Mlade talenty

V Karviné jsem spokojený, říká Marek Kostolani

11.02.2010 | Redakce
 

V Karviné jsem spokojený, říká Marek Kostolani Před zahájením jarních odvet získala Karviná novou posilu. Marek Kostolani přichází na hostování do konce sezony. Dnes jsme ho pro Vás vyzpovídali.

 

Mohl byste popsat svojí dosavadní kariéru?

Od přípravky jsem hrál až do jedenadvaceti let v FC Nitra. Poté jsem přestoupil do druholigového bundesligového klubu Wacker Burghausen. Potom následoval návrat do Nitry. A na podzim jsem odehrál 10 zápasů v Nových Zámcích, kde jsem se rozehrával po zranění.

Bylo velkou výhodou, že trenér Kalvoda hrával s vaším otcem?

Hned na prvním tréninku mi trenér Kalvoda připomněl, že hrál s mým otcem (smích). Ale žádná protekce neexistovala. A to, že zná mého otce, na to jsem zvyklý. Jelikož skoro všichni trenéři, pod kterými jsem působil, znají mého otce. Dokonce si na něho pamatuje i Radek Slončík, který v té době začínal svojí kariéru.

V Karviné jste sehrál již několik zápasů. Jak jste tady spokojený?

Líbí se mi tady. Již na zkoušce jsem se tu cítil výborně. Jsem tady velmi spokojený.

Můžete nastupovat jak v obraně, tak i v záloze. Které místo vám více vyhovuje?

Osobně se cítím lépe v záloze. Ale jsem variabilní hráč, takže mohu nastoupit na jakémkoliv postu. Tam kam mě trenér postaví, tam budu hrát.

Co jste před svým příchodem věděl o Karviné?

Věděl jsem, že je tu hodně Slováků. Od počátku jsem byl v kontaktu s Adrianem Čemanem. Takže jsem věděl, že se jedná o perspektivní tým s ambicemi. Před svým příchodem jsem měl tedy spoustu informací o Karviné.

Jaké jsou vaše fotbalové přednosti?

Mám slušnou rozehrávku a fyzické přednosti. Dokážu se dostat do střely. Ale ať moje přednosti hodnotí raději někdo jiný (smích).

V Karviné působí mnoho Slováků. Znal jste se s některým z nich před příchodem do klubu?

Již jsem se zmínil o Čemim (Adrianu Čemanovi – pozn. aut.). S ním jsem hrával v Nitře. To samé platí i o Marcelovi Pavlíkovi. V reprezentaci byl mým spoluhráčem Martin Suchý. A z ligových zápasů jsem znal Vlado Staše.

Máte na kontě i reprezentační starty. Jakými kategoriemi jste prošel? Proti jakým slavným fotbalistům jste si zahrál?

Prošel jsem výběry od patnáctky až po jednadvacítku. A naše generace byla úspěšná. Na mistrovství Evropy sedmnáctek jsme obsadili páté místo. V devatenáctkách jsme skončili dokonce na 3. místě. Tím jsme se kvalifikovali na mistrovství světa, které se konalo ve Spojených arabských emirátech. Zde jsme až po boji vypadli s Brazilci. Po základní hrací době byl stav 1:1 a v nastavení jsme inkasovali druhý gól. To už nám nezbývalo moc sil, jelikož jsme hráli bez vyloučeného hráče. Pokud bychom postoupili, čekala by nás Argentina. A co se týká známých hráčů, tak jsem si zahrál například proti Svěrkošovi, Sivokovi, Torresovi. Z brazilských hráčů to byl Carvalho nebo Dudu.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
dnes - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
před 3 dny - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem