Mlade talenty

Přípravka U10 bojovala na Landek Cupu

08.05.2018 | redakce
 

Přípravka U10 bojovala na Landek Cupu Osmý ročník mezinárodního turnaje určeného pro starší přípravky se vyvedl! Karvinští o „fous“ nepostoupili do finálových bojů, přesto posbírali velmi cenné zkušenosti.

 

Devětačtyřicet týmů (z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny) startovalo na letošním dvoudenním mezinárodním turnaji v Petřkovicích. Ten byl určen pro ročníky 2007, ovšem s výjimkou týmů se statutem SpSM, které dle pravidel musely nastoupit s ročníky o rok mladšími. To se týkalo také týmu MFK Karviná U10 pod vedením trenéra Josefa Podhrazkého.

Turnaj probíhal na hřišti třetiligových Petřkovic, travnatá plocha se rozdělila na čtyři menší hřiště a šlo se hrát – po oba dny byl program rozdělený na dopolední (skupiny A, B, C a nedělní stříbrná skupina) a odpolední část (skupiny D, E, F a nedělní zlatá skupina). Z každé skupiny postoupilo prvních pět týmů a dva z nejlepší z šestých míst. „Právě my jsme skončili v naší skupině šestí, ale nepostoupili jsme. K jistotě nám chyběla jedna výhra,“ řekl trenér Podhrazký.

Během dvou dnů odehráli jeho svěřenci celkem 14 utkání. „Nasbírali jsme vzácné zkušenosti. Rozdíl mezi námi a o rok staršími týmy byl především v síle a důrazu. Myslím si, že jsme se ale na turnaji určitě neztratili. Svědčí o tom třeba vyhlášení Matěje Hrušky nejlepším hráčem „stříbrné skupiny“,“ potěšilo trenéra přípravky U10. Hruška se stal také nejlepším střelcem týmu s osmi trefami.

Josef Podhrazký závěrem poděkoval hráčům za snahu a bojovné výkony, rodičům potom za skvělé fandění během obou dnů. Patronem turnaje byl brankář Jan Laštůvka, s kterým se celý tým samozřejmě vyfotil. 

Výsledky v základní skupině: MFK-Sigma 0:4, MFK-Junior Šala 1:1, MFK-Bílovec 1:4, MFK-Petřkovice 2:2, MFK Slavonín 0:5, MFK-Moravský Krumlov 1:3, MFK-Staré Město 2:1

Výsledky ve stříbrné skupině: MFK-Řepiště 1:1, MFK-OstravaJIH 2:3, MFK-Staré Město 3:2, MFK-Břidličná 2:1, MFK-Baník Ostrava 2:0, MFK-Krnov 0:4, MFK-Suchdol 1:3.

Konečné umístění: 1. FK Kozlovice, 2. FC Baník Ostrava modří, 3. FK Letohrad…, 40. MFK Karviná

Turnaje se zúčastnili: Vitouch, Dolník, Kiedroň, Šotkovský, Šeliga, Metzner, Paloch, Jirout, Hruška, Thienel, Kratochvíl

Fotogalerie

         
 

• Se Slováckem v neděli 2. září
včera - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 7. kola FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí na domácím trávníku proti Slovácku v neděli 2. září od 15 hodin.

• Týmy U18 a U16 začínají
před 2 dny - Ve středu 15. srpna čekají na dorostence U18 a U16 první mistrovské zápasy - v Ostravě se utkají s Baníkem. Podzimní los osmnáctky ZDE, šestnáctky ZDE.

• Sestřih zápasu z Jablonce
12.8. - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
12.8. - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna