Generální partner
Světlý režim
16. únor 2018

Začíná mise za záchranou, Mladá Boleslav-Karviná (so,15)

Zimní spánek je u konce, už v sobotu se na čtyřech stadionech od tří odpoledne rozběhne nejvyšší tuzemská soutěž. Karvinští cestují do Mladé Boleslavi, odkud si v minulé sezóně odvezli všechny body.
Bez výraznějších změn, z čehož by mohli oproti jiným soupeřům profitovat díky konsolidovanějšímu kádru, vstupují do náročné druhé části sezóny fotbalisté MFK Karviná. Během zimní přestávky se ovšem vrátil stoper Pavel Dreska, z Olomouce se podařilo získat Jana Štěrbu, který může zahrát na kraji i ve středu obrany a do brány Martina Krnáče. „Stále jednoho hráče vyhlížíme. Do úterý bude jasno,“ řekl trenér Josef Mucha.

Kabina se start jara těší a kapitán Pavel Eismann za všechny vzkazuje, že na hřišti každý udělá pro záchranu všechno. „Je to na klucích vidět. Mám z toho dobrý pocit. Obecně je jaro náročnější, ale nebojíme. Věříme, že to zvládneme a v květnu budeme všichni šťastní,“ řekl.

Podle vyjádření kouče Muchy půjde do sobotního duelu jako favorit domácí tým. To ovšem neznamená, že by Karvinští měli ze soupeře strach. „Podle posledních duelů se může zdát, že na Boleslav umíme. Strach určitě nemáme, chceme být v sobotu domácím, kteří přes zimu omladili kádr, vyrovnaným soupeřem,“ vzkázal Josef Mucha, kterého čeká premiéra na lavičce v pozici hlavního trenéra. „Těším se, je to pro mě velká výzva,“ doplnil. 

Tým města automobilů přes zimu omladil kádr, trenér Uhrin si z nejzkušenějších borců nechal v kádru pouze Matějovského, Mageru a Valentu. Tento týden Boleslav posílil Konaté ze Sparty, v zimě také přišel stoper Šusnjar z Teplic a vrátil se brankář Šeda. Kolonka odchodů je větší – pryč je gólman Agajev, obránci Fleišman se Stronatim, záložník Mingazov a útočník Chramosta. S jakou sestavou vyrukují Středočeši v sobotu na neoblíbeného soupeře je zatím ve hvězdách, ovšem mimo hru jsou určitě zranění Kysela, Rada, Fabián a Klobása. Naopak Golgol Mebrahtu, Hubínek nebo Šusnjar byli podle kouče Uhrina mohli být do soboty v pořádku. 

Mladá Boleslav odehrála v zimní přestávce celkem 10 přípravných zápasů s bilancí sedmi výher a tří porážek. Shodou okolností se Boleslav na Kypru střetla se stejnými soupeři jako svěřenci Josefa Muchy – Wroclaw porazila 1:0, s Čukarički prohrála 0:1. Prozatímní tři vzájemné ligové duely vyznívají pro Karvinou – jedna výhra a dvě remízy jsou toho důkazem. Na podzim skončil zápas na Městském stadionu v Karviné 1:1, když čtyři minuty před koncem vyrovnal Jan Moravec. 

Utkání 17. kola HET ligy FK Mladá Boleslav – MFK Karviná začíná v sobotu 17. února v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou asistovat kolegové Pelikán a Horák.  
Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.