Mlade talenty

Jursa na jaře zůstane v Karviné

01.02.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Jursa na jaře zůstane v Karviné Tomáš Jursa v jarní části fotbalové sezony 2009/10 nakonec zůstane v Karviné. Dohodly se na tom kvůli zdravotní indispozici mladého hráče všechny zainteresované strany.

 

Talentovaný fotbalista MFK OKD Karviná měl jako nová posila Baníku Ostrava již v úterý odletět s mužstvem na herní soustředění do Turecka, kde se rozhoduje o základním kádru Baníku pro ligové jaro.

Jursu bohužel trápí únavové zranění kolena, takže by se do odjezdu nestihl k mužstvu připojit. „Tomáš se s námi ještě nepřipravuje. Ještě se nezapojil do společného tréninku. My v Turecku odehrajeme několik přípravných zápasů a já potřebuji vidět v akci všechny hráče,“ podotkl trenér Baníku Miroslav Koubek.

Dvacetiletý odchovanec karvinského fotbalu by tak prakticky přišel o možnost přesvědčit trenéra Baníku o svých schopnostech. „Zdravotní stav Tomášovi nedovolil, aby se naplno zapojil do přípravy. Nemělo smysl jej držet u nás s výrazným tréninkovým mankem. Pro jeho vývoj bude lepší, pokud se uzdraví a odehraje jaro ve druhé lize. K jednáním o jeho přestupu se vrátíme v létě,“ objasnil generální manažer ostravského klubu Verner Lička.

• STOPka pro Petráně
včera - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 2 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

• Duel v Budějovicích upřesněn
7.10. - LFA upřesnila další ligové kolo. Karvinští nastoupí u nováčka z Českých Budějovic v neděli 27. října od 14:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem