Generální partner
Světlý režim
25. leden 2018

Karvinou prověří polská Częstochowa

Poslední zápas před nedělním odletem na Kypr absolvují svěřenci Josefa Muchy v pátek v pravé poledne.
Původně se mělo hrát v sobotu, nýbrž kvůli nedělnímu odletu karvinských fotbalistů na Kypr se oba kluby domluvily na pátek. Trenéři Mucha s Kopeckým přesto určitě nepošlou do zápasu dvě jedenáctky. „Sice jsme téměř kompletní, ale někteří hráči se potýkají s drobnými šrámy. V pátek dostanou prostor především kluci širšího kádru včetně dvou hráčů z juniorky,“ nastínil Josef Mucha.

Karvinští drží zimní neporazitelnost, když jednou vyhráli a dvakrát remizovali. Pozitivní bilanci by rádi udrželi i v posledním domácím utkání v zimní přestávce. V cestě bude stát třetí tým I. polské ligy (druhé nejvyšší soutěže) RKS Rákow Częstochowa.

Polská druhá nejvyšší soutěž skončila poslední listopadový víkend a první jarní kolo je na programu až 3. března, kdy se Częstochowa představí na půdě lídra MKS Chojniczanka. Tento tým ze severního Polska vede soutěž o bod před Odrou Opole, třetí je s dvaatřiceti body právě Częstochowa. Tým trenéra Marka Papszuna má za sebou jeden přípravný duel, ve kterém remizoval 0:0 s GKS Jastrzebie.

Přípravné utkání MFK Karviná - RKS Rákow Częstochowa začíná ve Sportovním centru Kovona v pátek 26. ledna ve 12 hodin. Vstupné činí 30 Kč, majitelé permanentek, ženy a děti mají vstup zdarma.
Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.