Mlade talenty

Město oceňovalo, MFK Karviná opět v popředí

07.03.2018 | redakce
 

Město oceňovalo, MFK Karviná opět v popředí V MěDK byli v úterý vyhlášeni nejlepší sportovci za rok 2017. Oceněno bylo téměř čtyřicet sportovců, týmů, trenérů a organizátorů. Početné zastoupení měl tradičně Městský fotbalový klub Karviná.

 

V MěDK byli v úterý vyhlášeni nejlepší sportovci za rok 2017. Oceněno bylo téměř čtyřicet sportovců, týmů, trenérů a organizátorů. Početné zastoupení měl tradičně Městský fotbalový klub Karviná.

Dvouhodinovým program provázel tradiční moderátor Radek Šilhan, který z klubu MFK Karviná jako první přivítal hráče A-týmu v čele s Josefem Muchou – na pódium dorazil kapitán Pavel Eismann, Marek Janečka a Lukáš Budínský. Mezi trenéry se dočkal ocenění Petr Bijok, jenž prošel v klubu žákovské a dorostenecké kategorie.

Mezi jednotlivci v kategorii mládež do 19 let si pro ocenění přišli Vladimír Neuman, Roman Fukala a Jan Holzer. Ceny jim předával Výkonný ředitel RFA MSK Tomáš Bernady. Jako doma se pak musel cítit Ondřej Lingr, který je vyhlašován téměř každoročně. Tentokrát dokonce svou kategorii vyhrál.

Během večera se nezapomnělo ani náhlý skon trenéra RFA MSK Pavla Šuláka, kdy celý sál na pár chvil povstal a symbolicky vzpomněl na tohoto správného chlapa.

2. místo - kolektivy

Muži MFK Karviná
Jestliže se v roce 2016 mluvilo o MFK Karviná v souvislosti s nováčkovskou sezónou v nejvyšší soutěži, která bývá ohromně těžká, tak se to sice potvrdilo, ale Karvinští se zachránili bez větších problémů. Nakonec v květnu 2017 obsadili konečnou desátou příčku. To znamenalo, že tak vůbec poprvé na území města zvládl tým udržet nejvyšší soutěž. V minulosti při dvou účastech FC Karviná v nejvyšší soutěži tým okamžitě sestoupil. K záchraně výrazně pomohl odchovanec klubu a největší hvězda – brankář Jan Laštůvka. Ten však v létě přestoupil do pražské Slavie a druhou sezónu Karviné mezi českou elitou sleduje z povzdálí jako soupeř. Momentálně MFK Karviná tvrdě bojuje o prvoligovou příslušnost - po 19. kole je s jednadvaceti body na 9. místě

1. místo - jednotlivci do 19 let (kolektivní sporty)

Ondřej Lingr
Odchovanec MFK Karviná prožil skvělý rok. S reprezentací do 19 let vybojoval na ME v Gruzii krásné třetí místo. Na šampionát vedla trnitá cesta přes dvě těžké kvalifikace, ale reprezentace to i s přispěním Ondřeje zvládla. Devatenáctiletý hráč si navíc postupnými krůčky díky svému talentu, píli a cílevědomosti buduje místo v kádru ligového mužského týmu. V nejvyšší české fotbalové soutěži odehrál do konce kalendářního roku celkem 9 utkání, na svůj premiérový gól zatím čeká. Ovšem to je jen otázka času! 

Trenér roku (bez určení pořadí)

Petr Bijok
Trenér MFK Karviná, který stojí za výchovou hráčů v kategoriích žáků a dorostu, kteří reprezentují klub a město Karviná.

Jednotlivci do 19 let (kolektivní sporty - bez určení pořadí)

Vladimír Neuman
Brankář týmu U19 hrající celostátní ligu. Svými výkony, pracovitostí a nasazením patří k pilířům týmu a vybojoval si také místo v základní sestavě reprezentace do 21 let v sálové kopané, s kterou vybojoval zlatou medaili na mistrovství Evropy ve Španělsku. 

Roman Fukala
Roman se vyznačuje velkým srdcem a bojovností, patří k pilířům týmu a svým přístupem, pracovitostí a nasazením si vybojoval místo v širším kádru reprezentace U15 a stal se členem výběru regionální fotbalové akademie pod záštitou FAČR.

Jan Holzer
Univerzál Jan Holzer prožil výborný rok 2017, protože na reprezentační úrovni patřil ke stabilním členům národního týmu do 16 a 17 let. V září dokonce vstřelil proti Černé Hoře (v přípravném utkání) i svůj premiérový reprezentační gól. V první fázi kvalifikace navíc svými výkony a dalším gólem pomohl k postupu do závěrečné fáze kvalifikace o postup na ME 2018. Tato fáze se bude hrát ve druhé polovině března a soupeři českých mladíků budou fotbalisté Španělska, Srbska a Ukrajiny.

Fotogalerie

               
 

• Upřesněné přípravné duely
dnes - V sobotu na v tréninkovém centru Wisly Kraków v Myślenicích nastoupí Karvinští od 11 hodin, ve středu 4. července ve Wodzislaw-Slaski proti Zaglebie Sosnowiec také od 11 hodin. Už je také známo místo a čas zápasu proti Vítkovicím - 7. července od 11 hodin se bude hrát na hřišti v Dolní Lutyni.

• Také juniorka má rozlosováno
před 3 dny - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
20.6. - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
20.6. - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.