Jsem rozlámaný, ale máme bod, těšilo Wágnera

04.03.2018 | redakce, foto/Michal Chadim

Jsem rozlámaný, ale máme bod, těšilo Wágnera Sedmou trefou sezóny poslal svůj tým na severu Čech do vedení, před poločasem měl na hlavě další gól, ale těsně minul. Útočník Tomáš Wágner táhne Karvinou tabulkově vzhůru. Z Liberce se odjelo s cenným bodem.

Na těžkém terénu to byl boj plný emocí. Lépe sice začali domácí, jenže své šance neproměnili. Naopak na druhé straně zvolil výborný výběr místa Tomáš Wágner a po přiťuknutí od Tomáše Webera otevřel skóre. „Pěkná akce, míč jsem trefil nějak hlavou, ani pořádně nevím jak. Až následně jsem slyšel radost spoluhráčů,“ usmíval se Wágner.

Po gólu však liberečtí hráči jako supi „obklíčili“ rozhodčího Hrubeše a reklamovali nejspíš ruku. Navíc po Wágnerovi vystartoval i domácí kapitán Vladimír Coufal. „Něco mi řekl, ale je to v emocích. Zápas vás vždy pohltí, chápu ho. Oni reklamovali moji ruku, to jsem v první chvíli zaváhal. Ale jsem si jistý, že opravdu nebyla, což se ke mně dostalo hned po zápase. Jsem rád a nerad bych lhal. Ostatně to samé jsem řekl i rozhodčímu,“ vyprávěl Tomáš Wágner.

Po utkání se Coufal mezi novináři karvinskému útočníkovi omluvil, o ruku se skutečně nejednalo. Čerstvý držitel ceny pro nejlepšího hráče měsíce února měl krátce před poločasem na hlavě druhý gól. V dobré pozici hlavičkoval těsně vedle. „Výborný balon, jenže hlavičkoval jsem v záklonu,“ mrzelo ho. Stejně tak skvělý brejk, který naváděl a nakonec i pokazil Filip Panák. „Strašná škoda, kdybychom dali gól, tak je hotovo. Naopak udeřili domácí. Ale to je fotbal,“ nedělal z toho v úterý osmadvacetiletý fotbalista žádnou vědu.

Se získaným bodem panovala v karvinské kabině spokojenost. „Určitě ho musíme brát. Tlak Liberce byl ohromný, a přestože jsme dvakrát vedli, tak remíza je spravedlivá a máme plusový bod. Jsem totálně rozlámaný, ale s bodem se to bude hojit snadněji,“ řekl sedmigólový střelec, který na jaře zaznamenal ve třech duelech už čtyři góly. Další může přidat v dalším zápase, do Karviné přijede pražská Sparta…

• Upřesněné přípravné duely
dnes - V sobotu na v tréninkovém centru Wisly Kraków v Myślenicích nastoupí Karvinští od 11 hodin, ve středu 4. července ve Wodzislaw-Slaski proti Zaglebie Sosnowiec také od 11 hodin. Už je také známo místo a čas zápasu proti Vítkovicím - 7. července od 11 hodin se bude hrát na hřišti v Dolní Lutyni.

• Také juniorka má rozlosováno
před 3 dny - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
20.6. - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
20.6. - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.