Generální partner
Světlý režim
1. únor 2010

Visegrad cup: Našim týmům se nedařilo

V dalším kole Visegrad cupu se naše celky představily v Ružomberku. Utkání pro nás nedopadla nejlépe. Jak osmnáctka, tak i šestnáctka si na své konto připsali prohru.

Neúspěchem skončilo pro karvinské týmy další kolo Visegrad cupu. Ružomberok si v obou zápasech připsal vítězství. Zatímco U16 prohrála o dva góly, jejich starší kolegové dostali pořádný příděl. Soupeř jim na cestu přibalil devět kousků.

MFK Ružomberok - MFK OKD Karviná U18 9:1(5:0)

Branka MFK OKD Karviná: 50. Marek

Sestava MFK OKD Karviná: Stach - Koutný, Stanowski, Ševčík (30. Žídek), Maryniok - Otisk, Sznapka, Wojaczek, Seget - Marek, Kaša (5. Skoč)

Utkání jsme si prohráli špatným výkonem všech hráčů. Jediné měřítko snesl brankář Stach, ostatní hráči zaostávali ve všech herních činnostech. Byla to dobrá konfrontace s kvalitním soupeřem.

MFK Ružomberok – MFK OKD Karviná U16 3:1 (1:1)

Branka MFK OKD Karviná: 24. Černoch

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha - Káňa, Malatinský, Helis, Toman (60. Kantor) - Owczarzy, Blaho, Gizara, Helvín (60. Klimša) - Černoch, Chajdák (40. Ryšavý)

Proti silnému soupeři jsme dokázali hrát šedesát minut vyrovnanou partii. Gól jsme dostali již ve druhé minutě po nedorozumění ve středu obrany, ale nezpanikařili jsme. Dále jsme vycházeli ze zajištěné obrany a ve 24. minutě jsme po standartní situaci vyrovnali. Hráči dobře dodržovali taktické pokyny a soupeř se jen sporadicky dostával do blízkosti naší branky – většinou jen po standartkách nebo našich technických minelách. V útočné fázi jsme se snažili o rychlé protiútoky, ale v rozhodujícím okamžiku nám scházela přesnost. Druhou branku jsme obdrželi po špatné rozehrávce ve středu hřiště a třetí gól padl po pěkné akci soupeře po naší pravé straně.

.

Pokračovali i přípravné zápasy. U16 zajížděla do Frýdku – Místku, kde podlehla domácím 3:1. Naopak U14 uhrála cennou remízu s Jastrzebiem.

MFK OKD Karviná U14 - Jastrzebie 1:1(1:0)

Branka MFK OKD Karviná: 35. Leibl

Sestava MFK OKD Karviná: Pastornický - Leibl, Kurz, Chmelař, Svoboda - Hubáček, Tomeček, Puškáč, Jadamík - Iliadis, Puchel

Do utkání nastoupilo naše družstvo s improvizovanou sestavou, jelikož během týdne onemocnělo osm hráčů. Podali jsme bojovný výkon a jsem spokojen s přístupem hráčů k utkání. Odvedli jsme svoje maximum, odměnou nám byla remíza s kvalitním soupeřem.

Frýdek - Místek – MFK OKD Karviná U16 3:1 (0:0)

Branka MFK OKD Karviná: 69. Blaho

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha - Káňa (40.Kantor), Dančík, Helis, Toman - Gizara, Malatinský, Blaho, Helvín - Ryšavý (40. Klimša), Chajdák

V utkání kluci neproměnili minimálně čtyři vyložené šance. V druhém poločase jsme se navíc dopustili několika hrubých chyb, které soupeř potrestal.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.