Mlade talenty

Karviná chce udržet nulu v bilanci pravdy

03.03.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Karviná chce udržet nulu v bilanci pravdy Fotbalisté MFK OKD Karviná se chystají na jarní část své druhé sezony ve II. lize.

 

Během zimy nedošlo v kádru trenéra Leoše Kalvody k převratným změnám. Vzhledem k prozatimní neúčasti hlavní postavy kádru Radka Slončíka angažovalo vedení loňského nováčka soutěže Slováka Marka Kostolániho z Nitry. Kromě něj přišel do obrany už jen Řek Vasilis Liolios z druholigového Volosu.

Kádr Karviné se i tak postupně zkvalitňuje. „Omlazujeme a konsolidujeme. Nechceme do něj dělat znatelné zásahy, čemuž odpovídá i naše zimní přestupová politika. Aby si někdo z nově příchozích hráčů zasloužil místo v sestavě, musí být lepší než naši současní hráči. Jinak nemá cenu si takového hráče pořizovat,“ ozřejmil trenér MFK OKD Leoš Kalvoda.

Pokud se na svůj tým podívá z širšího záběru, je v něm někdo, kdo udělal za poslední rok výrazný výkonnostní pokrok? „Hodně zvědavý jsem byl na Tomáše Jursu, který měl jít do Baníku Ostrava, ale bohužel se zranil, takže jsem ho v akci vůbec neviděl. Jinak nikdo z hráčů, kteří by udělali opravdu velký skok ve výkonnosti, mě v tuto chvíli nenapadá. Ano, řada mladých se zlepšuje, ale pomalu. Ono je to stejně tak, že pokud by někdo výrazně vybočil, byl by o něj ihned zájem u prvoligových klubů,“ míní Kalvoda.

Podle něj je u mladých fotbalistů problémem to, že se často uspokojí se svým současným stavem. „A to je samozřejmě špatně. Oni na sobě musí chtít pracovat a sami se zlepšovat,“ upozorňuje zkušený trenér MFK OKD, který za cíl pro jaro vytyčil udržet nulu v tabulce pravdy. „To totiž na konci soutěže znamená umístění kolem šestého místa,“ zakončil.

Přípravná utkání:

Karviná – Púchov 2:2 (Milosavljev, Kostoláni)

Sigma Olomouc – Karviná 3:0

Karviná – Opava 0:2

Karviná – Pawlowice 1:1 (Pontus)

Karviná – Slovácko 1:1 (Tchami)

FC Brno – Karviná 3:1 (Opic)

FC Brno – Karviná 2:1 (Látal)

Karviná – Vítkovice 1:0 (Opic)

Karviná – Tychy 5:2 (Opic 2, Látal 2, Buryán)

Karviná – Katowice 2:0 (Janík, Pontus)

Senica – Karviná 1:0

Orlová – Karviná 0:2 (Knötig, vlastní)

Karviná – Gliwice 1:1 (Ficek)

Karviná – Zábřeh 1:2 (Opic)

• STOPka pro Petráně
včera - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 2 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

• Duel v Budějovicích upřesněn
7.10. - LFA upřesnila další ligové kolo. Karvinští nastoupí u nováčka z Českých Budějovic v neděli 27. října od 14:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem