Generální partner
Světlý režim
3. březen 2010

Karviná chce udržet nulu v bilanci pravdy

Fotbalisté MFK OKD Karviná se chystají na jarní část své druhé sezony ve II. lize.

Během zimy nedošlo v kádru trenéra Leoše Kalvody k převratným změnám. Vzhledem k prozatimní neúčasti hlavní postavy kádru Radka Slončíka angažovalo vedení loňského nováčka soutěže Slováka Marka Kostolániho z Nitry. Kromě něj přišel do obrany už jen Řek Vasilis Liolios z druholigového Volosu.

Kádr Karviné se i tak postupně zkvalitňuje. „Omlazujeme a konsolidujeme. Nechceme do něj dělat znatelné zásahy, čemuž odpovídá i naše zimní přestupová politika. Aby si někdo z nově příchozích hráčů zasloužil místo v sestavě, musí být lepší než naši současní hráči. Jinak nemá cenu si takového hráče pořizovat,“ ozřejmil trenér MFK OKD Leoš Kalvoda.

Pokud se na svůj tým podívá z širšího záběru, je v něm někdo, kdo udělal za poslední rok výrazný výkonnostní pokrok? „Hodně zvědavý jsem byl na Tomáše Jursu, který měl jít do Baníku Ostrava, ale bohužel se zranil, takže jsem ho v akci vůbec neviděl. Jinak nikdo z hráčů, kteří by udělali opravdu velký skok ve výkonnosti, mě v tuto chvíli nenapadá. Ano, řada mladých se zlepšuje, ale pomalu. Ono je to stejně tak, že pokud by někdo výrazně vybočil, byl by o něj ihned zájem u prvoligových klubů,“ míní Kalvoda.

Podle něj je u mladých fotbalistů problémem to, že se často uspokojí se svým současným stavem. „A to je samozřejmě špatně. Oni na sobě musí chtít pracovat a sami se zlepšovat,“ upozorňuje zkušený trenér MFK OKD, který za cíl pro jaro vytyčil udržet nulu v tabulce pravdy. „To totiž na konci soutěže znamená umístění kolem šestého místa,“ zakončil.

Přípravná utkání:

Karviná – Púchov 2:2 (Milosavljev, Kostoláni)

Sigma Olomouc – Karviná 3:0

Karviná – Opava 0:2

Karviná – Pawlowice 1:1 (Pontus)

Karviná – Slovácko 1:1 (Tchami)

FC Brno – Karviná 3:1 (Opic)

FC Brno – Karviná 2:1 (Látal)

Karviná – Vítkovice 1:0 (Opic)

Karviná – Tychy 5:2 (Opic 2, Látal 2, Buryán)

Karviná – Katowice 2:0 (Janík, Pontus)

Senica – Karviná 1:0

Orlová – Karviná 0:2 (Knötig, vlastní)

Karviná – Gliwice 1:1 (Ficek)

Karviná – Zábřeh 1:2 (Opic)

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.