Generální partner
Světlý režim
11. březen 2010

Kalvoda: Bylo by ideální, kdybychom získali tři body

Dlouhá cesta napříč Českou republikou čeká na hráče karvinského MFK OKD. Zítra v osm hodin ráno vyrazí směr Most. Zde se v sobotu střetne v hornickém derby s místním Baníkem.

Zatímco mostečtí si na úvodní duel v jarní sezóně musí počkat do soboty, Karviná má svojí premiéru již za sebou. A vstup do soutěže vyšel našemu klubu na 50%. Přestože si trenér Kalvoda stěžoval po podzimu, že na našem kontě není ani jedna remíza, nedělní plichta s Duklou přišla v nevhodnou chvíli. „Chtěli bychom v Mostě bodovat, ať se dostaneme v tabulce pravdy buď na nulu, nebo do kladných čísel. Bylo by ideální, kdybychom získali tři body. Ale budu spokojený i s remízou,“ říká trenér MFK OKD Karviná Leoš Kalvoda.

Baníkovci v zimní přestávce obměnili kádr. Navíc bylo kvůli počasí odloženo jejich utkání s Viktorií Žižkov. Nebudou našemu lodivodovi chybět informace o soupeři, kterého neviděl v akci? „I když nesehráli duel se Žižkovem, a došlo v jejich týmu k nějakým změnám, přesto mám o nich dostatek informací. Zas tak radikálně neobměnili kádr. V Mostě působil nějakou dobu Martin Suchý, takže čerpám poznatky od něho,“ prozradil svůj zdroj informací Leoš Kalvoda.

Co konkrétně můžeme od Baníkovců očekávat? „Trenéra Pulpita znám dobře, a vím, že vyžaduje po hráčích bojovnost a fyzickou připravenost. Trochu mě překvapuje, že pravidelně nenastupuje Oboya. Navíc Mostecké trápí marodka. Snad ani v jednom utkání nenastoupili kompletní. Ale je to bojovný manšaft se spoustou cizinců, kteří se budou chtít v jarní premiéře ukázat. Jsou v tabulce za námi, proto je požene kupředu touha nás předběhnout. Naší výhodou by mohlo být, že již máme odehraný první zápas.

A co říká před duelem s Karvinou trenér Baníku Most? "Hráči musí předvádět takové nasazení, aby diváci viděli, že opravdu pracují a snaží se. Jako trenér vyznávám křídelní hru. Chtěl bych hrát hodně po stranách, tam odtud aby chodily centry před bránu, aby se toho co nejvíc dělo v pokutovém území. Chci, aby fanoušky, kteří si najdou cestu na stadion, ten fotbal bavil," uvedl pro klubový web Martin Pulpit.

A jeho asistent Stanislav Hofmann k tomu dodává: "Připravení jsme dobře, věřím, že kluci na hřišti předvedou maximum a vybojují tři body. Čekáme od Karviné údernou sílu směrem dopředu. Největší nebezpečí je pro nás určitě útočné duo Mišinský – Opic.“

Oba týmy chtějí brát body. Kdo se ovšem bude smát naposled, to budeme vědět až v sobotním podvečeru.

Hornické derby s Baníkem Most se odehraje tuto sobotu od 14:30 hodin. On – line reportáž můžete sledovat na adrese: http://onlajny.cz/detail.php?id=5705&hra=fotbal

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.