Mlade talenty

Hostování Pastornického a Dudy na Slovensku

01.03.2018 | redakce
 

Hostování Pastornického a Dudy na Slovensku Brankář Martin Pastornický a záložník Lukáš Duda mění na půl roku dres. Oba budou budou do léta působit u našich východních sousedů v druhé nejvyšší soutěži.

 

Kluboví odchovanci z úspěšného ročníku 1996 se pokusí svými výkony přispět k záchraně svých nových klubů. Pastornický bude hájit branku Interu Bratislava, Duda bude hrát za KFC Komárno. „Oba hráči potřebují nabrat herní praxi. Věříme, že se jim na Slovensku bude dařit a v létě se poperou o místo v kádru zase u nás,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Inter Bratislava je v tabulce 2. ligy na čtrnáctém místě, Komárnu patří patnáctá pozice z šestnácti účastníků. Oba kluby jsou tak namočeny v záchranářských bojích, ovšem na Slovensku se přímo nepadá, protože poslední čtyři celky hrají baráž. Na klidné pozice mají oba kluby nepatrnou ztrátu jednoho respektive dvou bodů.

Pro Martina Pastornického jde o vůbec první angažmá mimo Karvinou, Lukáš Duda bude pryč podruhé. Blonďatý záložník hostoval v podzimní část sezony 2016/2017 ve Vítkovicích a v lednu začal s přípravou ve Frýdku-Místku, nakonec však zamířil do už zmíněného Komárna.  

• Upřesněné přípravné duely
dnes - V sobotu na v tréninkovém centru Wisly Kraków v Myślenicích nastoupí Karvinští od 11 hodin, ve středu 4. července ve Wodzislaw-Slaski proti Zaglebie Sosnowiec také od 11 hodin. Už je také známo místo a čas zápasu proti Vítkovicím - 7. července od 11 hodin se bude hrát na hřišti v Dolní Lutyni.

• Také juniorka má rozlosováno
před 3 dny - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
20.6. - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
20.6. - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.