Mlade talenty

Fotbaloví fanoušci soutěžili v netradičním elektroderby

01.11.2017 | Tisková zpráva, foto/Milan Haluška
 

Fotbaloví fanoušci soutěžili v netradičním elektroderby Regionální elektroderby mezi fanoušky fotbalových týmů MFK Karviná a SFC Opava o to, kdo donese na vybraný zápas svého týmu více vysloužilého elektra, ovládli fanoušci opavského týmu.

 

Kdo více třídí elektroodpad, fanoušci MFK Karviná, či SFC Opava? O tom se rozhodovalo na dvou zápasech 24. září (MFK Karviná vs Zbrojovka Brno) a 14. října (SFC Opava vs. FK Varnsdorf). Před těmito zápasy mohli fotbaloví fanoušci odevzdat vysloužilé elektro. 

Prvních 100 fanoušků, kteří donesli ke stadionu vysloužilý drobný elektrospotřebič, získalo zdarma vstupenku na následující domácí zápas svého týmu. Na každém zápase pak z těch, kteří elektrospotřebič odevzdali, byli vylosováni tři výherci, kteří během poločasové přestávky soutěžili o hodnotné ceny. Dva nejlepší z obou utkání si pak domů odnášeli chytrou televizi. 

Na obou zápasech bylo odevzdáno celkem 502 kusů starých elektrospotřebičů. Opavští fanoušci donesli více než polovinu, a to 342 kusů, a získali tak vítězství v netradičním elektroderby. Staré elektrospotřebiče, které fanoušci během kampaně odevzdali, budou rozebrány na součástky a recyklovány. 

„U tohoto druhu spotřebičů je jejich recyklace mimořádně důležitá. Spotřebiče totiž obsahují nebezpečné látky jako například rtuť, olovo nebo kadmium a na klasické skládce se tyto látky uvolňují do půdy, vody a ovzduší a poškozují tím životní prostředí. Přímo do recyklační linky putuje elektro-odpad z červených kontejnerů. Kde jsou červené kontejnery, zjistíte rychle na www.cervenekontejnery.cz,“ upřesnil regionální manažer společnosti ASEKOL pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj Zdeněk Kovářík.

„Moravskoslezský kraj vynakládá na podporu třídění ročně statisícové částky. Přestože množství vytříděného elektrozařízení každoročně stoupá, stále nezanedbatelná část končí tam, kde by neměla. Dlouhodobě se proto snažíme informovat obyvatele kraje o tom, kam se starým drobným elektrem, aby nekončilo bez užitku ve směsném komunálním odpadu. Právě elektroderby je jedním z těchto komunikačních nástrojů,“ uvedla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová. 

Akci na podporu sběru nepotřebného drobného elektra do červených kontejnerů v Moravskoslezském kraji organizuje kolektivní systém ASEKOL za finanční podpory Moravskoslezského kraje. V našem kraji lze vysloužilé elektro třídit již do 309 červených kontejnerů. 

Fotogalerie

       
 

• Video ze zátěžových testů
včera - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
včera - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
před 3 dny - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

• Dvanáctka třetí v B.Bystrici
8.6. - Žáci U12 skončili na mezinárodním turnaji v Banské Bystrici na výborném třetím místě. Z triumfu se radoval maďarský Györ, druhý skončil slovenský Ružomberok. Gratulace celému týmu a pod vedením trenéra Tomáše Červenky.

• Středeční výsledky mládeže
6.6. - U18-Jihlava 5:0, U16-Jihlava 0:3, Frýdek-Místek-U15 1:7, Frýdek-Místek-U14 6:0, U13-Hranice 4:7, U12-Hranice 7:4.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.