Generální partner
Světlý režim
4. březen 2010

Neděle 14:30: MFK OKD Karviná – Dukla Praha

Již jen hodiny dělí karvinské fotbalisty od zahajovacího výkopu druhé ligy. Ve svém úvodním střetnutí narazí tým MFK OKD na jeden z našich nejslavnějších klubů – Duklu Praha.

Na podzim se z Julisky stěhovali body do Karviné. Podobnému exportu v obráceném gardu jsou hráči MFK připraveni zabránit. „Uděláme všechno pro to, aby body zůstali doma. Je to po dlouhé době zápas, ve kterém půjde o hodně. Proto bychom chtěli vstřelit rychlý gól, aby z nás spadla nervozita, kterou budeme v jarní premiéře pociťovat. Přestože Dukla disponuje kvalitním kádrem, tak největší pozor si budeme muset dávat na Chigoua, který je nebezpečný. A když k tomu přidáme i bojovnost a důraz, což je naše silná stránka, nemám pochyb o tom, že budeme úspěšní,“ vyjádřil se obránce Vlado Staš.

Na první mistrovské utkání v dresu Karviné je připraven slovenský záložník Marek Kostoláni. „Na první zápas se těším, pokud mě ovšem trenér postaví. Skončila nám příprava a tím nám končí i stereotyp. Teď už půjde o hodně. O Dukle vím, že je to ambiciózní celek, kterému nevyšla letošní sezóna podle představ. Trenér nás upozorňoval, že mají za sebou úspěšnou přípravu, kdy v Tunisku ladili formu na travnatém hřišti. Nám se nepoštěstilo, abychom si zahráli na trávě. Ale neberu to jako náš handicap. O vítězství budou rozhodovat jiné atributy: bojovnost a mentální síla. A v tom bychom měli mít navrch. Navíc se těším i na mého kamaráda Pavla Vránu z Nitry, který obléká dres Dukly.“

O tom, že zápas s Duklou Praha nebude procházkou růžovou zahradou, ví brankář MFK OKD Tomáš Kučera: „Pražané určitě nepřijedou do Karviné jen na výlet. Pojedou si sem nejméně pro bod. Myslím si, že o výsledku utkání rozhodnou standartní situace. Na těžkém terénu to bude přetlačovaná. Komu prvnímu se podaří propasírovat míč do soupeřovy brány, ten vyhraje. Očekávám bojovný zápas s vítězným koncem pro nás.“

Adrian Čeman hledá na úvodním střetnutí pozitiva. „Konečně máme za sebou zimní přípravu, která byla dlouhá a velice náročná. A nejvíce mě těší, že si zahrajeme na trávě. Už se mi totiž po ní stýskalo. Jenom doufám, že nebude pršet nebo dokonce sněžit, aby se dal hrát pořádný fotbal.“

„Dukla si v Tunisku zastřílela. Ale my z ní strach nemáme. Jsme dobře připraveni a zápas odmakáme na sto procent. Zajímá mě jenom výhra. Je mi úplně jedno, kdo vstřelí góly, či jestli zápas skončí výsledkem 1:0, nebo 4:3,“ říká odhodlaně útočník Vladimír Mišinský.

Atraktivní utkání s Duklou Praha se odehraje tuto neděli 7. března od 14:30 na Městském stadionu v Karviné – Ráji. Náš tým bude spoléhat na tradičně výtečné karvinské publikum, které nás požene za třemi body. Apelujeme tedy na všechny fanoušky MFK: Přijďte nás podpořit v co nejhojnějším počtu. Udělejme všichni společně z našeho stadionu nedobytnou tvrz. Svým hlasitým povzbuzováním vytvořme bouřlivou kulisu, na kterou není Dukla zvyklá.

Průběh zápasu MFK OKD Karviná – FK Dukla Praha můžete sledovat on – line na sportovním serveru www.onlajny.cz

Dosavadní bilance MFK OKD Karviná – Dukla Praha ve druhé lize: 2 – 0 – 1. 4:3

.

Nejlepší střelci:

Karviná: 8 – Mišinský, 6 – Opic, 2 – Jursa, Pontus, 1 – Ficek, Hoffmann, Pavlík, Milosavljev, Juroszek

Dukla Praha: 8 – Chigou, 4 – Vrána, 2 – Berger, Malý, Kulvajt, 1 – Kolomazník, Vorel, Šiml, Svatonský, vlastní

.

Průměrná návštěva domácích zápasů:

Karviná: 2 575 diváků

Dukla Praha: 503 diváků

.

Kursy:
Tipsport (2 –3 – 3,6), Chance (2,05 – 3 – 3,45), Fortuna (2 – 3 – 3,6), Maxitip (2 – 3 – 3,6), Sazka tip (2 – 3,05 – 3,4), Synot tip (2 – 3 – 3,5)

.

Podzimní střetnutí

FK Dukla Praha – MFK OKD Karviná 0:1 (0:1)

Branka: 30. Mišinský. ŽK: Chigou - Ficek, Tchami, Jursa. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Teuber. Počet diváků: 504

FK Dukla Praha: Jakubov - Mikula (65. Kokoška), Kučera, Vorel, Pospíšil - Svatonský, Šiml (58. Mičic), Gedeon, Berger - Kolomazník (46. Malý), Chigou.

MFK OKD Karviná: Kafka - Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš - Jursa, Ficek, Pavlík, Tchami (90. Milosavljev) - Opic, Mišinský (76. Juroszek).

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.