Mlade talenty

Weber: Angažmá v Karviné bylo mimořádně úspěšné

07.11.2017 | redakce
 

Weber: Angažmá v Karviné bylo mimořádně úspěšné V neděli odpoledne skončil na pozici hlavního trenéra MFK Karviná Jozef Weber. Oblíbený kouč dokázal s klubem velké věci, nyní je však konec. V posledním rozhovoru pro klubový web vzpomíná na své nejvydařenější angažmá v roli hlavního trenéra.

 

Na lavičce MFK Karviná jste vydržel tři roky a pět měsíců. Jaké to bylo období?
Mimořádně úspěšné. Vzpomínám si velmi dobře, jak jsme tady ještě na stařičkém stadionu začínali druhou ligu s Mostem. V ochozech bylo pár lidí, atmosféra komorní. Naopak nyní jsme v krásném prostředí, celý klub se posunul hrozně moc dopředu a byly to krásné časy. Bohužel nyní nejsou výsledky. Věřím, že zase brzy přijdou, tým to zvládne a v lize se zachrání.

Vybavíte si nejsilnější moment z vašeho angažmá tady?
Jsou dva! Postup do nejvyšší soutěže a první zápas na novém stadionu proti Brnu. 

A jeden zápas, na který nikdy nezapomenete? Přeci jen jste jich v Karviné odkoučoval přesně 101…
Kromě už zmíněného utkání se Zbrojovkou, kdy se otvíral stadion, to byl jarní duel se Spartou. Remizovali jsme 1:1, panovala neskutečná atmosféra a herně jsme byli lepší než nejslavnější český klub. Na to vzpomínám a vzpomínat jistě budu.Vyčítáte si něco za svého působení? Změnil byste s odstupem času některé věci nebo kroky?
Samozřejmě, každý dělá chyby. Sebereflexe musí být na místě. Ale konkrétní bych být nechtěl. S dovolením si to nechám pro sebe.

V tomto kalendářním roce se podařilo vyhrát pouze pět mistrovských utkání. To je hodně málo, souhlasíte?
Jednoznačně to je málo. Právě kvůli tomu děláme tento rozhovor.

Za tu dobu jste si s poměrně náročným karvinských obecenstvem našli k sobě cestu. I když se poslední dobou nedařilo, tak v každém utkání vás několikrát vyvolávali. A narážím také na venkovní duely. Jak jste to vnímal a chtěl byste fanouškům něco vzkázat?
Z hlediště jsem cítil obrovskou podporu. Dokonce takovou, jakou jsem nikdy nezažil ani jako hráč. Bylo to krásné a všem fanouškům hrozně moc děkuji za podporu. Jsem přesvědčený, že se určitě někdy někde uvidíme.

V Karviné jste svoji práci odváděl tak dobře, že jste se dokonce stal osobností města a v březnu obdržel krásnou osobní cenu.
To souvisí s tou podporou. Ale tahle cena má pro mě zvláštní význam a řadím ji jednoznačně nad všechny sportovní. Moc si ji vážím!

Jaké budou vaše nejbližší dny a týdny?
Budu doma odpočívat. Nemám ani moc chuť teď přemýšlet, co vlastně bude. Pořád mám v hlavě Karvinou. Ale po nějakém čase bych opět samozřejmě chtěl začít pracovat, to je jasné.• Upřesněné přípravné duely
dnes - V sobotu na v tréninkovém centru Wisly Kraków v Myślenicích nastoupí Karvinští od 11 hodin, ve středu 4. července ve Wodzislaw-Slaski proti Zaglebie Sosnowiec také od 11 hodin. Už je také známo místo a čas zápasu proti Vítkovicím - 7. července od 11 hodin se bude hrát na hřišti v Dolní Lutyni.

• Také juniorka má rozlosováno
před 3 dny - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
20.6. - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
20.6. - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.