Mlade talenty

Tomáš Jursa je již v Baníku

29.01.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Tomáš Jursa je již v Baníku Velká výzva čeká na talentovaného fotbalistu karvinského MFK OKD. Tomáš Jursa, o kterého se v zimě intenzivně zajímalo Brno, skončil nečekaně v sousedním Baníku Ostrava.

 

„Zatím je to na hostování do konce léta, ale je tam opce, takže pokud se dohodneme, do Baníku bych přestoupil,“ vysvětluje Jursa, kterého zájem regionální fotbalové jedničky potěšil.

Sám měl minulý týden absolvovat společně s dalším odchovancem Karviné Tomášem Knötigem testy v Brně, jenže jihomoravský klub na intenzitě svého zájmu překvapivě ubral. „Pořád se to vleklo, a najednou mi volá pan Lička (generální manažer klubu – pozn. aut.), jestli bych nechtěl zkusit štěstí v Baníku. Klub prý potřebuje posílit konkurenci na místě pravého, ale raději levého beka,“ prozradil Jursa, který odehrál valnou část své kariéry jako záložník.

Místo Brna tedy zamířil dvacetiletý hráč do Ostravy. Počítá ovšem i s tím, že by ve svých začátcích v novém působišti mohl skončit třeba v rezervě? „Ta varianta tady samozřejmě je, ale když už o mě Baník projevil velký zájem, tak čekám, že mi příležitost v lize dá. Je to pro mě životní šance, kterou chci chytit za pačesy,“ uvědomuje si Jursa.

Sám přesně nedokáže odhadnout, s jakou bilancí startů v Gambrinus lize by byl spokojen. Jestli to bude pět, nebo třeba jen tři zápasy. „Budu rád za každou šanci. Pokud nebudu spokojen, nebo se mnou nebude spokojen Baník, normálně se vrátím do Karviné na letní přípravu,“ nedělá si zase tak těžkou hlavu z případného nezdaru karvinská naděje.

Hrát o stupínek výše je však tajným snem snad každého fotbalisty ve druhé lize. „Určitě by si každý rád zahrál první ligu. Já nejsem výjimkou. Zatím se s prostředím v Baníku seznamuji, nedovedu ani odhadnout, jakým stylem zde probíhají tréninky, ale snad mám z Karviné dobrou průpravu,“ směje se Jursa při vzpomínce na náročné tréninky Leoše Kalvody.

Jursa má momentálně menší problémy s podkolenní šlachou, takže trénuje individuálně. „Hlavně posiluju. S mužstvem jsem zatím nebyl, ale příští týden by to už mělo být jiné,“ věří Jursa ve společnou přípravu s ostravským áčkem, které 2. února odlétá do Turecka na soustředění.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem