Generální partner
Světlý režim
17. leden 2018

Ohlasy po vítězném utkání s Třincem

Trenér Josef Mucha a střelec vítězné branky Tomáš Weber hodnotí přípravné derby s Třincem. Věděli jste třeba, že pro šikovného záložníka to byl vůbec první gól v A-mužstvu po jeho loňském únorovém příchodu?

Josef Mucha

Byl rád za výhru a udržené čisté konto, ovšem výtky měl k proměňování šancí. Kouč Josef Mucha připomněl, že tento neduh z podzimu bohužel stále ještě nevymizel. „V první půli jsme mohli dát nějaký gól. Šancí během celého utkání měli hráči dost. Je dobré, že se kombinacemi do šancí dostáváme, centry jdou před bránu, ale chybí nám přesnost. Sráželo nás to i na podzim,“ litoval po středečním utkání.

Hlavní trenér MFK Karviná připomněl, že Třinec má velmi kvalitní tým zaměřený na defenzivu, což dokazoval zejména ve druhé půli. „Oni se na to ještě víc zaměřili. My jsme dozadu neměli problém, Třinec si vlastně nic nevytvořil,“ podotkl Mucha s tím, že testovaný brankář Martin Krnáč dostane šance i v sobotu proti Gliwicím. „Očekávám, že proti Piastu si už zachytá víc,“ zasmál se.

Tomáš Weber

První gól za A-tým po takřka roce působení v Karviné zaznamenal záložník Tomáš Weber. Právě jeho branka byla nakonec vítězná. „Jsem rád, jen škoda, že nás stále trápí produktivita. V sobotu s Górnikem i teď s Třincem jsme si vytvořili dost šancí,“ připomněl.

Trefa spíše defenzivního záložníka třiadvacet minut před koncem však byla chladnokrevná. „Ťukl jsem si s Márou Janečkou, krásně mi to vrátil a sám před gólmanem jsem to trefil přesně mezi nohy,“ popisoval gólový okamžik Tomáš Weber. Dosavadní část přípravy je podle jeho slov náročná. „Do herního soustředění to tak bývá. Je to především o kondici a síle,“ usmál se jednadvacetiletý fotbalista.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.