Generální partner
Světlý režim
1. únor 2010

Jursa na jaře zůstane v Karviné

Tomáš Jursa v jarní části fotbalové sezony 2009/10 nakonec zůstane v Karviné. Dohodly se na tom kvůli zdravotní indispozici mladého hráče všechny zainteresované strany.

Talentovaný fotbalista MFK OKD Karviná měl jako nová posila Baníku Ostrava již v úterý odletět s mužstvem na herní soustředění do Turecka, kde se rozhoduje o základním kádru Baníku pro ligové jaro.

Jursu bohužel trápí únavové zranění kolena, takže by se do odjezdu nestihl k mužstvu připojit. „Tomáš se s námi ještě nepřipravuje. Ještě se nezapojil do společného tréninku. My v Turecku odehrajeme několik přípravných zápasů a já potřebuji vidět v akci všechny hráče,“ podotkl trenér Baníku Miroslav Koubek.

Dvacetiletý odchovanec karvinského fotbalu by tak prakticky přišel o možnost přesvědčit trenéra Baníku o svých schopnostech. „Zdravotní stav Tomášovi nedovolil, aby se naplno zapojil do přípravy. Nemělo smysl jej držet u nás s výrazným tréninkovým mankem. Pro jeho vývoj bude lepší, pokud se uzdraví a odehraje jaro ve druhé lize. K jednáním o jeho přestupu se vrátíme v létě,“ objasnil generální manažer ostravského klubu Verner Lička.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.