Mlade talenty

Fotbalisté Karviné zahájili zimní přípravu

03.01.2018 | Redakce
 

Fotbalisté Karviné zahájili zimní přípravu Třítýdenní volno je minulostí, hráči MFK Karviná museli zpět do práce. První tréninkový den je přivítalo chladné počasí a především nový šéf realizačního týmu - hlavní trenér Josef Mucha.

 

Zatím bez Martina Berkovce a Erica Ramireze, ovšem s navrátilci z hostování Pavlem Dreksou, Petrem Galuškou a mladým Patrikem Pavelkou zahájil zimní přípravu pod novým hlavním trenérem třináctý tým podzimní části HET ligy. Trenér Josef Mucha přivítal ve středu v kabině celkem 25 fotbalistů včetně tří brankářů. Hráči na zkoušku se budou k týmu připojovat v dalších dnech.

Jako první dorazil přesně v osm hodin kapitán Pavel Eismann, ostatní hráči se trousili postupně, ovšem před půl desátou už byli v kabině všichni. Následovalo první vážení v novém roce pod vedením kondičního kouče Aleše Buzka a krátce po desáté hodině vyběhl celý tým k prvnímu tréninku na umělce Sportovního centra Kovona.


Během rozběhání a protažení poskytl kouč Mucha zástupcům médií první rozhovor v nové roli, následovalo pár cvičení a na závěr se hrál fotbal – po půl dvanácté bylo po prvním tréninku. Odpoledne od půl třetí se šlo běhat do lesoparku Dubina. Čtvrtek, pátek a pondělí bude patřit převážně zátěžovým testům na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. 

Do přípravy kromě už zmíněných Berkovce s Ramirezem nezasáhli ještě Jan Vondra a David Lischka. „Oba se vrátili do svých kmenových klubů, skončilo jim u nás hostování. Martin Berkovec se připojí z rodinných důvodů v řádech několika příštích dnů, Eric Ramirez by neměl chybět už ve čtvrtek,“ objasnil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk s tím, že do 31. ledna pokračuje hostování brankáři Patriku Le Giangovi, s kterým vedení klubu jedná o podmínkách smlouvy. 

Kádr MFK Karviná na startu zimní přípravy

Brankáři: Martin Berkovec (připojí se příští týden), Patrik Le Giang, Martin Pastornický a Jiří Ciupa

Obránci: Pavel Eismann, Pavel Košťál, Jan Hošek, Pavel Dreksa, Bojan Letić, Benjamin Čolić

Záložníci: Lukáš Budínský, Jan Moravec, Jan Kalabiška, Jan Šisler, Marek Janečka, Peter Štepanovský, Filip Panák, Erik Puchel, Ondřej Lingr, Vojtěch Smrž, Lukáš Duda, Tomáš Weber, Petr Galuška a Patrik Pavelka  

Útočníci: Tomáš Wágner, Eric Ramirez (připojí se ve čtvrtek) a Daniel Řapek  

První změny v kádru

Příchody
Pavel Dreksa (návrat z hostování v Něftči Baku)
Petr Galuška (návrat z hostování v FK Viktoria Žižkov)
Patrik Pavelka (návrat z hostování v MFK Vítkovice)

Odchody
Jan Vondra (konec hostování z AC Sparta Praha)
David Lischka (konec hostování z FK Jablonec)

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna