Mlade talenty

Kalvoda: Bylo by ideální, kdybychom získali tři body

11.03.2010 | Redakce
 

Kalvoda: Bylo by ideální, kdybychom získali tři body Dlouhá cesta napříč Českou republikou čeká na hráče karvinského MFK OKD. Zítra v osm hodin ráno vyrazí směr Most. Zde se v sobotu střetne v hornickém derby s místním Baníkem.

 

Zatímco mostečtí si na úvodní duel v jarní sezóně musí počkat do soboty, Karviná má svojí premiéru již za sebou. A vstup do soutěže vyšel našemu klubu na 50%. Přestože si trenér Kalvoda stěžoval po podzimu, že na našem kontě není ani jedna remíza, nedělní plichta s Duklou přišla v nevhodnou chvíli. „Chtěli bychom v Mostě bodovat, ať se dostaneme v tabulce pravdy buď na nulu, nebo do kladných čísel. Bylo by ideální, kdybychom získali tři body. Ale budu spokojený i s remízou,“ říká trenér MFK OKD Karviná Leoš Kalvoda.

Baníkovci v zimní přestávce obměnili kádr. Navíc bylo kvůli počasí odloženo jejich utkání s Viktorií Žižkov. Nebudou našemu lodivodovi chybět informace o soupeři, kterého neviděl v akci? „I když nesehráli duel se Žižkovem, a došlo v jejich týmu k nějakým změnám, přesto mám o nich dostatek informací. Zas tak radikálně neobměnili kádr. V Mostě působil nějakou dobu Martin Suchý, takže čerpám poznatky od něho,“ prozradil svůj zdroj informací Leoš Kalvoda.

Co konkrétně můžeme od Baníkovců očekávat? „Trenéra Pulpita znám dobře, a vím, že vyžaduje po hráčích bojovnost a fyzickou připravenost. Trochu mě překvapuje, že pravidelně nenastupuje Oboya. Navíc Mostecké trápí marodka. Snad ani v jednom utkání nenastoupili kompletní. Ale je to bojovný manšaft se spoustou cizinců, kteří se budou chtít v jarní premiéře ukázat. Jsou v tabulce za námi, proto je požene kupředu touha nás předběhnout. Naší výhodou by mohlo být, že již máme odehraný první zápas.

A co říká před duelem s Karvinou trenér Baníku Most? "Hráči musí předvádět takové nasazení, aby diváci viděli, že opravdu pracují a snaží se. Jako trenér vyznávám křídelní hru. Chtěl bych hrát hodně po stranách, tam odtud aby chodily centry před bránu, aby se toho co nejvíc dělo v pokutovém území. Chci, aby fanoušky, kteří si najdou cestu na stadion, ten fotbal bavil," uvedl pro klubový web Martin Pulpit.

A jeho asistent Stanislav Hofmann k tomu dodává: "Připravení jsme dobře, věřím, že kluci na hřišti předvedou maximum a vybojují tři body. Čekáme od Karviné údernou sílu směrem dopředu. Největší nebezpečí je pro nás určitě útočné duo Mišinský – Opic.“

Oba týmy chtějí brát body. Kdo se ovšem bude smát naposled, to budeme vědět až v sobotním podvečeru.

Hornické derby s Baníkem Most se odehraje tuto sobotu od 14:30 hodin. On – line reportáž můžete sledovat na adrese: http://onlajny.cz/detail.php?id=5705&hra=fotbal

• STOPka pro Petráně
včera - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 2 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

• Duel v Budějovicích upřesněn
7.10. - LFA upřesnila další ligové kolo. Karvinští nastoupí u nováčka z Českých Budějovic v neděli 27. října od 14:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem