16. únor 2010

Přípravná střetnutí dorostu a mládeže.

Zimní příprava nabírá na obrátkách. V jejím rámci sehrály dorostenecké i mládežnické týmy přípravná utkání. Přinášíme Vám výsledkový servis.

MFK OKD Karviná U18 - MFK Ružomberok 1:3 (1:1)

Branka MFK OKD Karviná: 15. Marek

Sestava MFK OKD Karviná: Kotrla (70. Dočekal) - Stanowski, Ševčík (72. Szkutek), Varga (72. Sznapka), Maryniok (54. Maloň) - Otisk , Handzlík (25. Mašlej ), Gorniok, Puškáč (54. Guziuer) - Seget, Marek (54.Skoč)

V tomto utkání jsme se snažili eliminovat předpokládaný tlak soupeře vycházející z velmi kvalitní ofenzívní hry. I přesto, že nás soupeř přehrával ve všech herních dovednostech , tak jsme v prvním poločase dokázali uhrát výsledek 1:1. Díky maximálnímu nasazení všech našich hráčů jsme soupeře pustili jen do dvou vyložených šancí, se kterými si poradil náš gólman. Ve druhém poločase, ve kterém jsme změnili rozestavení, a vystřídali, nás soupeř začal daleko více přehrávat, z čehož vyplynuly i dva góly. My jsme si v průběhu utkání již nevypracovali žádnou brankovou příležitost.

MFK OKD Karviná U15 - Tychy 3:2 (2:0)

Branky MFK OKD Karviná: Hruška, Šlampiak, Gabrysiak

V dalším přípravném utkání jsme soupeře z Polska herně přehráli, ale ze spousty šancí jsme bohužel proměnili jen tři. Další utkání nás čeká v sobotu 20.2. v 15:00 hodin, kdy hrajeme doma s Gornikem Zabrze.

Třinec - MFK OKD Karviná U14 2:2 (1:1)

Branky MFK OKD Karviná: 23. Chnúrik , 43. Molnári

Sestava MFK OKD Karviná: Pastornický - Moskál, Kurz, Chmelař, Svoboda - Jadamík, Iliadis (36. Kubačák), Molnári, Barčák - Macko,Chnúrik

MFK OKD Karviná U14 – Jastrzebie 2:1 (1:0)

Branky MFK OKD Karviná: 22. Puchel, 65. Chmelař

Sestava MFK OKD Karviná: Kubica - Moskál, Franek, Leibl, Zeisberger - Hubáček,Molnári , Puškáč (29. Kurz),Cileček David - Tomeček (25. Chmelař), Puchel

Třinec - MFK OKD Karviná U12 2:0 (0:0)

Sestava MFK OKD Karviná: Ciupa - Michalidis (31. Jóba), Hrkel´, Štěrba, Hujo - Poštulka, Zeisberger, Egri, Banot (35. Tancoš) - Kondziolka, Berešík (41. Pavlica)

První přátelské utkání v přípravě odhalilo naplno problémy našeho současného týmu. A to především, že s kvalitním soupeřem, kterým bezpochyby tým Třince byl, nelze hrát s tak úzkým kádrem, jakým v dnešní době ročník 1998 disponuje. První poločas jsme ještě tlak soupeře a jeho šance ubránili, ale s přibývajícím časem a přicházející únavou (bez možnosti kvalitního vystřídání) jsme dvakrát inkasovali (ve 42. a 51. minutě). Nutno vyzdvihnout výkon brankáře Jiřího Ciupy, který nás zachránil vynikajícími zákroky od výraznější prohry. Naše příležitosti, kterými jsme mohli ohrozit soupeřovu branku, byly omezeny téměř jen na standartní situace, které jsme ale nedokázali zužitkovat.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.