Mlade talenty

Karvinští odletěli ladit formu na Kypr

28.01.2018 | redakce
 

Karvinští odletěli ladit formu na Kypr Na osm dnů se přechodným domovem karvinských borců stane kyperské letovisko Ayia Napa. Právě tam absolvují herní soustředění, jehož cílem jsou tréninky a zápasy na přírodní trávě v příjemných klimatických podmínkách.

 

Brzký budíček, rychlé zabalení v kabině a pět minut po půl třetí ráno odjezd autobusem směr vídeňské letiště, odkud v 10:25 hodin odletěl Airbus A320-214 letecké společnosti Austrian Airlines směr Larnaka – tak se dá v krátkosti shrnout začátek nedělního dne fotbalistů a realizačního týmu MFK.

Osmadvacetičlenná výprava se následně z letiště v Larnace přesune autobusem do Ayia Napy. Ubytování má celý tým zajištěno v Anmaria Beach Hotel***. Kromě tréninkových jednotek na přírodní trávě je v plánu také kvalitní regenerace a hlavně přípravná utkání. „Počasí nám v Karviné od začátku přípravy vesměs přálo, ale samozřejmě se těšíme na přírodní trávu. Celý leden jsme totiž trénovali na umělce. Teď to bude jiné, přeci jen liga se blíží a my potřebujeme být připraveni,“ prohlásil trenér Josef Mucha.

Ten s sebou na nejdůležitější část zimní přípravy bere osmnáct hráčů do pole a tři brankáře. V plánu jsou také tři přípravná utkání – proti Slask Wroclaw, FK Čukarički a FC Nitra (podrobně jsme informovali ZDE). „S výběrem soupeřů panuje spokojenost. Především se srbským soupeřem půjde o jiný styl, na který třeba nejsme až tak zvyklí,“ pokyvuje Mucha hlavou.

Na Kypr se těší i útočník Tomáš Wágner, který prozatím v přípravě neskóroval. „Bude to jiné, budeme se připravovat na přírodní trávě. V této fázi přípravy je důležité odjet za lepšími podmínkami. Určitě je na místě poděkovat vedení klubu, že nám zajistilo toto soustředění,“ podotkl. Ten s Karvinou zažije druhý zahraniční výjezd. Minulý rok se k týmu připojil ráno před odletem do Turecka a potom vstřelil všechny tři góly během přípravných duelů v Malé Asii.

Nominace na soustředění

Brankáři: Ciupa, Krnáč, Le Giang
Obránci: Čolić, Dreksa, Eismann, Hošek, Letić, Štěrba
Záložníci: Budínský, Janečka, Kalabiška, Lingr, Moravec, Pavelka, Smrž, Šisler, Štepanovský, Weber
Útočníci: Panák, Wágner

Fotogalerie

               
 

• Se Slováckem v neděli 2. září
před 2 dny - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 7. kola FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí na domácím trávníku proti Slovácku v neděli 2. září od 15 hodin.

• Týmy U18 a U16 začínají
před 3 dny - Ve středu 15. srpna čekají na dorostence U18 a U16 první mistrovské zápasy - v Ostravě se utkají s Baníkem. Podzimní los osmnáctky ZDE, šestnáctky ZDE.

• Sestřih zápasu z Jablonce
12.8. - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
12.8. - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna