápas se Sigmou je pro nás hodně důležitý.

Pomohl vám po příchodu váš krajan Benjamin Čolić, který přeci jen v Karviné je o pár týdnů déle?
Jasně. Cítím se lépe, když je tady se mnou můj krajan. Pokecáme, zajdeme si třeba na večeři nebo na kávu. Blízko je také Ostrava, takže můžeme i do kina a na nákupy. Je to fajn. Já mu to splácím tím, že překládám. Přeci jen ještě neumí pořádně česky ani slovensky. 

Máte za sebou první zápas v základní sestavě a hned na půdě historicky nejúspěšnějšího českého klubu. Byl jste před zápasem nervózní, když jste se dozvěděl, že nastoupíte proti Spartě od první minuty?
Spíš jsem se těšil. Spartu znám, třikrát jsem proti ní hrál s Žilinou. Ale tohle byl rozhodně nejdůležitější zápas, protože ty předchozí byly pouze přípravné. Navíc přišlo hodně lidí, přes devět tisíc je super. A zahrát si proti Rosickému nebo Lafatovi je fakt skvělé.
Opět jste doplatili na koncovku. Sám jste tam měl také solidní šanci, když jste nedosáhl ve skluzu na míč…
… bohužel jsem se srazil s brankářem. Ale máte pravdu, měli jsme tam tři nebo čtyři opravdu čisté šance. Něco jsme měli proměnit.

Povězte, který klub u vás v Bosně má největší jméno?
Historicky určitě Željezničar Sarajevo a FK Sarajevo. Ale musím zmínit také Velež Mostar, kde jsem působil. Teď hraje druhou sezónu po sobě pouze druhou ligu. Ale jsem přesvědčený, že letos postoupí zpátky.

Jaká je úroveň fotbalu v Bosně ve srovnání s Českem?
Kromě fanoušků je Bosna daleko za českým fotbalem. Ať už jde o samotné hráče, taktiku, stadiony nebo zázemí. Ale musím říct, že to jde pomalu nahoru a určitě se úroveň všeho za ty čtyři roky, co tam nejsem, zvedla.  

Poslední tři roky jste strávil na Slovensku, konkrétně v Žilině. Máte také s tímto klubem jeden mistrovský titul. Takže povedené angažmá?
Ano, to určitě. Mistrovská sezóna je poměrně čerstvá, titul jsme získali letos na konci května s velkým náskokem. Odehrál jsem nějakých osm utkání. Po sezóně jsem však neprodloužil smlouvu a hledal si něco jiného. Potřeboval jsem změnu, novou výzvu. Měl jsem i jiné nabídky, ale nakonec jsem se rozhodl pro Karvinou. Líbí se mi tady, je tady nový stadion i výborní fanoušci. Jsem spokojený!

• Týmy U18 a U16 začínají
dnes - Ve středu 15. srpna čekají na dorostence U18 a U16 první mistrovské zápasy - v Ostravě se utkají s Baníkem. Podzimní los osmnáctky ZDE, šestnáctky ZDE.

• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna