Generální partner
Světlý režim
30. březen 2009

Dorostenecké týmy nadělovaly

První krok za záchranou udělala naše devatenáctka. V sobotním dopoledni deklasovala celek Znojma rozdílem dvou tříd – 7:1. Také U18 si zastřílela. Tentokráte to odneslo béčko Havířova. Úspěšný víkend podtrhlo i vítězství U17 nad Znojmem v poměru 3:2.

MFK OKD Karviná U19 – 1. SC Znojmo 7:1 (2:0)

Branky MFK OKD Karviná: 58. a 66 Beránek, 85. a 88. Poštulka, 12. Němec, 18. Baláž, 70. Holub

Sestava MFK OKD Karviná: Stach – Večeřa (73. Kozubek), Sznapka, Němec, Žebrok – Zahatlan, Škuta, Mozol, Janík (53. Holub) – Baláž (65. Poštulka), Beránek (69. Puškáč)

Zasloužená výhra, výsledek zápasu odpovídá průběhu hry. V utkání jsme byli lepší ve všech fotbalových činnostech.

MFK OKD Karviná U18 – MFK Havířov 10:2 (6:1)

Branky MFK OKD Karviná: 22., 26. a 57. Poštulka, 19. a 23. Zahatlan, 36. Puškáč, 37. Zielonka, 49. Němec, 55. Beilner, 73. Večeřa

Sestava MFK OKD Karviná: Kotrla – Zielonka, Němec, Kozubek, Holub – Koutný (40. Bernacik), Puškáč (46. Večeřa), Sznapka, Zahatlan (30. Nowinski) – Poštulka, Beránek (50. Beilner)

Zasloužená výhra našeho mužstva. Po celé utkání jsme měli velkou převahu, kterou jsme zúročili krásnými góly.

MFK OKD Karviná U17 – 1. SC Znojmo 3:2 (2:2)

Branky MFK OKD Karviná: 14. a 46. Seget, 34. Marek

Sestava MFK OKD Karviná: Nikiel – Sznapka, Stanowski, Štrba, Žídek – Mašlej, Lukosz, Stračánek (41. Kaša), Seget – Otisk (61. Ochodek), Marek (69. Skoč)

Do zápasu vstoupilo naše družstvo dobře a podařilo se mu rychle vstřelit gól. Po té jsme inkasovali dva slepené góly, které nás vyvedli z tempa, ale do poločasu jsme ze standartní situace srovnali. Z kraje druhé půle jsme se po pěkné akci po pravé straně ujali vedení. Od 55. minuty jsme polevili v aktivitě a pouštěli jsme soupeře hlouběji na vlastní polovinu. Přesto si žádnou vážnější šanci nevytvořil. My jsme měli několik slibných brejků, ale pojistku v podobě čtvrtého gólu jsme nedali. Nefungovala spolupráce ve středu zálohy, kde jsme v některých momentech dávali soupeři mnoho prostoru a pouštěli ho do přímočarých protiútoků.

MFK OKD Karviná U16 – MFK Havířov 7:0 (4:0)

Branky MFK OKD Karviná: 15. a 52. Šiška, 22. a 70. Gorniok, 28. Hankus, 40. Mika, 60. Doležal

Sestava MFK OKD Karviná: Nikiel – Maryniok, Šiška, Kupczak, Slanina (49. Varga) – Kříž (56. Třaskalík), Gorniok, Mika (47. Maljar), Galocz – Nowak, Hankus (56. Doležal)

V tomto utkání jsme soupeře přehráli ve všech směrech a přidali k tomu sedm gólů po pohledných fotbalových akcích.

Sparta Brno - MFK OKD Karviná U15 0:1 (0:0)

Branky MFK OKD Karviná: 64. Hanzel

Sestava MFK OKD Karviná: Dočekal – Káňa, Toman, Dančík Petr, Helis – Hampl, Vlček, Blaho, Hanzel – Legierski, Owcarzy (45. Klimša)

Celý první poločas jsme měli pod kontrolou. Vše podstatné se odehrávalo na soupeřově polovině, jenomže převahu jsme nedokázali brankově vyjádřit. V 15. minutě 2. poločasu se nám podařilo vstřelit regulérní gól, který po 20 vteřinách hlavní rozhodčí "odvolal" pro údajný faul našeho útočníka Owczarzyho. Stále jsme se tlačili do útoku a málem jsme na tuto přemíru snahy doplatili. Nejprve se špatně domluvili naši středoví obránci a po té chyboval do té doby výborný brankář Dočekal. Soupeř však těchto slibných situací nevyužil. Proto také o skóre utkání rozhodl jediný, ale velice důležitý střelecký úspěch Pavla Hanzla ze 33. minuty 2. poločasu (ještě 9 minut se nadstavovalo kvůli ošetřování domácího brankáře), kterým jsme zaslouženě vyhráli 1:0.

Nový Jičín - MFK OKD Karviná U14 0:4 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: 27. a 63. Kurušta, 36. Fukala, 41. Iliadis

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha – Šťastný, Šipula, Ciencala, Berešík – Iliadis, Wenglorz, Siekera, Bizoň – Kurušta, Fukala (54. Frisch)

Do prvního mistrovského utkání jsme vstoupili úspěšně a na půdě Nového Jičína jsme vyhráli jednoznačně 0:4. Během celého utkání jsme měli hru pevně pod kontrolou. Na soupeři bylo vidět velké podcenění našeho týmu a my toho dokonale využili.

Sparta Brno - MFK OKD Karviná U13 0:2 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: Moskal 2

Sestava MFK OKD Karviná: Pastornický – Chmelař, Leibl, Jadamík – Johanides (Buchta), Szkuta, Molnáry, Puškáč, Púchel (Tomeček) – Chnůrik (Dičík), Moskal

Po celý zápas jsme byli lepší. Škoda dalších nevyužitých šancí.

Nový Jičín - MFK OKD Karviná U12 4:0 (3:0)

Sestava MFK OKD Karviná: Andrle – Klimša, Čermák, Lichtblau, Szelong – Hilbert, Kolek, Lingr, Putyera – Řapek, Szkutek (V této kategorii a soutěži se mohou žáci střídat hokejovým způsobem. Střídající hráči: Šiška, Michalička, Kielkowski, Gasior)

První jarní mistrovské utkání klukům vůbec nevyšlo, soupeř byl po všech stránkách lepší. Jedinou pochvalu zaslouží brankář Andrle, který mužstvo ještě v mnoha případech podržel.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.