Generální partner
Světlý režim
14. únor 2018

Ligoví dorostenci ladili formu na Slovensku

V minulém týdnu zvládli dorostenci U19 tři duely na Slovensku a navštívili také juniorskou Ligu mistrů mezi Nitrou a Feyenoordem Rotterdam.

Ideální podmínky pro herní i taktickou přípravu a samozřejmě regeneraci našli hráči a realizační tým v Nitře, kde trénovali a odkud vyjížděli k zápasům. Ty byly celkem tři – proti Nitře U21, Zlatým Moravcím U19 a Dunajské Stredě U19. Konečná bilance zní jedno vítězství a dvě porážky. „Celé soustředění jsme ladili k vrcholu v podobě posledního utkání proti Dunajské Stredě. Protočili jsme všechny hráče, cestovali jsme ve složení 18+2,“ vyprávěl trenér Marcel Frajt.

Zápasy dorostencům ukázaly nedostatky před jarní části především v defenzivní činnosti, ale i spoustu dobrých věcí směrem do ofenzivy. „Bohužel nás trochu trápila koncovka, vypracovali jsme si plno šancí,“ přiznal hlavní trenér U19.

Tým se musel obejít bez reprezentanta Jana Holzera a v průběhu soustředění ulehli tři hráči s chřipkou. „Proto si zbývající kluci zahráli dosyta, se sestavou jsme museli také trochu improvizovat, ale zvládlo se to,“ usmál se Frajt.

Celá výprava si nenechala ujít utkání juniorské Ligy mistrů (UEFA YOUTH LEAGUE) mezi Nitrou a Feyenoordem Rotterdam. „Utkání se hrálo ve Zlatých Moravcích, panovala skvělá atmosféra a hrál se výborný fotbal. Jsme rádi, že jsme takový zápas mohli vidět na vlastní oči. Pro nás všechny to byl velký zážitek,“ dodal Marcel Frajt s tím, že holandský tým vyhrál 3:2, když o svém vítězství znamenající postup do další fáze rozhodl v poslední minutě.

Za možnost vycestovat na důležitou část přípravy mimo Karvinou Marcel Frajt poděkoval vedení klubu a šéftrenérovi SCM Petru Gibalovi.

Souhrn přípravných utkání

FC Nitra U21 – MFK Karviná U19 3:2 (Paholík a Podbiol)
Zlaté Moravce U19 – MFK Karviná U19 1:2 (Vlachovský, Ratica)
Dunajská Streda U21 – MFK Karviná U19 3:1 (Ratica)

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii