Mlade talenty

Tomáš Jursa je již v Baníku

29.01.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Tomáš Jursa je již v Baníku Velká výzva čeká na talentovaného fotbalistu karvinského MFK OKD. Tomáš Jursa, o kterého se v zimě intenzivně zajímalo Brno, skončil nečekaně v sousedním Baníku Ostrava.

 

„Zatím je to na hostování do konce léta, ale je tam opce, takže pokud se dohodneme, do Baníku bych přestoupil,“ vysvětluje Jursa, kterého zájem regionální fotbalové jedničky potěšil.

Sám měl minulý týden absolvovat společně s dalším odchovancem Karviné Tomášem Knötigem testy v Brně, jenže jihomoravský klub na intenzitě svého zájmu překvapivě ubral. „Pořád se to vleklo, a najednou mi volá pan Lička (generální manažer klubu – pozn. aut.), jestli bych nechtěl zkusit štěstí v Baníku. Klub prý potřebuje posílit konkurenci na místě pravého, ale raději levého beka,“ prozradil Jursa, který odehrál valnou část své kariéry jako záložník.

Místo Brna tedy zamířil dvacetiletý hráč do Ostravy. Počítá ovšem i s tím, že by ve svých začátcích v novém působišti mohl skončit třeba v rezervě? „Ta varianta tady samozřejmě je, ale když už o mě Baník projevil velký zájem, tak čekám, že mi příležitost v lize dá. Je to pro mě životní šance, kterou chci chytit za pačesy,“ uvědomuje si Jursa.

Sám přesně nedokáže odhadnout, s jakou bilancí startů v Gambrinus lize by byl spokojen. Jestli to bude pět, nebo třeba jen tři zápasy. „Budu rád za každou šanci. Pokud nebudu spokojen, nebo se mnou nebude spokojen Baník, normálně se vrátím do Karviné na letní přípravu,“ nedělá si zase tak těžkou hlavu z případného nezdaru karvinská naděje.

Hrát o stupínek výše je však tajným snem snad každého fotbalisty ve druhé lize. „Určitě by si každý rád zahrál první ligu. Já nejsem výjimkou. Zatím se s prostředím v Baníku seznamuji, nedovedu ani odhadnout, jakým stylem zde probíhají tréninky, ale snad mám z Karviné dobrou průpravu,“ směje se Jursa při vzpomínce na náročné tréninky Leoše Kalvody.

Jursa má momentálně menší problémy s podkolenní šlachou, takže trénuje individuálně. „Hlavně posiluju. S mužstvem jsem zatím nebyl, ale příští týden by to už mělo být jiné,“ věří Jursa ve společnou přípravu s ostravským áčkem, které 2. února odlétá do Turecka na soustředění.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
před 2 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
před 3 dny - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Jurčák v národním týmu Future
9.4. - Od 14. do 19. dubna se v Belgii uskuteční U16 Future 4 Nations tournament. V nominaci trenéra Radka Bejbla je také karvinský Oliver Jurčák. Český nároďák čekají zápasy s Dánskem, Belgií a Švédskem.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem