Generální partner
Světlý režim
2. leden 2018

Ondřej Lingr: Byl to skvělý reprezentační rok

Odchovanec MFK Karviná a mládežnický reprezentant Ondřej Lingr prožil výborný rok 2017. Postoupil na EURO U19, kde nakonec vybojoval se svými spoluhráči bronz, zabydlel se i v kategorii do 20 let a během podzimu se v karvinském dresu čím dál častěji dostával na hřiště v zápasech HET ligy.
Rok 2017 byl pro vás povedený i po reprezentační stránce. Vybavíte si, kam všude jste s národním týmem zavítal, a proti jakým týmům jste v reprezentaci nastoupil?
No, bylo toho hodně, ale vše si teď asi nevybavím (smích). Ale samozřejmě byl to výborný rok, podařilo se nám s devatenáctkou nejprve zvládnout domácí kvalifikaci o postup na ME do Gruzie a také samotné EURO bylo pro nás výborné. Mě stále pouze mrzí, že jsem nedostal víc prostoru, ale v semifinále proti Anglii, kde proti nám vyběhli hráči z Manchesteru City nebo Chelsea, jsem si dokázal, že na to mám. 

Vy jste byl už před dvěma lety se sedmnáctkou i v Bulharsku na EURU…
Ano, také jsme museli zvládnout nástrahy těžké kvalifikace. Toho si vážím strašně moc, protože dlouho se nestalo, abychom takhle za sebou hned jeli na dva velké finálové turnaje.

Pomohla vám do Gruzie závěrečná kvalifikace, která se konala ve Zlíně a Uherském Hradišti?
Stoprocentně!

Během podzimu jste se přesunul do národního týmu do 20 let. Pozorujete nějaké výraznější změny?
Ani ne, ten základ týmu z Gruzie zůstal. Pouze máme jiné trenéry - v kategorii do 19 let to byl Jan Suchopárek, dvacítku trénuje Karel Krejčí. Možná je rozdíl ještě v tom, že dvacítka je taková příprava před jednadvacítkou. Nehrajeme ostré kvalifikační zápasy, ale v uvozovkách pouze duely v rámci Elite tournament.

Na jakou destinaci, kterou jste měl možnost za celou svou reprezentační kariéru navštívit, vzpomínáte v nejlepším? Kde se vám líbilo?
Teď jste mě zaskočil, procestoval jsem toho fakt spoustu. Ale určitě Turecko, Anglie nebo Gruzie.

Je podle vás vstupenkou do reprezentačního výběru pravidelné herní vytížení v klubu?
Ano, především za A-tým, kde jste nejvíc na očích. Musíte být zdravý, neustále makat a mít i trochu štěstí.  Já se budu dál snažit, abych pravidelně za áčko nastupoval.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii