Generální partner
Světlý režim
24. květen 2019

5/5: Na závěr do Uherského Hradiště, Slovácko-Karviná (so,17)

Na trávníku v Uherském Hradišti zakončí fotbalisté MFK Karviná nadstavbovou část FORTUNA:LIGY. Oba soupeři už mají své jisté - Slovácko se už dávno zachránilo, hosty ze Slezska čeká baráž. Dá se tedy očekávat bezstarostný fotbal, který by měl fanoušky bavit.
Z premiérové nadstavbové části je potřeba ukrojit poslední pátý díl a bude konec. Karvinské čeká vrchol sezóny až v úterý, kdy přivítají v prvním barážovém utkání Jihlavu, ale duel na Slovácku musí odehrát. „Někteří kluci toho už mají plné zuby, máme nějaké šrámy. Určitě to při skládání sestavy zohledníme. Pokud přijdou změny, tak přesto očekávám od hráčů stoprocentní výkon a nasazení,“ podotkl kouč František Straka.

Oba celky odehrají sobotní utkání pouze „z povinnosti“, protože Karvinští jistojistě skončí patnáctí, Slovácku stačí bod k tomu, aby bylo nejhůř dvanácté. 

Ať už utkání dopadne jakkoliv, pro Karvinou je nyní priorita baráž. „Je to tak. Když jsem do Karviné v půlce března přicházel, dali jsme si za cíl nechat pod sebou Duklu. To se podařilo! Dalším cílem, důležitějším, je zachovat pro klub a celé město prvoligovou příslušnost pro nadcházející sezónu,“ prohlásil odhodlaně Straka.  Klub z Uherského Hradiště si už deset dnů užívá jistoty záchrany. Svěřenci Martina Svědíka totiž z prvních tří utkání uhráli sedm bodů a definitivně si zachovali prvoligovou příslušnost i pro další sezónu. Naposledy na Julisce si mohli dovolit nevyhrát – stalo se, utkání skončilo bez branek. Nyní se ovšem bude chtít Slovácko určitě rozloučit s vlastními fanoušky vítězstvím.

Oba týmy se perfektně znají, Karvinští pocestují k soupeři během jarní části už podruhé. V polovině února vyhrálo Slovácko díky dvěma úspěšně proměněným pokutovým kopům kapitána Daníčka 2:0.  

Utkání č.5 FORTUNA:LIGY FINÁLE skupiny o záchranu 1. FC Slovácko – MFK Karviná začne v Uherském Hradišti v sobotu 25. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Cieslar, na čarách mu budou pomáhat kolegové Mokrusch a Dresler.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo