Mlade talenty

Pavel Moskál: Práce v Indii? Ne, priorita je fotbal

02.04.2018 | redakce
 

Pavel Moskál: Práce v Indii? Ne, priorita je fotbal Kde se vzal, tu se vzal, v zimě se vrátil do svého mateřského klubu Pavel Moskál. Jeden z důležitých článků úspěšného dorosteneckého týmu ročníku 1996, který v celostátní lize vybojoval v sezóně 2014/2015 historické třetí místo, je na jaře kapitánem juniorského týmu.

 

Pavle, nějakou dobu jste v klubu nebyl. Hostoval jste v Petrovicích a následně i třetiligových Petřkovicích, ale od zimy jste zpět. Proč?
Mám velkou chuť do fotbalu a rád bych se postupnými kroky porval o šanci dostat se do A-týmu. Vím, kde mám rezervy - budu se snažit do budoucna se do áčka trvaleji prosadit. Teď tam pomalu nakoukávám a absolvuji první tréninky. Co se týče angažmá v nižších soutěžích, tak v Petrovicích jsem působil, když ještě byly farmou MFK. Po zrušení farmy jsem tam ještě hostoval. Podzimní část této sezóny jsem už strávil v třetiligových Petřkovicích. Přestože jsem pravidelně hrával a sžil se s mužským fotbalem, tak mě to táhlo zpět do profesionálního klubu.

Jste tedy zpátky, hrajete za juniorský tým a hned vás fandové mají možnost během zápasů vidět s kapitánskou páskou. Spoluhráči na vás hned ukázali, abyste byl kapitán?
Jsem za to rád, cítím se jako jejich taťka (smích). Vždyť z kmenových hráčů jsem vlastně nejstarší…

Pro vás je to první zkušenost s Juniorskou ligou, že ano? Jak se vám zamlouvá její úroveň po pěti odehraných zápasech?
Reference jsem na tu soutěž neměl moc dobré, ale po zkušenostech z prvních pěti duelů mám opačný dojem. Ano, nastupují tam převážně mladší kluci, ale doplňují je hráči jednotlivých A-týmů. Vzpomínám třeba na zápas ve Zlíně, kdy jsem nastoupil proti Džafićovi nebo Bačovi. Tihle borci hráli na podzim Evropskou ligu! Juniorská liga není tolik svázaná taktikou, hraje se spíš útočně a častokrát se urodí bláznivé výsledky.

Známí a kamarádi o vás ví, že jste model - fotíte modní kolekce pro různé obchody a e-shopy. Kdo vás k tomu přivedl a baví vás to víc než třeba fotbal?
Agentura si mě sama našla na internetu. Je to mimofotbalová aktivita, která mě fakt baví. Dělám to už skoro tři roky, ale fotbal je jasná priorita. Proto se snažím chodit na různé castingy a následné focení pouze tady v Moravskoslezském kraji. Měl jsem nabídku jet na čtyři měsíce do Indie, ale to bych musel oželet fotbal. To se mi ale nechtělo, momentálně je mojí prioritou opravdu fotbal!• V Jablonci v sobotu odpoledne
včera - Ligová fotbalová asociace upřesnila 4. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí v Jablonci v sobotu 11. srpna od 17 hodin.

• U19 na turnaj do B. Bystrice
před 2 dny - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
17.7. - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
16.7. - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
Dnes v 17:00
FC Slovan Liberec
MFK Karviná
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna