Generální partner
Světlý režim
26. únor 2018

U19+U17: Začátek jara? Podzimní dohrávka

Ligoví dorostenci jdou do boje. V úterý po obědě se představí v pražské Uhříněvsi proti Bohemians 1905! Jde o dohrávku 14. kola, které bylo kompletně přesunuto na konec února!
U19

S výbornými osmadvaceti body vstupují do jarní části podzimní dohrávkou hráči týmu U19. Momentálně jsou osmí a meta pro jaro? Zůstat v první polovině tabulky. „Rádi bychom se tam udrželi. Kádr na to máme, budeme bojovat,“ burcuje trenér Marcel Frajt, který do jarních odvet povede omlazený tým. 

Se zimní přípravou vyjádřil velkou spokojenost, jedinou kaňkou byl zdravotní stav. „Všechno ostatní bylo super. Podmínky, dvě soustředění a kvalitní soupeři. Schválně jsme chtěli hrát proti starším soupeřům a to se podařilo. Mám z toho dobrý pocit,“ pochvaloval si Frajt a zmínil především soustředění na Slovensku a zápasy s juniorkami Dunajské Stredy a Nitry.

Karvinští se upínají k prvnímu utkání, z Prahy nechtějí odjet s porážkou. „Chtěli bychom začít na příznivé vlně, hned v sobotu potom hostíme doma pražskou Spartu,“ doplnil Marcel Frajt, který na poslední chvíli přišel o tři stabilní hráče svého kádru. Přes zimu přišlo několik nových tváří, ale ty se budou „aklimatizovat“ v osmnáctce a v týmu ligového dorostu budou figurovat prověřená jména. 

U17

Sedmnáctka vstupuje do jara z 16. pozice. Trenéři Gibala se Štěpánkem hodnotí přípravu na jarní část jako standardní. Nechyběla kondiční, silová ani herní část. „Byla opravdu klasická. Bohužel se klukům nevyhnula zranění a nemoci, takže jsme často netrénovali pohromadě. S devatenáctkou se navíc připravovali Věčorek s Podbiolem a odešel Pisarek,“ ozřejmil Petr Gibala.

S herní vytížeností během naplánovaných přípravných duelů byl také spokojený. „S tím, že nás nebylo tolik, tak si všichni hráči zahráli dosyta. Bohužel, když jsme hráli s kvalitnějšími týmy, tak jsme víckrát inkasovali a odhalilo to naše nedostatky,“ řekl hlavní kouč U17.

Na úterní duel do Prahy si vypůjčí, některé hráče z šestnáctky. Sestava se od té, která vyběhla ke generálce proti Cieszynu, měnit příliš nebude. „Snad celou jarní část nějakým způsobem zvládneme a hlavně se co nejdřív dají dohromady marodi,“ přeje si Petr Gibala.
Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii