25. březen 2018

Konečně vítězství! Dorost U19 vyhrál v Hr. Králové

První jarní tříbodový zisk ukořistil ligový dorost U19. Výhru 1:0 na půdě Hradce Králové zařídil jedinou trefou zápasu Řek Fokaidis. Ve druhém utkání notně omlazená sedmnáctka na domácí "Votroky" nestačila a prohrála 0:3!
U19

FC Hradec Králové U19 – MFK Karviná U19 0:1 (0:0)
Branka: 54. Fokaidis
Sestava Karviné: Tichý - Mrózek, Macko, Paholík, Kaczmarczyk - Hejda, Mader, Vlachovský, Seriš (90. Navrátil) - Fokaidis (87. Bielan), Ratica (69. Wala).
Trenér Marcel Frajt: „Takticky velmi dobré a odbojované utkání. Domácí prakticky hrozili pouze ze standardních situací, my jsme zůstali směrem dopředu v první půli za očekáváním – chyběla nám herní odvaha a klid v předfinální fázi. Zahodili jsme penaltu po faulu na Raticu, ale oproti utkání v Mladé Boleslavi nás to nepoložilo - dokládá to rychlý gól po změně stran. Celý druhý poločas jsme byli lepším týmem, dalších pár slibných šancí jsme neproměnili a díky dobrému nasazení jsme uhájili vítězství. Těší nás nula vzadu a prolomení špatné série z úvodu jarní části.“

U17

FC Hradec Králové U17 – MFK Karviná U17 3:0 (3:0)
Branky: 14. Vošlajer, 26. Vávro, 39. Šípek
Sestava Karviné: Drobek - Stuchlík, Husár (41. Lukáš), Dawid, Čopík (41. Rychtařík) - Giľák (41. Dadak), Streit, Bystřičan (41. Goj), Štromp (41. Zielina) - Podbiol, Přichystal.
Trenér Petr Gibala:V Hradci Králové jsme vinou nějakých zranění nastoupili s notně omlazeným kádrem – pomáhali nám kluci z týmu U16 a vedli si velmi slušně. Samozřejmě výsledek hovoří pro domácí, ten rok na víc je v této kategorii znát. Všechny tři góly jsme inkasovali po individuálních chybách, a to nás velmi mrzí. Sami jsme měli asi dvě gólové situace, které jsme mohli přetavit v trefu. Ve druhé půli jsme si šanci nevytvořili, ale také jsme neinkasovali, což je pozitivní. Kluci se toho zhostili velmi dobře a určitě si i přes porážku najdeme z utkání pozitiva.“
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.