Dorostenecké týmy nadělovaly

30.03.2009 | Redakce

První krok za záchranou udělala naše devatenáctka. V sobotním dopoledni deklasovala celek Znojma rozdílem dvou tříd – 7:1. Také U18 si zastřílela. Tentokráte to odneslo béčko Havířova. Úspěšný víkend podtrhlo i vítězství U17 nad Znojmem v poměru 3:2.

MFK OKD Karviná U19 – 1. SC Znojmo 7:1 (2:0)

Branky MFK OKD Karviná: 58. a 66 Beránek, 85. a 88. Poštulka, 12. Němec, 18. Baláž, 70. Holub

Sestava MFK OKD Karviná: Stach – Večeřa (73. Kozubek), Sznapka, Němec, Žebrok – Zahatlan, Škuta, Mozol, Janík (53. Holub) – Baláž (65. Poštulka), Beránek (69. Puškáč)

Zasloužená výhra, výsledek zápasu odpovídá průběhu hry. V utkání jsme byli lepší ve všech fotbalových činnostech.

MFK OKD Karviná U18 – MFK Havířov 10:2 (6:1)

Branky MFK OKD Karviná: 22., 26. a 57. Poštulka, 19. a 23. Zahatlan, 36. Puškáč, 37. Zielonka, 49. Němec, 55. Beilner, 73. Večeřa

Sestava MFK OKD Karviná: Kotrla – Zielonka, Němec, Kozubek, Holub – Koutný (40. Bernacik), Puškáč (46. Večeřa), Sznapka, Zahatlan (30. Nowinski) – Poštulka, Beránek (50. Beilner)

Zasloužená výhra našeho mužstva. Po celé utkání jsme měli velkou převahu, kterou jsme zúročili krásnými góly.

MFK OKD Karviná U17 – 1. SC Znojmo 3:2 (2:2)

Branky MFK OKD Karviná: 14. a 46. Seget, 34. Marek

Sestava MFK OKD Karviná: Nikiel – Sznapka, Stanowski, Štrba, Žídek – Mašlej, Lukosz, Stračánek (41. Kaša), Seget – Otisk (61. Ochodek), Marek (69. Skoč)

Do zápasu vstoupilo naše družstvo dobře a podařilo se mu rychle vstřelit gól. Po té jsme inkasovali dva slepené góly, které nás vyvedli z tempa, ale do poločasu jsme ze standartní situace srovnali. Z kraje druhé půle jsme se po pěkné akci po pravé straně ujali vedení. Od 55. minuty jsme polevili v aktivitě a pouštěli jsme soupeře hlouběji na vlastní polovinu. Přesto si žádnou vážnější šanci nevytvořil. My jsme měli několik slibných brejků, ale pojistku v podobě čtvrtého gólu jsme nedali. Nefungovala spolupráce ve středu zálohy, kde jsme v některých momentech dávali soupeři mnoho prostoru a pouštěli ho do přímočarých protiútoků.

MFK OKD Karviná U16 – MFK Havířov 7:0 (4:0)

Branky MFK OKD Karviná: 15. a 52. Šiška, 22. a 70. Gorniok, 28. Hankus, 40. Mika, 60. Doležal

Sestava MFK OKD Karviná: Nikiel – Maryniok, Šiška, Kupczak, Slanina (49. Varga) – Kříž (56. Třaskalík), Gorniok, Mika (47. Maljar), Galocz – Nowak, Hankus (56. Doležal)

V tomto utkání jsme soupeře přehráli ve všech směrech a přidali k tomu sedm gólů po pohledných fotbalových akcích.

Sparta Brno - MFK OKD Karviná U15 0:1 (0:0)

Branky MFK OKD Karviná: 64. Hanzel

Sestava MFK OKD Karviná: Dočekal – Káňa, Toman, Dančík Petr, Helis – Hampl, Vlček, Blaho, Hanzel – Legierski, Owcarzy (45. Klimša)

Celý první poločas jsme měli pod kontrolou. Vše podstatné se odehrávalo na soupeřově polovině, jenomže převahu jsme nedokázali brankově vyjádřit. V 15. minutě 2. poločasu se nám podařilo vstřelit regulérní gól, který po 20 vteřinách hlavní rozhodčí "odvolal" pro údajný faul našeho útočníka Owczarzyho. Stále jsme se tlačili do útoku a málem jsme na tuto přemíru snahy doplatili. Nejprve se špatně domluvili naši středoví obránci a po té chyboval do té doby výborný brankář Dočekal. Soupeř však těchto slibných situací nevyužil. Proto také o skóre utkání rozhodl jediný, ale velice důležitý střelecký úspěch Pavla Hanzla ze 33. minuty 2. poločasu (ještě 9 minut se nadstavovalo kvůli ošetřování domácího brankáře), kterým jsme zaslouženě vyhráli 1:0.

Nový Jičín - MFK OKD Karviná U14 0:4 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: 27. a 63. Kurušta, 36. Fukala, 41. Iliadis

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha – Šťastný, Šipula, Ciencala, Berešík – Iliadis, Wenglorz, Siekera, Bizoň – Kurušta, Fukala (54. Frisch)

Do prvního mistrovského utkání jsme vstoupili úspěšně a na půdě Nového Jičína jsme vyhráli jednoznačně 0:4. Během celého utkání jsme měli hru pevně pod kontrolou. Na soupeři bylo vidět velké podcenění našeho týmu a my toho dokonale využili.

Sparta Brno - MFK OKD Karviná U13 0:2 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: Moskal 2

Sestava MFK OKD Karviná: Pastornický – Chmelař, Leibl, Jadamík – Johanides (Buchta), Szkuta, Molnáry, Puškáč, Púchel (Tomeček) – Chnůrik (Dičík), Moskal

Po celý zápas jsme byli lepší. Škoda dalších nevyužitých šancí.

Nový Jičín - MFK OKD Karviná U12 4:0 (3:0)

Sestava MFK OKD Karviná: Andrle – Klimša, Čermák, Lichtblau, Szelong – Hilbert, Kolek, Lingr, Putyera – Řapek, Szkutek (V této kategorii a soutěži se mohou žáci střídat hokejovým způsobem. Střídající hráči: Šiška, Michalička, Kielkowski, Gasior)

První jarní mistrovské utkání klukům vůbec nevyšlo, soupeř byl po všech stránkách lepší. Jedinou pochvalu zaslouží brankář Andrle, který mužstvo ještě v mnoha případech podržel.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
před 3 dny - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

• Výsledky mládeže (út+st)
4.9. - U18-Prostějov B 2:2, U16-Prostějov B 4:2, Opava-U15 3:2, Opava-U14 1:6, U13-Třinec 4:8, U12-Třinec 3:10, Horní Suchá-st.žáci B 0:2, Horní Suchá-ml.žáci B 2:2.

• Slezské derby v neděli 29.9.
4.9. - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 11. kola FORTUNA:LIGY. Slezské derby mezi Karvinou a Opavou se bude hrát v neděli 29. září od 15:30 hodin.