Generální partner
Světlý režim
9. březen 2010

Pokračovala příprava dorostu a mládeže

Víkendovými zápasy pokračovala příprava dorostu a mládeže. A naše celky si vedly celkem úspěšně. Za zmínku jistě stojí vysoká výhra U18 a U14.

Jarní část sezóny se kvapem blíží. Družstva dorostu a mládeže měla tedy napilno. Potěšující zprávou je, že U19 dokázala zvítězit na hřišti Frýdku – Místku, byť se hrálo na velmi těžkém terénu, a před zahájením Moravskoslezské dorostenecké divize si udržuje dobrou formu. Výsledkově se dařilo i U18 a U14, kteří své soupeře deklasovali. U15 si na své konto připsala remízu s polskou Bytomí, přestože měla zápas rozehraný na výhru. Chuť si svěřenci Jana Laslopa spravili v následujícím utkání, kdy přehráli mladší dorost Orlové.

FK Fotbal Frýdek-Místek - MFK OKD Karviná U19 1:2 (0:2)

Branky MFK OKD Karviná: 22. Handzlík, 24. Jaworski

Sestava MFK OKD Karviná: Stach (46. Kotrla) – Večeřa, Janík, Škuta, Žebrok (46. Ševčík ) - Koutný (46. Wojaczek ), Setlak (25. Sznapka), Puškáč, Nowinski (46.Benauer) – Jaworski, Handzlík (46. Jurygáček)

Bojovné utkání hrané na velmi nekvalitním terénu. Vypracovali jsme si spoustu šancí, ale produktivita jejich proměňování byla velmi nízká. I přesto jsme dokázali zvítězit. Naše výhra byla zcela zasloužená.

MFK OKD Karviná U18 - Lokomotiva Petrovice 6:1 (1:0)

Branky MFK OKD Karviná: 21. a 81. Kaša, 55. Gorniok, 70. Jurygáček, 80. Žídek, 83. Mašlej

Sestava MFK OKD Karviná: Mrozek – Varga, Mleziva, Stanowski, Ševčík (50.Sznapka) – Stračánek, Gorniok, Mašlej, Seget (28. Žídek) - Skoč (50. Jurygáček), Kaša

Utkání, které jsme po dlouhém půstu dokázali konečně vyhrát. První poločas byl velmi vyrovnaný. Mezihra a ani kombinace nevycházely podle představ díky těžšímu terénu a spoustě nepřesností. Jediný gól 1. poločasu vstřelil David Kaša. Ve druhém poločase se vnější podmínky zlepšily a také soupeř po 70 – ti minutách hrací doby fyzicky odcházel, čehož jsme dokázali využít a utkání se dohrávalo pod naší taktovkou.

VP Frýdek -Místek - MFK Karviná OKD U17 1:0 (1:0)

Sestava MFK OKD Karviná: Dočekal (41. Nikiel) – Dančík, Šiška, Třaskalík, Kupczak (41. Fischbach) – Nowak, Bartoň, Roman (80. Straník), Galocz (32. Egri) - Hankus, Doležal (32. Legierski)

Utkání rozhodla branka, kterou nám soupeř vstřelil z pokutového kopu. Nedařila se nám kombinace, naši hráči chybovali i v napadání a tím jsme se dostávali pod tlak. Po vynucených změnách na konci 1. poločasu se obraz hry změnil a dostali jsme míč pod kontrolu. Vytvořili jsme si i vyložené šance. Nejprve se v ní objevil Dančík po dobře zahraném rohu Legierského, a poté sám Legierski. Ale ani jeden z nich domácího brankáře nepřekonal.

MFK OKD Karviná U15 - Polonia Bytom 2:2 (2:0)

Branky MFK OKD Karviná: 16. Kurušta, 23. Berešík

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha - Frisch (50. Kolek), Cienciala, Kloda, Berešík (60. Šťastný) - Wenglorz (50. Vala), Hruška, Uher, Onderka (55. Derík) - Kurušta, Sivák

Kvalitní utkání, ve kterém jsme zaslouženě po poločase vedli, ale po prostřídání v druhé půli jsme vítězství neudrželi.

FK Slavia Orlová (ml. dor.) - MFK OKD Karviná U15 1:3 (1:2)

Branky MFK OKD Karviná: 8. Sivák, 12. Siekiera, 72. Wenglorz

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha - Šipula (60. Derík), Frisch, Cienciala, Kloda – Šlampiak, Uher (40. Hruška), Siekiera (40. Wenglorz), Onderka – Kurušta, Sivák (40. Kolek)

Utkání proti starším hráčům soupeře kluci zvládli a zaslouženě zvítězili.

MFK OKD Karviná U14 - Polonia Bytom 9:0 (5:0)

Branky MFK OKD Karviná: 28., 30. a 38. Puchel, 53. a 58. Hubáček, 5. Moskál, 8. Cileček, 33. Chnúrik, 70. Kurz

Sestava MFK OKD Karviná: Pastornický (50. Káňa) – Moskál (30. Franek), Szkuta, Leibl, Iliadis (50. Macko) – Hubáček, Puškáč, Kurz, Cileček - Puchel (50. Tomeček), Chnúrik

MFK OKD Karviná U12 - LKS Naprzód Czyzowice (Polsko) 2:4 (0:2)

Branky MFK OKD Karviná: 35. Egri, 50. Poštulka

Sestava MFK OKD Karviná: Ciupa (30. Jóba) – Pavlica, Michalidis, Štěrba, Hujo – Poštulka, Berešík, Egri, Zeisberger (30. Banot) – Kondziolka, Všetička (30. Lotter)

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii