Generální partner
Světlý režim
30. březen 2009

Dorostenecké týmy nadělovaly

První krok za záchranou udělala naše devatenáctka. V sobotním dopoledni deklasovala celek Znojma rozdílem dvou tříd – 7:1. Také U18 si zastřílela. Tentokráte to odneslo béčko Havířova. Úspěšný víkend podtrhlo i vítězství U17 nad Znojmem v poměru 3:2.

MFK OKD Karviná U19 – 1. SC Znojmo 7:1 (2:0)

Branky MFK OKD Karviná: 58. a 66 Beránek, 85. a 88. Poštulka, 12. Němec, 18. Baláž, 70. Holub

Sestava MFK OKD Karviná: Stach – Večeřa (73. Kozubek), Sznapka, Němec, Žebrok – Zahatlan, Škuta, Mozol, Janík (53. Holub) – Baláž (65. Poštulka), Beránek (69. Puškáč)

Zasloužená výhra, výsledek zápasu odpovídá průběhu hry. V utkání jsme byli lepší ve všech fotbalových činnostech.

MFK OKD Karviná U18 – MFK Havířov 10:2 (6:1)

Branky MFK OKD Karviná: 22., 26. a 57. Poštulka, 19. a 23. Zahatlan, 36. Puškáč, 37. Zielonka, 49. Němec, 55. Beilner, 73. Večeřa

Sestava MFK OKD Karviná: Kotrla – Zielonka, Němec, Kozubek, Holub – Koutný (40. Bernacik), Puškáč (46. Večeřa), Sznapka, Zahatlan (30. Nowinski) – Poštulka, Beránek (50. Beilner)

Zasloužená výhra našeho mužstva. Po celé utkání jsme měli velkou převahu, kterou jsme zúročili krásnými góly.

MFK OKD Karviná U17 – 1. SC Znojmo 3:2 (2:2)

Branky MFK OKD Karviná: 14. a 46. Seget, 34. Marek

Sestava MFK OKD Karviná: Nikiel – Sznapka, Stanowski, Štrba, Žídek – Mašlej, Lukosz, Stračánek (41. Kaša), Seget – Otisk (61. Ochodek), Marek (69. Skoč)

Do zápasu vstoupilo naše družstvo dobře a podařilo se mu rychle vstřelit gól. Po té jsme inkasovali dva slepené góly, které nás vyvedli z tempa, ale do poločasu jsme ze standartní situace srovnali. Z kraje druhé půle jsme se po pěkné akci po pravé straně ujali vedení. Od 55. minuty jsme polevili v aktivitě a pouštěli jsme soupeře hlouběji na vlastní polovinu. Přesto si žádnou vážnější šanci nevytvořil. My jsme měli několik slibných brejků, ale pojistku v podobě čtvrtého gólu jsme nedali. Nefungovala spolupráce ve středu zálohy, kde jsme v některých momentech dávali soupeři mnoho prostoru a pouštěli ho do přímočarých protiútoků.

MFK OKD Karviná U16 – MFK Havířov 7:0 (4:0)

Branky MFK OKD Karviná: 15. a 52. Šiška, 22. a 70. Gorniok, 28. Hankus, 40. Mika, 60. Doležal

Sestava MFK OKD Karviná: Nikiel – Maryniok, Šiška, Kupczak, Slanina (49. Varga) – Kříž (56. Třaskalík), Gorniok, Mika (47. Maljar), Galocz – Nowak, Hankus (56. Doležal)

V tomto utkání jsme soupeře přehráli ve všech směrech a přidali k tomu sedm gólů po pohledných fotbalových akcích.

Sparta Brno - MFK OKD Karviná U15 0:1 (0:0)

Branky MFK OKD Karviná: 64. Hanzel

Sestava MFK OKD Karviná: Dočekal – Káňa, Toman, Dančík Petr, Helis – Hampl, Vlček, Blaho, Hanzel – Legierski, Owcarzy (45. Klimša)

Celý první poločas jsme měli pod kontrolou. Vše podstatné se odehrávalo na soupeřově polovině, jenomže převahu jsme nedokázali brankově vyjádřit. V 15. minutě 2. poločasu se nám podařilo vstřelit regulérní gól, který po 20 vteřinách hlavní rozhodčí "odvolal" pro údajný faul našeho útočníka Owczarzyho. Stále jsme se tlačili do útoku a málem jsme na tuto přemíru snahy doplatili. Nejprve se špatně domluvili naši středoví obránci a po té chyboval do té doby výborný brankář Dočekal. Soupeř však těchto slibných situací nevyužil. Proto také o skóre utkání rozhodl jediný, ale velice důležitý střelecký úspěch Pavla Hanzla ze 33. minuty 2. poločasu (ještě 9 minut se nadstavovalo kvůli ošetřování domácího brankáře), kterým jsme zaslouženě vyhráli 1:0.

Nový Jičín - MFK OKD Karviná U14 0:4 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: 27. a 63. Kurušta, 36. Fukala, 41. Iliadis

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha – Šťastný, Šipula, Ciencala, Berešík – Iliadis, Wenglorz, Siekera, Bizoň – Kurušta, Fukala (54. Frisch)

Do prvního mistrovského utkání jsme vstoupili úspěšně a na půdě Nového Jičína jsme vyhráli jednoznačně 0:4. Během celého utkání jsme měli hru pevně pod kontrolou. Na soupeři bylo vidět velké podcenění našeho týmu a my toho dokonale využili.

Sparta Brno - MFK OKD Karviná U13 0:2 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: Moskal 2

Sestava MFK OKD Karviná: Pastornický – Chmelař, Leibl, Jadamík – Johanides (Buchta), Szkuta, Molnáry, Puškáč, Púchel (Tomeček) – Chnůrik (Dičík), Moskal

Po celý zápas jsme byli lepší. Škoda dalších nevyužitých šancí.

Nový Jičín - MFK OKD Karviná U12 4:0 (3:0)

Sestava MFK OKD Karviná: Andrle – Klimša, Čermák, Lichtblau, Szelong – Hilbert, Kolek, Lingr, Putyera – Řapek, Szkutek (V této kategorii a soutěži se mohou žáci střídat hokejovým způsobem. Střídající hráči: Šiška, Michalička, Kielkowski, Gasior)

První jarní mistrovské utkání klukům vůbec nevyšlo, soupeř byl po všech stránkách lepší. Jedinou pochvalu zaslouží brankář Andrle, který mužstvo ještě v mnoha případech podržel.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii